אונוקי - Onoki

אונוקי - Ōnoki
"ריוטנבין נו אונוקי" (Ryōtenbin no Ōnoki) הוא הסאנדאימה טסוצ'יקאגה שמנהיג כיום את איוואגאקורה. אונוקי הוא אדם זקן וממורמר שנוהג להתלונן על כאבי המתניים שלו. הוא מנהיג את הכפר זה שנים רבות, ומסרב לפרוש מתפקידו ולמסור את התואר לאדם צעיר יותר.רקע:
החלק השני -
אונוקי, מלווה בקורוטסוצ'י ואקאטסוצ'י, יצא אל מדינת הברזל לאחר שקיבל מהראיקאגה הזמנה להשתתף בפגישת הקאגה ולדון באקאטסוקי. באותו הלילה, אונוקי והמלווים שלו עוצרים ללון בדרכם ליעד שלהם ואונוקי מספר להם על מדינת הברזל.
לאחר הגעתם, הפגישה מתחילה ואונוקי מספר לנוכחים כיצד אקאטסוקי היו לעזרה רבה לכפרי השינובי בתקופה של שלום. בימים אלו, כפרי השינובי חדלו מלאמן את אנשיהם ולבנות צבא, והחשש מעימות עתידי בין הכפרים הוביל אותם לשכירת שירותיהם של האקאטסוקי, שתפקדו אז כשכירי חרב.
לאחר שהראיקאגה קוטע את דבריו, אונוקי מקשיב להצעתו של מיפונה להקים ברית בין חמשת כפרי השינובי של המדינות הגדולות, אך מתנגד למינויו של דאנזו למנהיג הברית. לטענתו של מיפונה, אונוקי - בניגוד לגאארה - מבוגר מכדי להנהיג את הברית בין הכפרים.
כשהראיקאגה יוצא בחיפוש אחר סאסוקה, אונוקי נשאר מאחור בחדר הפגישה ביחד עם המיזוקאגה ודאנזו. לאחר שסאסוקה מופיע בחדר, אונוקי מחליט לא להתערב ולהשאר לשבת בצד, אולם כשזטסו מופיע ומנסה לתפוס אותו, הוא מחליט להתערב בקרב ומתקיף את סאסוקה, שניצל על ידי מאדארה. מאדארה מחליט לספר לכל הקאגה את תוכנית עין הירח שלו, ומסתלק. על מנת לעצור את התוכנית שלו, הקאגה מחליטים ליצור ברית של כל הכפרים. כמו כן, הם מחליטים לדווח על מעשיו של דאנזו על מנת שידיחו אותו מתפקידו. הראיקאגה נבחר כראש הברית, והוא מבקש מהטסוצ'יקאגה מידע על מאדארה, כיוון שהוא היחיד בחדר שנלחם נגדו בעבר.
כאשר נודע לברית הקאגה שאקאטסוקי הצליחו לאתר את מקום המסתור של נארוטו וקילר בי, הטסוצ'יקאגה יוצא בליווי אקאטסוצ'י וקורטסוצ'י כדי לעזור להם.
הם נתקלים בקאבוטו ובדיידארה שהוחייה בידי אדו טנסיי, והטסוצ'יקאגה תוקף אותם. אולם הקרב נגמר מהר כאשר קאבוטו חוטף את יאמאטו ודיידארה נעלם ביחד איתו. לאחר הקרב, הם מחליטים לשוב לקומוגאקורה ואונוקי, באמצעות טכניקת הריחוף שלו, לוקח את האי - שהתגלה כצב אדיר מימדים - אל השמיים ומוביל אותו אל קומוגאקורה.

מאוחר יותר, לאחר שהמלחמה פורצת, נודע לאונוקי כי נידאימה טסוצ'יקאגה חזר מן המתים באמצעות טכניקת האדו טנסיי והוא מחליט לצאת לשדה הקרב ולהלחם בו בעצמו, באמונה שהוא היחיד שמסוגל להביס אותו.

סגנון לחימה:
אונוקי בעל קקאי גנקאי, המאפשר לו לשלב בין שלושה אלמנטים (רוח, אש ואדמה) על מנת ליצור את אלמנט האבק, ג'ינטון (Jinton), שבמגע מפרק את היריב ברמה המולקולרית. כמו כן, בתור הטסוצ'יקאגה, הוא מיומן מאוד בשימוש בטכניקות דוטון.
כמו כן, יש לו היכולת לעוף באוויר בדרך לא ידועה. הוא יכול להעניק לאנשים נוספים יכולת זו על ידי מגע בהם.

ג'ינטון: גנקאי האקורי נו ג'וטסו - Jinton: Genkai Hakuri no Jutsu
אונוקי יוצר עם צורה תלת מימדית (כמו קוביה או חרוט) ומשחרר את הצ'אקרה האגורה בה, אשר יוצרת פיצוץ עוצמתי כאשר היא פוגעת במטרה. כל דבר הבא במגע עם הפיצוץ, נהרס ומתפורר ברמה המולקולרית.

  

דוטון: קאג'וגאן נו ג'וטסו - Doton: Kajūgan no Jutsu
באמצעות הטכניקה, הטסוצ'יקאגה מסוגל לאבן כל דבר במגע. הודות לטכניקה, הוא הצליח להשתחרר מכריכתו של זטסו, ששאב את הצ'אקרה שלו.