אוזומאקי נארוטו - Uzumaki Naruto

חלק ראשון: מידע | חלק שני: סגנון לחימה

אוזומאקי נארוטו - Uzumaki Naruto
אוזומאקי נארוטו הוא שינובי בדרגת גנין מכפר העלה הנסתר, קונוהאגאקורה. נארוטו הוא בנם של נאמיקאזה מינאטו, ההוקאגה הרביעי, ואוזומאקי קושינה, וכן חבר קבוצתם של האטאקה קאקאשי, הארונו סאקורה וסאי. למרות שגנין היא הדרגה הנמוכה ביותר בעולם הנינג'ות, נארוטו כלל אינו שינובי רגיל. למעשה, בתוך נארוטו חתום שד בצורת שועל בעל תשעה זנבות, הנקרא קיובי. אף על פי שהקיובי מוסיף לנארוטו כוח רב, הקיובי גם גורם לו המון סבל ולכך ששאר אנשי הכפר יפחדו ממנו וישנאו אותו. המטרה של נארוטו היא להפוך להוקאגה הבא, מנהיג הכפר, ובכך לגרום לכולם להכיר בו. כרגע, נארוטו וקילר בי הם הג'ינצ'וריקי היחידים שלא נתפסו על ידי אקאטסוקי.פרטים אישיים:
גיל - 16.
תאריך לידה - עשרה באוקטובר.
גובה - 166 ס"מ.
משקל - 51 ק"ג.

ביוגרפיה
כשנארוטו היה תינוק, הקיובי תקף את כפר העלה הנסתר. יונדאימה הוקאגה הקריב את חייו כדי לחתום את הקיובי בגופו של נארוטו, תוך כדי שימוש בטכניקת השיקי פוג'ין. למרות כוונתו ההפוכה של יונדאימה הוקאגה, תושבי הכפר המבוגרים שנאו את נארוטו ופחדו ממנו, הם טענו שהוא עצמו הקיובי. ביום חתימתו של הקיובי בנארוטו סאנדאימה הוקאגה, שחזר לתפקיד במקום הרביעי, הכריז על חוק בכפר: על כל מי שהיה בקרב נגד הקיובי לשמור בסוד את העובדה שהקיובי חתום בתוך נארוטו, ומי שהפר את כלל זה נענש בחומרה. אומנם הודות לחוק בני גילו של נארוטו לא ידעו את הסוד, אך השנאה של הוריהם כלפי נארוטו הועברה אליהם. כתוצאה מכך, נארוטו היתום היה חסר חברים לחלוטין, משום שהכפר כולו שנא אותו. כדי שאנשים יפסיקו להתרחק ממנו ויתחילו להכיר בו, נארוטו החליט להפוך להוקאגה הבא, וניסה להראות שהוא טוב בהרבה מכל הוקאגה קודם על ידי ביצוע תעלולים רבים וצביעה של פסלי ההוקאגים הענקיים שנמצאים על ההר ליד קונוהא.

רקע:
החלק הראשון-
נארוטו נגלה לנו לראשונה בזמן מבחני סיום האקדמיה לנינג'ות, שם נכשל בשלישית. מיזוקי, אחד ממוריו, אמר לו שאם יגנוב את המגילה של ההוקאגה הרביעי הוא יוכל לעבור את מבחן הסיום באמצעות הטכניקות במגילה. נארוטו שמע בעצתו והתברר שמיזוקי רימה אותו, ורצה את המגילה לעצמו. מיזוקי גילה לו שהקיובי טמון בתוכו, וניסה להרוג אותו, אך אירוקה, מורו השני של נארוטו, הציל אותו. לאחר קרב ממושך נארוטו הצליח להביס את מיזוקי באמצעות ג'וטסו חדש מהמגילה, הנקרא "קאגה בונשין". בעקבות יכולתו המשופרת אירוקה החליט להעביר אותו ולהפוך אותו לנינג'ה, כך נארוטו הפך לנינג'ה והשיג את חברו הראשון.
נארוטו, יחד עם הארונו סאקורה ואוצ'יהא סאסקה, הפך לתלמיד של האטקה קאקאשי ולגנין. לאחר שורה של משימות זוטרות שהוטלו עליהם, הם יצאו למדינת הגלים, להגן על טזונה מפני נינג'ות חזקות בשם מומוצ'י זאבוזה והאקו, שנשכרו על ידי גאטו. נארוטו, שבתחילת המשימה לא יכל לתפקד כנגד הצ'ונינים שתקפו אותם, הצליח להציל את קאקאשי יחד עם סאסקה מפניו של זאבוזה. לאחר שקאקאשי הביס את זאבוזה, נארוטו וסאסקה התאמנו במשך שבוע והתחזקו מאוד. הם נלחמו שוב נגד זאבוזה, שהפעם האקו היה לצידו, ובמשך הקרב נארוטו הביס את האקו באמצעות הכוח של הקיובי שבתוכו, ואילו קאקאשי הביס את זאבוזה.
כשחזרו לקונוהא, ניגשו שלושת תלמידיו של קאקאשי אל בחינת הצ'ונין ועברו את החלק הראשון, הבחינה בכתב, למרות שנארוטו כמעט החליט לפרוש. בחלק השני של הבחינה, נשלחו השלושה אל יער המוות, שם היו צריכים להשיג את מגילות האדמה והשמיים. הם פגשו שם את אורוצ'ימארו והפסידו לו, והוא השאיר על צווארו של סאסקה את החותם המקולל.
בזמן שהיו חלשים מהקרב, השלושה נתקפו על ידי שלישיית גנינים מכפר הצליל, וסאסקה הציל אותם בזכות החותם המקולל. בסופו של דבר הם השיגו את המגילות, הגיעו למגדל שבמרכז יער המוות ועברו את החלק השני של המבחן. כשהגיעו למגדל, נארוטו נלחם בקיבה, ולאחר קרב קשה בו הציג לראשונה את "קומבו האריה" שלו, נארוטו העפיל לשלב האחרון והמכריע של בחינות הצ'ונין.
בחודש שבין החלק השני והשלישי של בחינת הצ'ונין, נארוטו התאמן אצל ג'יראיה. ג'יראיה החליט ללמד אותו לשלוט בצ'אקרה של הקיובי כדי להפוך לחזק יותר בזמן הקרב, וניסה ללמד את נארוטו להוציא את צ'אקרת הקיובי באמצעות ג'וטסו הזימוןן "קוצ'יוסה נו ג'וטסו". לאחר אימונים רבים ומפרכים נארוטו הצליח לזמן את מלך הצפרדים, גאמאבונטה, ולמד כיצד להשתמש בצ'אקרה של הקיובי.
בחלק השלישי של הבחינות, נארוטו נאלץ להתמודד נגד הרוקי מספר אחת לשעבר, היוגה נג'י, שנחשב לאחד מהמתמודדים החזקים ביותר בתחרות. נארוטו ניצח את נג'י בעזרת הצ'אקרה של הקיובי וזכה באהדת הקהל. כשהגיע הקרב האחרון בשלב הראשון של התחרות, הקרב של סאסקה וסאבאקו נו גאארה, אורוצ'ימארו תקף את הכפר ונלחם עם ההוקאגה השלישי. גאארה, שהיה אמור לעזור לאורוצ'ימארו להרוס את הכפר, הובס על ידי נארוטו בקרב אכזרי במיוחד בין שני אנשים בעלי שדים בתוכם (אנשים אלו נקראים ג'ינג'וריקי). בזמן הקרב גאארה שחרר לגמרי את שוקאקו, השד בעל הזנב האחד שחתום בתוכו, ואילו נארוטו זימן את גאמאבונטה. נארוטו, כאמור, ניצח את הקרב.
אחרי בחינות הצ'ונין נארוטו יצא עם ג'יראיה למסע אימונים וחיפושים אחר טסונאדה, שהייתה צריכה להפוך להוקאגה, משום שההוקאגה השלישי נהרג על ידי אורוצ'ימארו. אוצ'יהא איטאצ'י והושיגאקה קיסאמה מארגון האקאטסוקי תקפו אותם בתחילת המסע במטרה לתפוס את נארוטו, אך ג'יראיה הבריח אותם. כתוצאה מכך שגילה שאנשים חזקים כל כך רוצים את נארוטו, ג'יראיה החליט ללמד את נארוטו ג'וטסו שפותח על ידי ההוקאגה הרביעי עצמו, ה"ראסנגן". כעבור שבועות של אימונים וחיפושים נארוטו וג'ריאיה מצאו את טסונאדה. נארוטו התערב איתה שיוכל להשלים את הראסנגן בתוך שבוע, והם התערבו על השרשרת של טסונאדה שהייתה שייכת להוקאגה הראשון. כעבור שבוע אורוצ'ימארו וקאבוטו תקפו את טסונאדה, ויחד עם נארוטו ג'יראיה והחברה שלה, שיזונה, הם הצליחו להבריח אותם. במהלך הקרב נארוטו הצליח להשתמש בראסנגן נגד קאבוטו וזכה בשרשרת של טסונאדה.
שחזרו לקונוהא, סאסקה החליט לבדוק את כוחו נגד נארוטו, ועמד להפסיד, אך קאקאשי הפסיק את הקרב.
לאחר שסאסקה עזב את קונוהא עם רביעיית הצליל במטרה להצטרף לאורוצ'ימארו, ונארוטו יצא ביחד עם קיבה, נג'י, שיקאמרו וצוג'י בניסיון לתפוס אותו. כל אחד מחברי קבוצתו של נארוטו נלחם נגד מישהו מרביעיית הצליל, ונארוטו נלחם תחילה נגד קימימארו, אך רוק לי הצטרף באמצע ונלחם במקומו. נארוטו המשיך והדביק את סאסקה, הוא ניסה לשכנע אותו לחזור באמצעות מילים ושניהם סוף סוף הודו בכך שהם החברים הכי טובים אחד של השני, אך ראה שאין תועלת במילים ולכן החליט להילחם נגדו. במהלך הקרב נארוטו גיבש צורת צ'אקרה של הקיובי מסביב לגופו, ואף היה לצורה זנב אחד. נארוטו הפסיד לסאסקה וסאסקה הותיר אותו בחיים משום שרצה להשיג כוח בדרכו שלו, ולא דרך השגת מאנגקיו שארינגן, כמו שאיטאצ'י רוצה.
נארוטו הבין שיש לו 3 שנים להציל את סאסקה לפני שאורוצ'ימארו יקח את גופו, והחליט לצאת למסע אימונים בן שנתיים וחצי עם ג'יריאה, כדי להפוך לחזק מספיק בשביל להציל את סאסקה.

החלק השני-
שנתיים וחצי לאחר היציאה למסע נארוטו, שגבה בכעשרים סנטימטרים, וג'יראיה חזרו לקונוהא. ג'יראיה סיפר לקאקאשי שבזמן מסע האימונים, נארוטו הצליח להגיע למצב של ארבעה זנבות צ'אקרה, ושלמרות שהוא חזק מאוד במצב זה, הוא כלל לא שולט על עצמו והנזק שנגרם לגופו הוא אדיר. נארוטו התחזק מאוד במהלך מסע האימונים, ואף במבחן הפעמונים הוא וסאקורה הצליחו לקחת לקאקאשי את הפעמונים, אם כי במרמה. במשימתו הראשונה לאחר זמן כה רב, נארוטו היה צריך להציל את גאארה, שנחטף על ידי אקאטסוקי. הוא, קאקאשי וסאקורה עברו בכפר החול ומשם הדביקו את דאידרה וסאסורי מן האקאטסוקי. בזמן שסאקורה וצ'יו נלחמו בסאסורי, הוא וקאקאשי רדפו אחרי דאידרה ובסופו של המרדף נארוטו שיחרר 2 זנבות צ'אקרה והפך לחזק באופן יוצא דופן, וניכר עליו כי כבר במצב זה הנזק שנגרם לגופו הוא אדיר. קאקאשי הצליח לעצור אותו מלהשתמש ביותר זנבות באמצעות דף נייר כלשהו שמדכא את הצ'אקרה של הקיובי. למרות שסאקורה וצ'יו הביסו את סאסורי, ואף השיגו ממנו מידע לגבי מקום הימצאו של אורוצ'ימארו, דאידרה הצליח להתחמק. אף על פי שדאידרה לא היה בידיהם, הם הצליחו להציל את גאארה ונפרדו בתור חברים.
זמן מה אחרי שהצילו את גאארה, יצאו נארוטו וסאקורה, יחד עם שני חברי צוות חדשים בשם יאמאטו וסאי, אל עבר גשר השמיים והארץ. הם הלכו לשם כדי להיפגש עם המרגל של סאסורי שריגל אצל אורוצ'ימארו. לאחר דרך כרוכה בריבים רבים בין נארוטו לסאי, הם הגיעו לגשר וגילו שהמרגל הוא לא אחר מקאבוטו, יד ימינו של אורוצ'ימארו. קאבוטו מזמן לא ריגל לטובת האקאטסוקי והוא ואורצ'ימארו, שבא איתו, חשבו שהם סאסורי ותקפו את הקבוצה. נארוטו הגיע למצב של ארבעה זנבות במהלך הקרב נגד אורוצ'ימארו, והפך לקיובי מיניאטורי. למרות שנארוטו נלחם שווה בשווה מול אורוצ'ימארו, המצב הזה סיכן  אותו מאוד, וגרם לכל עורו להתקלף. בנוסף, נארוטו איבד כל שליטה על עצמו ופגע בסאקורה. יאמאטו השתמש בג'וטסו מסוג מוקטון שגרם לצ'אקרת הקיובי לנזול החוצה מנארוטו, וכך החזיר את נארוטו לצורתו הרגילה. נארוטו, סאקורה ויאמאטו רדפו אחרי אורוצ'ימארו, קאבוטו וסאי, שהצטרף אליהם בשליחותו של דאנזו. הם הגיעו למקום מסתורו של אורוצ'ימארו ומצאו את סאסקה, אך לא יכלו לעשות דבר כנגדו. סאסקה הפגין עליונות מוחלטת על נארוטו ועזב יחד עם אורוצ'ימארו וקאבוטו. כמו כן, הסתבר שסאי היה מרגל כפול לטובת קונוהא, והוא ונארוטו הפכו לחברים.
כאשר נארוטו שב לקונוהא, הוא וקאקאשי פצחו בסדרת אימונים מיוחדת שהותאמה לו: הוא השתמש בקאגה בונשינים רבים ככל האפשר, ודרכם למד פי כמה וכמה מהר יותר כיצד לשלוט באלמנט הרוח שלו. אחרי כן פיתח את הטכניקה "פוטון: ראסנשוריקן" ויצא להתמודד עם קאקוזו והידאן מן האקטסוקי. הוא נלחם נגד קאקוזו לבדו והצליח לנצח אותו בעזרת הראסנשוריקן, כאשר הוא מציג יכולת חשיבה אסטרטגית ושימוש בקאגה בונשין ברמה גבוהה מאוד. באותו רגע, קאקאשי הודה שנארוטו הפך לחזק אפילו יותר ממנו.
לאחר שסאסקה הביס את אורוצ'ימארו והחל לנדוד, נארוטו ומספר אנשים מקונוהא יצאו לחפש אותו. נארוטו פגש באיטאצ'י, אשר העביר לו חלק  מכוחותיו, למקרה שסאסקה ינסה להחריב את קונוהא. נארוטו לא הצליח למצוא את סאסקה וחזר לקונוהא.
באותו זמן, פחות או יותר, ג'יראיה השאיר לנארוטו הודעה לגבי זהותו האמיתית של פיין. ג'יראייה האמין שנארוטו הוא "הנבחר" מנבואה שניבא סייג' צפרדע, שנקרא אוגאמאסנין,
 לפני זמן רב, אשר לפיה "הנבחר" או יציל את העולם, או יהרוס אותו. כמו כן, התגלה שלצפרדים יש מגילה שבתוכה יונדאימה חתם את צ'אקרת היין של הקיובי, שבאמצעותה נארוטו יוכל לבצע ג'וטסו כלשהו, שעדיין אינו מוכן אליו.
לאחר ששמע על מותו של ג'יראיה, נארוטו הלך להר הצפרדעים מיובוקו יחד עם פוקאסקו. זאת כדי שיוכל לעבור את אותם אימונים שג'יראיה עבר בצעירותו, על מנת שיתמודד עם פיין כשיגיע הזמן. נארוטו השלים את אימוניו ולמד להשתמש בסנין מוד ובסגנון לחימה הנקרא קאוואזו קומיטה. לאחר ששימה מגלה כי קונוהא נמצאת תחת התקפה, נארוטו ממהר בחזרה אל הכפר, ביחד עם שני הצפרדעים הנזירים בתוספת גאמאבונטה, גאמאקיצ'י, גאמאקן וגאמאהירו.
כשנארוטו חזר אל קונוהא הוא מצא אותה הרוסה, כיוון שפיין החריב אותה לגמרי בניסיון לגלות היכן הוא נמצא. התושבים, אומנם, שרדו ברובם. נארוטו מגיע בדיוק בזמן כדי להציל את טסונאדה מידי ממלכת השדים, אותו הוא מרסק בראסנגאן אחד. הוא מורה לגאמאקיצ'י לפנות משם את טסונאדה התשושה ומתחיל בקרב נגד פיין.
במהלך הקרב נגד הגופות, נארוטו הפגין את השימוש המעולה שלו בסנין מוד, בעזרתו אפילו הצליח לשכלל את טכניקת הראסנשוריקן לידי שלמות. לאחר קרב קשה, הוא מצליח להביס את כל הגופות בעזרת טקטיקות שונות, כולן מלבד ממלכת האלים. דבר זה מתגלה כקשה במיוחד בשל יכולות השליטה בגרביטציה שלו, ופיין מצליח ללכוד אותו. השניים מדברים על האידאל של פיין לשלום, ונארוטו מבין שלו עצמו אין תשובה איך להביא שלום.
כאשר הינאטה מנסה להתערב ולהציל את נארוטו, היא אף מתוודית על אהבתה כלפיו, אך פיין דוקר אותה. דבר זה מעורר את הזעם של נארוטו וגורם לו להפוך במהרה לקיובי בעל שישה זנבות. פיין מצליח ללכוד אותו בטכניקת "צ'יבאקו טנסיי" שלו, אך הוא משחרר שני זנבות נוספים, וכאשר הוא עומד לשחרר את האחרון, מינאטו לפתע מופיע בתודעתו. הוא סידר זאת בתור הגנה אחרונה של החותם. השניים משוחחים. נארוטו מגלה שמינאטו, ההוקאגה הרביעי שכה העריץ, הוא אביו, ואף מידע חשוב נוסף - האדם האמיתי מאחורי אקאטסוקי, כמו גם מאחורי ההתקפה של הקיובי על הכפר, הוא מאדארה. מינאטו סוגר את החותם בפעם האחרונה ונעלם.
הקרב ממשיך, ולאחר מאמץ רב נארוטו מצליח להביס את ממלכת האלים. הוא הולך להיפגש עם פיין האמיתי - נאגאטו, במחבוא שלו ושל קונאן אותו הוא איתר בעזרת סנין מוד. בפגישה המיוחלת בין השניים, נאגאטו מספר לנארוטו על עברו, ועל שני הכאבים בחייו; מות הוריו, ומות חברו הטוב יאהיקו. למרות שהוא לא מסכים עם דעותיו, נארוטו מחליט לא להרוג את נאגאטו. הוא מנסה לשנות השקפת עולמו, ומספר לו שג'יראייה הטיל בו את תקוותיו לשלום. נאגאטו מבין את הטעות שלו, ומחליט להחזיר את כל התושבים שמתו בפלישה לחיים. מעשה זה מסיים את פלישת פיין, ונארוטו הופך בין רגע לפופולארי בכפר כולו. לאחר איחוד עם חבריו, נארוטו פוגש במפתיע את טאזונה ואינארי, מארץ הגלים. ביחד עם סאקורה וקאקאשי, נארוטו מגלה שדאנזו הפך לרוקודאימה הוקאגה של קונוהא, מה שמכעיס אותו עד מאוד. לאחר פגישה עם סאי, נארוטו מתעמת עם השינובים מקומוגאקורה, שמעוניינים להוציא ממנו מידע על סאסוקה. זה מתעקש ומחליט להגן על חברו, לא משנה מה. נארוטו מלווה בהמשך לבית החולים באמצעות סאי, לאחר עימות עם קארוי ואומוי, ומספר לקאקאשי ויאמאטו על פגישתו עם אביו; יונדאימה הוקאגה. מאוחר יותר, נארוטו מחליט לצאת לאסיפת הקאגה, על מנת לספר לראיקאגה על אוצ'יהא מאדארה ולבקש ממנו לסלוח למעשיו של סאסוקה. יאמאטו משתמש בזרע מיוחד כדי לעקוב אחרי צוות סאמוי, ונארוטו יוצא איתו ועם קאקאשי לארץ הברזל, בה תתרחש אסיפת הקאגה המיוחלת.
נארוטו ושני מלוויו מצליחים להתקל בראיקאגה לפני שזה מצטרף לשאר הקאגה, ונארוטו מנסה לשכנע אותו ולהסיט אותו מהחלטתו לפתוח במצוד אחר סאסוקה, בטענה שאם יפגע, מותו יגרור אחריו שרשרת של שפיכות דמים ומלחמה. על אף זאת, נארוטו נכשל, לאחר שהראיקאגה נואם לו ופונה להמשיך לדרכו.
בעת שהפגישה עוד מתקיימת, נארוטו, קאקאשי ויאמאטו נשארים בבקטה במדינת הברזל. להפתעתו, טובי מופיע לפניו, ונארוטו בתגובה תוקף אותו עם ראסנגאן. על אף שנארוטו חלף דרכו, טובי נתפס בידי יאמאטו וקאקאשי. למרבה הפתעתם, הוא רק מעוניין לדבר, והשניים מתחילים בשיחה על סאסוקה, שינובי שמונע על ידי שנאה בלבד. במהלך השיחה, טובי מספר לנארוטו על ריקודו סנין ובניו, ועל כך שהוא אוסף את הביג'ואים כדי להיות שלם. מיד לאחר מכן, הוא משתגר מהמקום.
נארוטו פוגש בהמשך את קיבה, לי, סאי וסאקורה, שהגיעו מקונוהאגאקורה לארץ הברזל. סאקורה מספרת לנארוטו על אהבתה כלפיו, אך זה דוחה אותה, בטענה שהיא משקרת לעצמה.
קאקאשי יצא בעקבות סאקורה ובינתיים הציב את יאמאטו לשמור על נארוטו שלא יברח, אך זה לא צלח במשימתו ונארוטו יצא במהירות אחרי קאקאשי.
בעזרת הסנין מוד, נארוטו מצליח להגיע בדיוק בזמן להציל את חייה של סאקורה, שכמעט נרצחה בידי סאסקה. נארוטו וסאסוקה מתעמתים, ומתפתחת שיחה ביניהם, במהלכה נארוטו מחליט שהוא יילחם בסאסוקה. במקביל, מאדארה וזטסו מופיעים, ולבסוף נפרדים מנארוטו והאחרים ונעלמים. לאחר היעלמותם, השפעת הרעל של סאקורה, שכיסה את הקונאי בעזרתו היא ניסתה להרוג את סאסוקה, מתחילה להופיע. נארוטו מתעלף אך מתאושש לאחר מכן, הודות לטיפול של סאקורה. לבסוף, הם פונים לקונוהא.
בקונוהא, לאחר שהטירונים התאספו על מנת לדון בעניין סאסוקה, נארוטו פונה לאיצ'יראקו ראמן. אך אז הוא מזומן אל הר מיובוקו, שם אוגאמאסנין מנבא לו נבואה; למרבה הפתעתו של נארוטו, הצפרדע הזקן מספר לו כי הוא יפגוש תמנון בעתיד, וכן יתמודד עם נער בעל עיניים רבות עוצמה. נארוטו קוטע אותו, בטענה כי הוא כבר יודע זאת, דבר המפתיע את אוגאמאסנין. לאחר מכן, הם פונים לדבר עם נארוטו בעניין אחר - המפתח שמינאטו השאיר מאחוריו לשליטה מלאה בקיובי.
אוגאמאסנין חוזה שהוא יפגוש בתמנון שידריך אותו ב"גן עדן". מאוחר יותר, שולחים את נארוטו לשהות עם קילרבי על אי מבודד כדי להגן עליהם מפני אקאטסוקי. כאשר נארוטו רואה את האצ'יבי, הוא סבור שזהו התמנון שידריך אותו.
הוא מבקש מקילרבי שילמד אותו לשלוט בביג'ו שלו, אך הוא מסרב. כדי שקילרבי ילמד אותו, מוטוי, שמכיר את קילרבי, מחליט לעזור לנארוטו ומביא אותו אל "מפל האמת". שם, הוא פוגש בצד אפל של עצמו. במפל נארוטו פוגש את אמו, שמעודדת אותו להביס את הצד האפל בלבו, ומספרת לו על חייה ומה התרחש בלילה בו הקיובי תקף את קונוהא. נארוטו כעת מוכן להמשיך לשלב הבא של האימונים, כשבסופם הוא לומד לשלוט בצ'אקרה של הקיובי.
כשנארוטו חושד שמסתירים ממנו דבר מה ומנסה לצאת מהאי, אירוקה מופיע ובלית ברירה מספר לו את האמת. אך למרות הכל נארוטו מחליט לצאת החוצה וחודר את ההגנות שהוצבו באי. קילרבי מצטרף אליו, וביחד הם יוצאים לשדה הקרב. בדרכם לשם הם נתקלים באיי וטסונאדה, שמסרבים לתת להם לעבור. לאחר ניסיונות שכנוע רבים, איי ונארוטו מתעמתים בקרב מהירות שבו נארוטו יוצא מנצח והם ממשיכים הלאה. כעת הם נתקלים בקבוצת שינובי מקומוגאקורה, אך הודות ליכולתו של נארוטו לחוש ברוע בלבם של האנשים, הם לא נופלים בפח ויודעים מיד שאלו זטסו המתחזים לשינובי של הברית. נארוטו בכוחות עצמו מחסל את הזטסו בהפגנת כוחות מרשימה והם ממשיכים הלאה.

בדרכם, נארוטו וקילרבי נתקלים באיטאצ'י ונאגאטו, ופותחים בקרב נגדם. למזלם, לאיטאצ'י הייתה תוכנית והוא הוציא החוצה את העורב שהעביר לנארוטו זמן מה קודם לכן, בפגישתם האחרונה. העורב, מסתבר, החזיק בעין השנייה של שיסוי, ובעזרתה איטאצ'י משתחרר משליטתו של קאבוטו ומצטרף אל נארוטו וקילרבי בקרב נגד נאגאטו. כשנאגאטו משתמש בצ'יבאקו טנסיי, השלושה תוקפים את כדור הכבידה עם התקפותיהם החזקות ביותר, ולבסוף מביסים אותו כשאיטאצ'י מצליח לתפוס את נאגאטו לא מוכן וחותם אותו בטוטסוקה בדרכם. בינתיים כפילי של נארוטו מגיעים לחזית בה צבא השינובי נלחם עם הקאגה שהוחזרו לחיים. בעזרתם של הכפילים צבא השינובי מצליח להביס אותם, אך לא לפני שמוו מצליח לזמן את אוצ'יהא מאדארה שהוחזר לחיים אף הוא ומתחיל להלחם בכל חמש הקאגה יחדיו. במהלך אירועים אלה נארוטו ובי נתקלים ישירות בטובי המלווה בששת הג'ינצ'וריקי שהוחזרו לחיים. קרב מתפתח בניהם ובמהלכו נארוטו מצליח להתיידד עם הקיובי ואף לומד את שמו: קוראמה. ביחד עם קוראמה נארוטו מצליח לשחרר את הביג'ו מוד ולהביס את הג'ינצ'וריקי. טובי מחליט שהוא אינו יכול לדחות את תחיית הג'ובי ומתחיל בתהליך, נחוש לעכב את נארוטו וחבריו עד שהוא יושלם. בתחילה טובי נראה בלתי מנוצח והוא מצליח להתמודד עם נארוטו, בי, קאקאשי וגאי ביתר קלות, אולם קאקאשי מצליח לפענח את הסוד שמאחורי הג'וטסו של טובי והקבוצה מצליחה לבסוף לפגוע בו ולהסיר את המסכה, רק כדי לגלות את זהותו האמיתית: אוצ'יהא אוביטו.