אקאטסוצ'י - Akatsuchi

אקאטסוצ'י - Akatsuchi
אקאטסוצ'י הוא ג'ונין מאיוואגאקורה, שנבחר ביחד עם קורוטסוצ'י ללוות את הטסוצ'יקאגה ולהגן עליו בדרכו לפגישת הקאגה ובמהלכה. אקאטסוצ'י לא מרבה לדבר, וכשהנוכחים בישיבה מותקפים על ידי צוות טאקה, הוא לא עושה דבר, בדומה לטסוצ'יקאגה.

רקע:
החלק השני -
לפני יציאתם מאיוואגאקורה, אקאטסוצ'י נאלץ לסחוב את הטסוצ'יקאגה ואת התיק שלו, עקב כאבי הגב של הטסוצ'יקאגה. בדרכם לפגישת הקאגה, אקאטסוצ'י וקורוטסוצ'י מקשיבים לטסוצ'יקאגה, שעל פי בקשתם של מלוויו, החל לספר להם על מדינת הברזל.
במהלך הפגישה, כאשר הראיקאגה מכה בשולחן ושובר אותו, אקאטסוצ'י - כמו יתר המלווים - רואים פעולה זו עוינת, והגנו על מנהיגיהם. במהרה, הם שבים למקומם, אך נאלצים להגן על הקאגה פעם נוספת כשזטסו מתפרץ אל הישיבה.
כאשר סאסוקה מתפרץ גם הוא לחדר הישיבה, אקאטסוצ'י וטסוצ'יקאגה מחליטים שלא להתעמת איתו ונשארים לשבת בצד, אולם לא לזמן רב, מאחר וזטסו מתברר כחי, ותוקף את הקאגה והמלווים שלהם עם זרעים, שמתוכם צומחים זטסו רבים המכסים את גופיהם של הנוכחים ושואבים מהם צ'אקרה. אולם אקאטסוצ'י משתחרר במהרה, ואחריו הטסוצ'יקאגה משתחרר גם הוא.

סגנון לחימה:
מאחר ואקאטסוצ'י נבחר ללוות את הטסוצ'יקאגה ולשמור עליו, ניתן להסיק כי הוא אחד השינובי החזקים ביותר באיוואגאקורה. לאקאטסוצ'י ישנו ג'וטסו ששמו טרם נחשף המאפשר לו לפלוט מפיו גולם אבן גדול ובעל כוח רב, שבאמצעותו אקאטסוצ'י השתחרר מזטסו, שניסה לשאוב ממנו את הצ'אקרה שלו.

איווה בונשין - Iwa Bunshin
אקאטסוצ'י יוצר כפיל עשוי מסלע. כאשר הכפיל סופג מספיק נזק הוא מתפרק לחתיכות.