אאו - Ao

אאו - Ao
אאו הוא שינובי מקיריגאקורה, אחד מהשניים שנבחרו לשמור על גודאימה מיזוקאגה בדרכה לאסיפת הקאגה שזומנה על ידי הראיקאגה. אאו הוא הגבר הטיפוסי, שמאמין שגברים צריכים להיות קשוחים והחלטיים, ולכן הוא נוהג ללעוג לצ'וג'ורו על האופי שלו. לאאו יש נטייה להעלות פעם אחר פעם את התקופה האפלה של קיריגאקורה, תחת הנהגתו של יונדאימה מיזוקאגה, ולהזכיר כיצד הדברים נעשו באותם ימים.

ביוגרפיה:
לפני למעלה מעשור, אאו נלחם בנינג'ות משני שבטי השינובי החזקים ביותר של קונוהא, האוצ'יהא וההיוגה. באחד מקרבותיו, הוא נלחם בהיוגה, ובסופו של דבר הצליח לגנוב את אחת מעיני הביאקוגאן של ההיוגה ולהשתיל את העין, שמאוחר יותר סייעה לו לגלות את הגנג'וטסו שהוטל על יונדאימה מיזוקאגה, ובכך לשים קץ לתקופה האפלה של קיריגאקורה. כמו כן, כעבור זמן לא רב, אאו פגש ונלחם ב"שונשין נו שיסוי" משבט האוצ'יהא, אולם שניהם שרדו את הקרב.

רקע:
החלק השני -
לאחר שקיבלה את הזמנתו של הראיקאגה לפגישה של חמשת ראשי כפרי השינובי הגדולים, המיזוקאגה נענת להזמנתו ויוצאת לדרכה אל מדינת הברזל, מלווה בשני שינובי נבחרים - אאו, וצ'וג'ורו, אחד משבעת הסייפים של הערפל.
בדרכם ליעד שלהם, אאו לועג לצ'וג'ורו בכל הזדמנות - על האופי החלש שלו, על חוסר ההחלטיות שלו, ולא מפסיק להעלות שוב ושוב את נושא "כפר ערפל הדם", אולם פעם אחר פעם המיזוקאגה משתיקה אותו.

עם הגעתם של המיזוקאגה והמלווים שלה, הפגישה מתחילה והקאגה פותחים בדיונים על האקאטסוקי, אולם הראיקאגה לא מעוניין בדיבורים חסרי טעם ומגיב בזעם, מרסק את השולחן. אאו ויתר המלווים רואים את תגובתו כעוינת וממהרים להגן על הקאגה שלהם, אך במהרה חוזרים למקומותיהם.
מאוחר יותר, כאשר הקאגה דנים על האפשרות שדאנזו ינהיג את הברית בין הכפרים, חשדותיו של אאו מתחילות להתעורר והוא מחליט לבדוק את העניין; הודות לביאקוגאן שלו, הוא מזהה את הצ'אקרה השונה שבגופו של דאנזו כצ'אקרה השייכת לאוצ'יהא שיסוי, נגדו נלחם בעבר, והוא חושף את דאנזו בפני הקאגה. אך לפני שהוא יכול להמשיך ולהסביר, זטסו מופיע במרכז החדר. אאו ושאר המלווים מזנקים להגן על הקאגה פעם נוספת.
לאחר שהראיקאגה הורג את זטסו, הוא מורה על אאו לשים עין על דאנזו ומלוויו. כאשר סאסוקה מתפרץ אל חדר הפגישה על מנת לתקוף את דאנזו, הוא ושני מלוויו נעלמים במהירות. בזמן ששאר החדר פונים להתעמת מול סאסוקה, אאו מחליט לרדוף אחרי דאנזו והמלווים. בזמן המרדף, הוא נתקל במלכודת של פו, אשר גורמת לאאו עצמו להיתקע בגוף של בובה בזמן שפו לוקח שליטה על גופו. כאשר פו מנסה להוציא את עין הביאקוגאן של אאו, על אף שתוך כדי הוא מסתכן בלאבד את עינו שלו, הוא מגלה שהתגים של אאו נועדו להגן על הביאקוגאן כשהעין נמצאת בסכנה.

סגנון לחימה:
העובדה, שאאו נלחם בעבר בהיוגה מוכשר ושרד בקרב נגד אחד האוצ'יהא החזקים בזמנו, שיסוי, רומזת על שאין לזלזל בכוחו. כמו כן, אאו הוא שינובי מאתר, אולם יכולותיו בתחום טרם נחשפו במלואם. למרות זאת, הוא מספיק מיומן בכדי לדעת שקונואיצ'י מאתרת נוספת, קארין, גילתה את מיקומם. כשינובי מקיריגאקורה, סביר להניח שאאו גם מתמחה בטכניקות סויטון.

ביאקוגאן - Byakugan
לפני מספר שנים, אאו נלחם בהיוגה מהבית הראשי, וגנב את עין הביאקוגאן שלו. הוא ביצע את השתלה, בדומה לקאקאשי ודאנזו, וכעת במקום עינו הימנית יש לו עין ביאקוגאן. הודות לביאקוגאן, הוא יכל לגלות את הגנג'וטסו שהוטל על יונדאימה מיזוקאגה.
על אוזניו אאו נושא זוג תגים עם הקאנג'י של "לשמוע" (Uketamawa) עליהם. התגים, כך מסתבר, הוכנו במיוחד עבורו על ידי יחידת ציידי הנינג'ות של האנבו בקיריגאקורה. הם נועדו להגן על עין הביאקוגאן, בשל חשיבותה הרבה לכפר. כשהעין נמצאת בסכנה, התגיות יחסמו את העין וימנעו מהאויב להוציא אותה ממקומה.