האנזו - Hanzo

העמוד כולל ספוילרים לא מסומנים! הקריאה על אחראיותכם!

האנזו - Hanzou
האנזו הידוע בכינויו "סלמנדר האנזו" הוא המנהיג לשעבר של אמהגאקורה, והנהיג את הכפר במשך תקופה ארוכה עוד מימי מלחמת העולם השנייה.
בנוסף הוא גם האדם שהעניק את התואר "סאנין" לג'ראיה, טסונאדה ואורוצ'ימארו.פרטים אישיים:
גיל- לא ידוע (נפטר).
תאריך לידה- השניים-עשר בפברואר.
גובה- 170 ס"מ.
משקל- 58.6 ק"ג.

ביוגרפיה:
בימי מלחמת השינובי הגדולה השנייה פלשו כוחות של קונוהא למדינת הגשם, בעקבות כך לקח האנזו – מנהיג אמהגאקורה באותה תקופה חלק בקרבות. באחד הקרבות הוא התמודד מול קבוצתם של ג'ראיה, טסונאדה ואורוצ'ימארו. האנזו הצליח להביס את שלושתם לבדו ומתוך התפעלות מיכולותיהם הציע שיחוס על חייהם, בתמורה היה עליהם לקרוא לעצמם הסאנין של קונוהא. בחלוף השנים כאשר המלחמה בין אומות השינובי הגדולות נמשכה קמה קבוצה של שינובים אשר שאפו לסיים את המלחמה בדרכי שלום. קבוצה זו בהנהגתם של יאהיקו, נאגאטו וקונאן הפכה כה גדולה שהאנזו לא יכל עוד להתעלם ממנה. כתוצאה מכך הוא פנה אליהם אישית בבקשה שיסייעו להגעה להסכם שלום בין אומות השינובי. בלא יודעין כרת האנזו ברית עם דאנזו מנהיג קבוצת האנבו רוט מקונוהא. האנזו ראה בקבוצה של יאהיקו איום על הכוח והשליטה שלו במדינת הגשם ולכן במקום בו הם היו אמורים להיפגש לצורך שיחות נפלו יאהיקו ונאגאטו למארב של שינובי מאמהגאקורה וכוחות אנבו רוט. האנזו לכד גם את קונאן בנוסף ואיים להרוג אותה אם נאגאטו לא יהרוג את יאהיקו. יאהיקו אכן נהרג ומיד לאחר מכן תקפו הכוחות את נאגאטו. נאגאטו חיסל במהירות את השינובי מאמהגאקורה כמו גם את האנבו, אך האנזו ודאנזו הצליחו להימלט.
עם השנים, האנזו איבד מגדולתו והפך לפרנואיד ופחדן, שהסתתר מאחורי שומרים. כתוצאה מכך, גופו נחלש וכישוריו נשחקו בצורה משמעותית. הוא נותר חסר אונים בפני פיין, שהופיע לפניו וחיסל אותו בדם קר. לאחר מכן, פנה פיין לחסל את כל האנשים שהיו קשורים אליו.

רקע:
החלק השני-
כאשר קאבוטו כורת ברית עם מאדארה, האנזו הוא אחד מהשינובי המפורסמים שחוזרים מהמתים באמצעות טכניקת האדו טנסיי. כשהמלחמה מתחילה, הוא יוצא לקרב ביחד עם צ'יו וקימימארו. הם נתקלים בצוות המארב של קאנקורו ופותחים בהתקפה, אך האנזו נחסם על ידי מיפונה. האנזו תוהה מדוע סאמוראי כמוהו נלחם לצד השינובי, ומיפונה מגלה לו כי הוא נלחם למען שלום - אותה מטרה שבשמה האנזו עצמו פעל בעבר. השניים, כך מסתבר, נלחמו פעם בעברם, אולם הקרב הסתיים בניצחונו המוחץ של האנזו שהשאיר את מיפונה למות על הקרקע. אולם מיפונה נשאר בחיים, התאמן וחישל את יכולותיו ואילו האנזו הזדקן ונחשק. להפתעתו של האנזו, מיפונה גובר עליו ללא מאמץ רב. מיפונה מצידו מנסה להסביר לו, אך האנזו לא מסוגל לראות את האמת. לבסוף, מיפונה חותך אותו.

סגנון לחימה:
האנזו היה ידוע בתור אחד השינובי העוצמתיים ביותר בזמנו, דבר שהוכח כאשר הוא הביס לבדו את הסאנין האגדיים של קונוהא בצעירותם. אך למרות זאת מעט מאוד ידוע על סגנון הלחימה שלו. העובדה שהוא חובש קסדה בעלת מכשיר לנשימה במים מראה שהוא כנראה מתמחה בלחימה תת ימית.

קוצ'יוסה נו ג'וטסו: איבוסה - Kuchiyose no Jutsu: Ibuse
בעזרת ג'וטסו זה האנזו מסוגל לזמן סלמנדרה ענקית, אשר ככל הנראה נלחמת יחד איתו בלחימה תת מימית. זימון זה הוא זימון ההיכר של האנזו שכן הוא העניק לו את הכינוי "סלמנדר האנזו". לסלמנדרה קוראים איבוסה, והוא מסוגל לשחרר גז רעיל שמשתק את היריב באופן מיידי. אולם אחרי כל שחרור, איבוסה צריך להמתין חמש דקות כדי לייצר את הרעל מחדש בגופו.