ביאקוגאן - Byakugan

ביאקוגן – Byakugan
הביאקוגן הוא היכולת התורשתית הייחודית לבני שבט ההיוגה. יחד עם השארינגאן והריננגאן, הביאקוגן הוא אחד משלושת הדוג'וטסו (טכניקות עיניים) הגדולים. הביאקוגן מתואר כעיניים לבנות לגמרי והוא מופעל על ידי מספר סימני ידיים עבור משתמשים מתחילים או פשוט על ידי הזרמת צ'אקרה לעיניים עבור משתמשים מנוסים יותר. שלא כמו השארינגאן של שבט האוצ'יהא הביאקוגן לא מתעורר בחברי שבט ההיוגה בעקבות אירוע מסוים אלא חברי השבט לומדים לשלוט בו כבר מגיל צעיר.
לביאקוגן מספר יכולות, הראשונה והחשובה מבניהן היא היכולת לראות זרימת צ'אקרה בעצמים באופן מדויק. כך משתמשי ביאקוגן יכולים לראות את מערכת הצ'אקרה המחזורית בגופו של אדם והמנוסים שבניהם מסוגלים להבחין אף בנקודות הטנקטסו הזעירות המפוזרות לאורך המערכת. נראה כי יכולת זו גם מעניקה למשתמש את היכולת להבחין אם אדם נמצא תחת השפעת גנג'וטסו בדומה לשארינגאן, כפי שהודגם כאשר אאו ראה שהיונדאימה מיזוקאגה נמצא תחת גנג'וטסו.
נוסף על כך הביאקוגן מעניק למשתמש שדה ראיה רחב של 359 מעלות מסביבו. הנקודה היחידה שהביאקוגן לא יכול לראות נמצאת בקו ישר מעורף המשתמש, מה שהופך אותה לנקודת התורפה של הטכניקה. שדה הראיה של הביאקוגן גם מתפרש על שטח רחב במיוחד, כך שמשתמשים מנוסים מסוגלים לראות למרחק קילומטרים רבים מסביבם. היכולת אף יותר יעילה שכן הראיה של הביאקוגן חודרת דרך עצמים מוצקים.
בזכות הביאקוגן שבט ההיוגה פיתח סגנון לחימה מיוחד הנקרא ג'וקן (אגרוף עדין).
סגנון הג'וקן עושה שימוש ביכולת של הביאקוגן לראות את מערכת הצ'אקרה בגוף האדם, וכך על ידי הזרמת צ'אקרה לכפות הידיים, המשתמש יכול להכות ולגרום נזק למערכת. משתמשי ביאקוגן מנוסים אשר מסוגלים לראות את נקודות הטנקטסו בגוף יכולים לחסום אותן באמצעות הג'וקן וכך לעצור את זרימת הצ'אקרה דרכן, מה שלא מאפשר למטרה להשתמש בצ'אקרה שלה וגם מסב נזק לאיברים הפנימיים אשר קשורים למחזור הצ'אקרה.
בגלל היכולות הרבות האלו שבט ההיוגה שמר בקנאות על הביאקוגן ויצר את החותם המקולל כאמצעי להגנה מפני גניבה של הביאקוגן. לאורך ההיסטוריה היו מסבר נסיונות לגנוב את הביאקוגן מהמשפחה הראשית בשבט ההיוגה שלא נשאה את החותם המקולל, ובניהם הניסיון לחטוף את היוגה הינאטה על ידי קומוגאקורה. נראה כי נסיון אחד הצליח שכן אאו, שינובי מקיריגאקורה הצליח להשתיל עין ביאקוגן אשר לקח משינובי שהביס השייך למשפחת ההיוגה הראשית במקום עינו הימנית. פרט לאאו לא ידוע על משתמש ביאקוגן שלא שייך לשבט ההיוגה.

 טכניקות היחודיות לסגנון הג'וקן והעושות שימוש בביאקוגן:

ג'וקן: האקשו קאיטן – Juken: Hakkeshō Kaiten
המשתמש משחרר צ'אקרה מכל נקודות הטנקטסו בגופו תוך כדי שהוא מסתחרר. כתוצאה מכך הוא יוצר מגן צ'אקרה כדורי סביבו החוסם כל התקפה שמכוונת כלפיו.ג'וקן: האקה רוקוג'ויון שו – Juken: Hakke Rokujūyon Shō
המשתמש במכה בהירות ובאופן מדויק ב-64 נקודות הטנקטסו המרכזיות בגוף וחוסם אותן.
בתחילה הוא חוסם 2 נקודות, לאחר מכן 4, אז 8 וכך הלאה עד שכל 64 הנקודות חסומות. המתקפה קטלנית במיוחד שכן היא משאירה את האויב חסר יכולת להשתמש בצ'אקרה שלו או מת בחלק מהמקרים.ג'וקן: האקה קושו – Juken: Hakke Kūshō
המשתמש מרכז צ'אקרה בידו ולאחר מכן משחרר אותה כנגד האויב ויוצר גל הדף.ג'וקן: ג'והו סושיקן – Juken: Juho Soshiken
המשתמש יוצר הילה בצורת ראש אריה על כל אחת בידיו ומכה באויב איתה. ההשפעות של טכניקה זו לא ידועות עדיין.

ג'וקן: האקה קוהקישו - Juken: Hakke Kūhekishō
גרסה חזקה יותר של האקה קושו. שני משתמשי ג'וקן עומדים זה לצד זה ושולחים גל צ'אקרה מכפות ידיהם לכיוונו של היריב.
משתמש ביאקוגן חזק במיוחד יכול להשתמש בטכניקה זו לבדו באמצעות שתי הידיים.