אוצ'יהא איזונה - Uchiha Izuna

אוצ'יהא איזונה - Uchiha Izuna
בן לשבט האוצ'יהא, ואחיו הצעיר של מנהיג השבט בעבר; מאדארה. איזונה ומאדארה היו לראשונים שהעירו בשבט האוצ'יהא את המאנגקיו שארינגאן, לאחר אימונים מפרכים.

פרטים אישיים:
תאריך לידה – 10 בפברואר.
גובה – 174.8 ס"מ.
משקל – 55.9 ק"ג.

ביוגרפיה:
ביחד עם אחיו הגדול, מאדארה, איזונה התאמן במטרה להתחזק כמה שיותר. לאחר שהשניים העירו את השארינגאן – המורשת הייחודית של שבט האוצ'יהא – הם הפכו להיות הלוחמים החזקים ביותר בשבט. לא עבר זמן, ואיזונה ומאדארה קיבלו את כוחו המאיים של המאנגקיו שארינגאן, והיו לראשונים שבט האוצ'יהא שקיבלו את הכוח הנ"ל. עובדה זו העניקה להם שליטה מוחלטת על השבט, ואחיו הגדול של איזונה, מאדארה, הפך למנהיג באותה התקופה. בהמשך, לאחר שימוש יתר במאנגקיו שארינגאן, מאדארה התחיל להתעוור, לכן הוא לקח את עיניו של איזונה, שיחזירו את האור לחייו. הסיבה האמיתית שעומדת מאחורי מעשה זה עדיין בגדר מסתורין. נאמר כי מאדארה לקח את העיניים בכוח, אך זה חשף כי הוא עשה זאת לטובת השבט בלבד.
לבסוף, איזונה מצא את מותו באחת ממלחמות השבט.

סגנון לחימה:
סגנון הלחימה של איזונה מעולם לא נחשף. ניתן להסיק כי הוא היה שינובי מיומן ורב עוצמה, לאור העובדה שהוא ומאדארה נחשבו לשינובים החזקים ביותר בשבט, וכן לקבלת הכוח של המאנגקיו שארינגאן.

שארינגאן - Sharingan
כחלק משבט האוצ'יהא, איזונה יכול להשתמש במורשת הייחודית של השבט - השארינגאן. השארינגאן מקנה למשתמש לחזות את מהלכי היריב, לראות דרך הטכניקות של יריביו ואף להעתיקן. הערת השארינגאן הפכה את איזונה ואחיו, מאדארה, לשינובים החזקים ביותר בשבט האוצ'יהא.

מאנגקיו שארינגאן - Mangekyou Sharingan
לאחר אימונים מפרכים עם אחיו הגדול, השניים זכו לקבל את כוחו המאיים של המאנגקיו שארינגאן. קבלת הכוח הנ"ל העניקה לאיזונה ואחיו שליטה מוחלטת שבט האוצ'יהא. אותן עיניים נלקחו על ידי מאדארה עצמו, על מנת לסלק את האפלה שהגיחה לחייו. לאחר שהעיניים הללו התמזגו עם המאנגקיו שארינגאן של מאדארה, נוצר המאנגקיו שארינגאן האולטימטיבי.