אוצ'יהא מאדארה - Uchiha Madara

*העמוד מכיל ספוילרים כבדים למנגה*

אוצ'יהא מאדארה - Uchiha Madara
אוצ'יהא מאדארה הוא ראש שבט האוצ'יהא לשעבר, יריבו של סנג'ו האשיראמה וכן שותפו להקמת קונוהא.ביוגרפיה:
בתקופה שבה כפרי השינובי עוד לא קמו ושבטים לחמו אחד בשני מטעמן של מדינות ששכרו את שירותיהם, אוצ'יהא מאדארה הנהיג את שבט האוצ'יהא, שהיה לשבט החזק ביותר לצד שבט הסנג'ו.
גם בקרב בני השבט, מאדארה נחשב לכישרוני במיוחד ובמהרה הפך למנהיג השבט. הוא נלחם לצד אחיו איזונה, ואחרי אימונים ממושכים השניים השיגו את המאנגקיו שארינגאן. רק אדם אחד עמד כשווה למאדארה וזהו האשיראמה, שודאי הוקאגה לעתיד. בשלב מסוים, בשל השימוש הבלתי פוסק במאנגקיו שארינגאן, מאדארה התעוור ואחיו איזונה הסכים לוותר על עיניו שלו על מנת להחזיר את האור לעיניו של מאדארה. זמן קצר לאחר מכן, איזונה נהרג במלחמה.
לפני כשישים וארבע שנים, שבט האוצ'יהא הגיעו להחלטה שיש ליצור ברית עם שבט הסנג'ו על מנת להפסיק את המלחמות הבלתי פוסקות איתם, על אף התנגדות מצדו של מאדארה. עם זאת, מאדארה כרת ברית עם האשיראמה והשניים הקימו את קונוהא, שהיה לכפר השינובי הראשון. אך אז בני השבט והסנג'ו החליטו בפה אחד שהאשיראמה יהיה זה שינהיג אותם בתור ההוקאגה, וזה היה הקש ששבר את גב הגמל מבחינתו של מאדארה. הוא הפנה את גבו אל קונוהא ורעב לנקמה, עזב.
מאדארה נדד, עד שמצא את הקיובי ובאמצעות עיניי המאנגקיו שלו הצליח לשיג שליטה על הביג'ו. עם הקיובי לצידו, הוא פנה לשוב לקונוהא על מנת לנקום בהאשיראמה ובהאוצ'יהא שבגדו בו. מאדארה נחל תבוסה נגד האשיראמה, אך עם זאת הכל הלך לפי התוכנית שלו. הוא הערים על האשיראמה, גרם לכל העולם לחשוב שהוא נהרג באותו הקרב, ולאחר שהצליח במשימתו לגנוב תאים מגופו של האשיראמה, הוא ירד למחתרת והחל בתוכניות שלו.
על אף פציעותיו הקשות שספג מהקרב נגד האשיראמה, מאדארה שרד למשך עשרות השנים הבאות, מספיק כדי להעלות את עיני המאנגקיו שלו לרמה הבאה ולהעיר את הרינג'אן. את עיניו הרינגאן שלו הוא העביר לנאגאטו, שנולד באותו זמן, ועזב. לאורך השנים מצבו של מאדארה הדרדר עד לכדי כך שהוא כבר לא יכל לעזוב את מקום המסתור שלו, ונאלץ לחבר את עצמו לפסל הגדו מאזו ולשאוב צ'אקרה באופן תמידי על מנת לשרוד ולהשאר בחיים.
במהלך מלחמת העולם השלישית, מאדארה מציל את אוביטו שנמחץ תחת הסלעים ונפל לתוך מקום מחבואו של האוצ'יהא האגדי. ומאז, מאדארה לקח את אוביטו תחת כנפיו והפך אותו ל"טובי" שהמשיך את דרכו לאחר מותו.

רקע:
החלק השני -
מאדארה הוחזר אל עולם החיים דרך קאבוטו, שהשתמש באדו טנסיי על מנת לצרף את מאדארה לכוחותיו במלחמה הגדולה נגד חמש כפרי השינובי הגדולים. מאדארה זומן לקרב נגד חמשת הקאגה, ולמרות היתרון המספרי שהיה לטובתם, מאדארה הוכיח עד כמה הוא מעליהם. למרות מאמציהם הנואשים של הקאגה להביס אותו, הם נכשלים, ומאדארה משאיר אותם למות. מאדארה מגיע לשדה הקרב בין נארוטו, קאקאשי וגאי נגד אוביטו, ושומע מאוביטו על אשר התרחש מאז מותו. הוא מתעמת עם נארוטו, בעוד שאוביטו נשאר להתמודד עם קאקאשי וגאי. לבסוף הג'ובי חוזר לחיים והשניים משתמשים בו כדי להביס בקלות את הקיובי וההאצ'יבי. לפני שמאדארה ואוביטו יכולים לחסל את נארוטו וחבריו צבא השינובי כולו מגיע לשדה הקרב ומתעמת עם הג'ובי ישירות.
 
סגנון לחימה:
מאדארה נחשב לאחד השינובי החזקים ביותר בהיסטוריה, מאחר ונלחם אינספור פעמים בהאשיראמה, שהיה לשינובי החזק ביותר בעולם בזמנו. מאדארה מתמחה לא רק בגנג'וטסו, אלא גם בטאיג'וטסו ונינג'וטסו. בתור אוצ'יהא, הוא בעל טכניקות קאטון ברמה גבוהה.

שארינגאן - Sharingan
כחלק משבט האוצ'יהא, מאדארה יכול להשתמש במורשת הייחודית של השבט - השארינגאן. השארינגאן מקנה למשתמש לחזות את מהלכי היריב, לראות דרך הטכניקות של יריביו ואף להעתיקן.

מאנגקיו שארינגאן - Mangekyou Sharingan
מאדארה ואחיו הצעיר, איזונה, היה הראשונים שהעירו את המאנגקיו שארינגאן בשבט האוצ'יהא. לאחר אימונים קשים מנשוא, מאמצם השתלם והם זכו לכוח חסר גבולות. למרות זאת, מאדארה השתמש בשארינגאן יתר על המידה, והרגיש את האפלה נכנסת לעיניו.מאנגקיו שארינגאן נצחי - Eternal Mangekyou Sharingan
לאחר שימוש רב במאנגקיו שארינגאן, מאדארה החליט לקחת את עיני אחיו הצעיר, איזונה. מעשה זה, על פי דבריו, הוחלט ממחשבה על השבט בלבד. מאדארה יצר את המאנגקיו שארינגאן האולטימטיבי, שמהווה שילוב מדויק בין העיניים שלו לעיני אחיו הצעיר.ריננגאן – Rinnegan
הדוג'וטסו האגדי שהיה שייך למקים עולם השינובי- הריקודו סנין. מאדארה העיר את העיניים האלה זמן קצר לפני מותו, מה שהופך אותו לריקודו השני במספר ודאג להעניקן לנאגאטו. הריננגאן מעניק למאדארה שליטה בכל ששת גיבושי הטבע ובכוחות של ששת דרכי הריננגאן בדומה לנאגאטו. אולם כוחות הריננגאן בשילוב עם הצ'אקרות העוצמתיות של מאדארה והסוסאנו שלו מאפשרים לו להגיע להישגים כמעט אלוהיים, כמו משיכת זוג מטאורים עצומים מהאטמוספרה אל שדה הקרב. נראה כי מאדארה מסוגל להחליף בין הריננגאן למנגקיו שארינגאן שלו באופן חופשי.

קאטון: גוקה מקקיאקו - Katon: Gōka Mekkyaku
לאחר ביצוע חותמות הידיים הנחוצות מאדארה פולט מפיו גל אש עצום. הטכניקה הזו כה עוצמתית שנדרשו מספר טכניקות מים כדי לעצור אותה.

קאטון: גוקה משיטסו - Katon: Gōka Messhitsu
לאחר ביצוע חותמות הידיים הנדרשות מאדארה פולט מפיו סילון אש עצום המסוגל לשרוף יער שלם.

קאטון: ריואן הוקה נו ג'וטסו - Katon: Ryūen Hōka no Jutsu
מאדארה פולט מפיו מטח של כדורי אש בצורת ראשי דרקונים.

מוקוטון היג'וטסו: ג'וקאי קוטאן - Mokuton Hijutsu: Jukai Kōtan
הטכניקה הזו מאפשרת למאדארה להצמיח עצים רבים ככל האפשר על כל משטח, עד אשר לא יוכל לעשות זאת יותר. מאדארה יכול להשתמש בטכניקה זו מאחר והוא הצליח לספח חלק מתאיו של האשיראמה.

מוקוטון: קאג'וקאי קורין - Mokuton: Kajukai Kōrin
באמצעות טכניקה זו מאדארה יכול להצמיח יער של פרחי ענק. פרחים אלו משחררים אבקנים המכילים סם מרדים לאוויר.

מוקוריו - Mokuryū
טכניקה אשר מאדארה למד מהאשיראמה ובה הוא מסוגל להשתמש בזכות התאים שלו אשר השתיל בגופו. מאדארה מצמיח דרקון עץ עצום מהאדמה ושולח אותו כדי לתקוף את המטרה. הדרקון כה גדול שהוא יכול לרתק אפילו יריבים גדולים כמו הביג'ו. בנוסף ליכולת לרתק אפילו ביג'ו הדרקון גם שואב את צ'אקרת הביג'ו שהוא לוכד ובכך מנטרל אותו.מוקו בונשין נו ג'וטסו - Moku Bunshin No Jutsu
בדומה לטכניקות הבונשין האחרות, כך גם הטכניקה הזו יוצרת העתקים מושלמים של המקור. למרות זאת, יצירת הבונשין עם הטכניקה הזו שונה מיצירתם של בונשין בעזרת הטכניקות האחרות - כאשר משתמשים במוקו בונשין נו ג'וטסו, ההעתקים נוצרים ישירות מגופו של המשתמש. המוקו בונשין מסוגלים לתקשר אחד עם השני ועם המקור לא משנה כמה גדול המרחק ביניהם. העתקי העץ של מאדארה אף מסוגלים להשתמש במנגקיו שארינגאן והסוסאנו שלו.

טאג'ו מוקו בונשין נו ג'וטסו – Taju Moku Bunshin No Jutsu
גרסא משופרת של טכניקת העתק העץ הרגילה. מאדארה מסוגל ליצור בעזרת טכניקה זו עשרות כפילי עץ עוצמתיים המסוגלים אף להשתמש במנגקיו שארינגאן והסוסאנו שלו.קוצ'יוסה נו ג'וטסו - Kuchiyose no Jutsu
מאדארה מסוגל להשתמש בג'וטסו זה כדי לזמן את הקיובי (אם הוא לא חתום מתוך ג'ינצ'וריקי), בו הוא מסוגל לשלוט בעזרת השארינגאן שלו.

אוצ'יהא-גאשי - Uchihagaeshi
על ידי ריכוז צ'אקרה במניפה שלו מאדארה מסוגל לחסום כל התקפה המופעלת כנגדו ולהחזירה אל התוקף בעוצמה מלאה.

סוסאנו'או – Susanoo
כמו איטאצ'י וסאסוקה מאדארה אף הוא מסוגל לזמן סוסאנו אישי משלו בעזרת המאנגקיו שארינגאן. נראה כי הסוסאנו של מאדארה עוצמתי יותר מהאחרים שנראו לפניו, הוא היה מסוגל לעמוד בכוח של הראסנגאן העצום של נארוטו רק בעזרת השלד הראשוני וללא נזק. בשלב השני שלו, הסוסאנו של מאדארה תופס צורה של שד בעל פרצוף כפול וארבע ידיים. בהתאם הוא עושה שימוש בארבע חרבות עצומות כשהוא תוקף. מאדארה אף מסוגל להשתמש בסוסאנו זה לצורך יצירת כמות משולשת של סימני ידיים, משהו שהכרחי עבור טכניקת המטאורים שלו. הסוסאנו הסופי של מאדארה לוקח צורה של סאמוראי עצום מימדים החמוש בזוג חרבות. בהנפה אחת של חרבות אלה הסוסאנו הצליח להשמיד רכס הרים שלם ומאדארה טען שכוחו משתווה לזה של החיות המזונבות.יאסאקה נו מאגאטמה - Yasaka no Magatama
מאדארה יכול להשתמש בטכניקה זו כאשר הוא נמצא בשלב השני של סוסאנו. הסוסאנו של מאדארה יוצר שרשרת של דיסקי צ'אקרה ומשליך אותה לעבר המטרה. הדיסקים מתנתקים מהשרשרת ויוצרים מטח עוצמתי.