אוצ'יהא סאסוקה - Uchiha Sasuke

חלק ראשון: מידע | חלק שני: סגנון לחימה

אוצ'יהא סאסוקה - Uchiha Sasuke
אוצ'יהא סאסקה, אחיו של אוצ'יהא איטאצ'י ובנם של אוצ'יהא פוגאקו ומיקוטו, הוא שינובי עריק מקונוהאגאקורה, ואחד מהשינובי המוכשרים ביותר בסדרה. בנוסף, סאסקה הוא המנהיג של קבוצת טאקה. כמו כן, סאסקה הוא הנצר האחרון לשבט האוצ'יהא, יחד עם אוצ'יהא איטאצ'י ואוצ'יהא מאדארה.פרטים אישיים:
גיל -
16.
תאריך לידה - עשרים ושלושה ביולי.
גובה - 168 ס"מ.
משקל - 52.2 ק"ג.

ביוגרפיה:
סאסקה נולד לאוצ'יהא פוגאקו ומיקוטו 11 וחצי שנה לפני תחילת העלילה. סאסקה תמיד אהב להתאמן עם אחיו הגדול, איטאצ'י, שאותו העריץ. הוא ראה באיטאצ'י מודל לחיקוי, הוא רצה להיות כמוהו, ואף קינא בו. משאלתו הגדולה ביותר של סאסקה הייתה שאביו, פוגאקו, יחשוב גם עליו בתור גאון, ולא רק על איטאצ'י.
כשסאסקה היה בן 6, איטאצ'י הרג את כל שבט האוצ'יהא, והותיר רק אותו בחיים. הוא אמר לו שהוא השאיר אותו בחיים כדי שישיג מאנגקיו שארינגן, וילחם נגדו בעתיד, כך שתהיה לו תחרות.
בהמשך מתגלה ששבט האוצ'יהא תכנן מרד בקונוהא, ואיטאצ'י הרג אותם כדי למנוע מלחמה. הוא הותיר את סאסקה בחיים, משום שחייו של סאסקה היו יקרים לו מקונוהאגאקורה. מאז שאיטאצ'י עזב את קונוהא, הוא תיכנן להעביר את כוחותיו אל סאסקה, בלי שידע את האמת על מה שקרה.
מאותו יום, מטרתו של סאסקה בחיים הייתה להרוג את איטאצ'י, ולא משנה באיזה מחיר.

רקע:
חלק ראשון -
סאסקה סיים את האקדמיה לנינג'ות בתור התלמיד המצטיין. הוא הפך לחבר בקבוצה 7, שהכילה בתוכה את אוזומאקי נארוטו והארונו סאקורה. כמו כן, המנהיג של הקבוצה היה האטאקה קאקאשי.
אחרי מספר משימות בדרגה D, הם יצאו למשימה להגן על טאזונה, בונה הגשרים ממדינת הגלים. זמן קצר לאחר יציאתם מקונוהאגאקורה, סאסקה הצליח להתמודד עם שני צ'ונינים שגאטו שלח להתנקש בטאזונה. בהמשך המשימה סאסקה ונארוטו הצליחו להציל את קאקאשי מפניו של זאבוזה. שבוע אחרי שקאקאשי הביס את זאבוזה, התגלה שזאבוזה עדיין בחיים, כשהוא והאקו, שינובי רב עוצמה שהסתובב עם זאבוזה, תקפו אותם. סאסקה ונארוטו התמודדו עם האקו, וסאסקה אף הצליח להעיר את הקקיי גנקאי של השבט שלו, ה'שארינגן'. ידו של סאסקה הייתה על העליונה, אך הוא הובס בניסיון להציל את נארוטו. בסוף הקרב, למרות שכולם חשבו שהוא מת, סאסקה נותר בחיים. כל זאת משום שהאקו לא באמת ניסה להרוג אותו.
בתום משימתם במדינת הגלים, סאסקה וחברי קבוצתו חזרו אל קונוהא. הוחלט לקיים בקונוהא בחינת צ'ונין, וסאסקה, נארוטו וסאקורה החליטו להשתתף. לפני תחילת הבחינה, נער בשם רוק לי
קרא תיגר על סאסקה, וניצח את סאסקה בקלות. את השלב הראשון של הבחינה, הבחינה בכתב, סאסקה עבר בקלות, על ידי כך שהעתיק באמצעות השארינגן את תנועותיו של אדם שידע את התשובות לבחינה.
בשלב השני של הבחינה, ביער המוות, השלושה הותקפו על ידי אורוצ'ימארו. אורוצ'ימארו ניצח אותם בקלות, והעניק לסאסקה את החותם המקולל, בטענה שסאסקה בסוף יבוא אליו בשביל כוח. סאסקה בקושי הצליח לשרוד, אך יצא מחוזק. הוא הצליח להביס שלושה שינובי מכפר הצליל בקלות, משום שהשתמש בחותם המקולל. בסופו של דבר, סאסקה, נארוטו וסאקורה הצליחו לעבור את השלב השני, ולהגיע אל המגדל שבמרכז יער המוות, שם חיכתה להם הפתעה. משום שיותר מדי מתמודדים עברו את השלב השני של הבחינה, הוחלט לעשות שלב ביניים. בשלב הביניים, סאסקה נלחם נגד יוריו, שינובי שמסוגל לשאוב צ'אקרה מכפר הצליל, והביס אותו בעיקר בזכות טכניקה שהעתיק מרוק לי בקרב שלהם.
אחר הקרב נגד יוריו, סאסקה יצא למסע אימונים של חודש, יחד עם קאקאשי. קאקאשי לימד אותו לשלוט באלמנט הברק שלו, ואיך להשתמש בצ'ידורי. בנוסף, במהלך החודש הזה הוא פיתח מהירות ברמה של רוק לי.
בשלב השלישי והסופי של בחינות הצ'ונין, סאסקה נלחם נגד גאארה. במהלך הקרב סאסקה הפך לאדם הראשון אי פעם שהצליח לגרום לגאארה לדמם, כאשר פגע בו עם צ'ידורי. הקרב שלו ושל גאארה הופסק בשלב זה, משום שאורוצ'ימארו פצח במתקפה על קונוהאגאקורה, וגאארה נמלט משם כדי לעזור להשמיד את הכפר. סאסקה רדף אחריו, והצליח להדביק אותו. גאארה הגיע לשלב מתקדם יחסית של שיחרור השוקאקו, ולכן הצליח לנצח את סאסקה די בקלות. למזלו של סאסקה, נארוטו הגיע וניצח את גאארה, וכך הציל אותו.
כששמע על כך שאיטאצ'י וקיסאמה היו בקונוהא, סאסקה יצא לחפש אחריהם. אחרי שמצא אותם, בזמן שניסו לתפוס את נארוטו, הוא נלחם נגד איטאצ'י. איטאצ'י הביס אותו בקלות, והשתמש עליו בטסוקיומי. כתוצאה מהטסוקיומי, סאסקה נותר מרותק למיטה בבית החולים של קונוהאגאקורה, עד שטסונאדה הגיעה וריפאה אותו.
לאחר שהחלים, סאסקה החליט להילחם בנארוטו. נארוטו עמד לנצח את סאסקה, אך קאקאשי עצר את הקרב לפני כן. סאסקה, שהבין שהוא יותר מדי חלש בשביל שאיפתו - להביס את איטאצ'י, עזב עם רביעיית הצליל אל עבר מקום מחבואו של אורוצ'ימארו, בתקווה שיתן לו מספיק כוח לעמוד מול איטאצ'י. רביעיית הצליל נתנו לסאסקה גלולה ש"הרגה" אותו, אך למעשה הרדימה אותו לזמן מה והעניקה לו את כוחו של החותם המקולל בדרגה שתיים. טסונאדה שלחה קבוצה שמטרתה הייתה להחזיר את סאסקה אל קונוהא. הקבוצה כללה את נארוטו, קיבה, נג'י, צוג'י ושיקאמרו. לאחר שכל אחד מהשתתפים במרדף וכל ואחד מהשתתפים בבריחה נכנס לקרב משלו עם מישהו מקונוהאגאקורה או מכפר החול הנסתר, ולאחר שנארוטו עוקב על ידי קימימארו, שהקריב את עצמו למען סאסקה, נארוטו וסאסקה סוף סוף נפגשו. אחרי שהודו ברגשותיהם האמיתיים והכירו בחברותם, הם נלחמו בקרב אכזרי במיוחד. במהלך הקרב, סאסקה השתמש בחותם המקולל בדרגה שתיים, והשארינגן שלו התפתח לדרגה השלישית. סאסקה ניצח בסופו של דבר, ובחר לחוס על חייו של נארוטו, משום שלא רצה להשיג כוח בדרך שאיטאצ'י מצפה ממנו - על ידי הריגת חברו הטוב ביותר והשגת מאנגקיו שארינגן.
אחרי הקרב סאסקה הלך למחבואו של אורוצ'ימארו, ומאז התאמן איתו, ויועד להפוך לגופו הבא של אורוצ'ימארו.

חלק שני -
שנתיים וחצי לאחר שעזב את קונוהא, סאסקה נפגש שוב עם נארוטו וסאקורה במקום מחבואו של אורוצ'ימארו. סאסקה יכל להביס אותם, את סאי ואת יאמאטו, אך השאיר אותם בחיים משום שאורוצ'ימארו רצה שיהרגו עוד חברי אקאטסוקי.
סאסקה נראה שוב כשהגיע זמן העברת הגוף של אורוצ'ימארו. סאסקה החליט שאורוצ'ימארו אינו מסוגל ללמוד אותו דבר נוסף, ולכן תקף אותו ברגע החולשה שלו, כאשר היה אמור לתת לו את גופו. אורוצ'ימארו הצליח להיכנס לגופו של סאסקה, אך סאסקה נותר בשליטה על הגוף, ומאז אורוצ'ימארו היה כלוא בתוך גופו. סאסקה הקים קבוצה בשם "הבי", שנועדה לעזור לו להיפטר ממכשולים בדרך לנקמה באיטאצ'י. הראשון בקבוצה היה סויגטסו, שינובי מכפר הערפל הנסתר, שאורוצ'ימארו ביצע עליו ניסויים רבים. לאחר מכן צירף לקבוצה את קארין, קונואיצ'י בעלת יכולות מיוחדת, שעבדה אצל אורוצ'ימארו לפני שמת. האחרון שצורף לקבוצה הוא ג'וגו, מקור החותם המקולל, שהסכים לבוא עם סאסקה בגלל יכולתו לדכא את התקפי הזעם הרצחניים שלו.
לאחר שאקאטסוקי גילו שסאסקה ניצח את אורוצ'ימארו, דאידרה החליט להרוג את סאסקה, והוא תקף אותו יחד עם טובי. טובי ברח באמצע הקרב, ואילו דאידרה ביצע ג'וטסו התאבדות בניסיון להרוג את סאסקה יחד איתו. סאסקה הצליח לשרוד את הפיצוץ על ידי כך שזימן את מאנדה בתור מגן מהפיצוץ. בניגוד לסאסקה, מאנדה לא שרד.
לאחר זמן מה של חיפושים, סאסקה ואיטאצ'י נפגשו במפקדה הסודית של שבט האוצ'יהא. איטאצ'י סיפר לסאסקה שלפני 16 שנה הקיובי זומן לקונוהאגאקורה על ידי אדם בשם אוצ'יהא מאדארה, ושהוא עזר לו להרוג את כל השבט. הוא אמר לו שהסיבה האמיתית לכך שהשאיר אותו בחיים היא עיניו, שאותן רצה לעצמו. הוא אמר לו שאדם משבט האוצ'יהא שלוקח מאחיו את עיניו, ישיג שארינגן שנקרא "מאנגקיו נצחי". לכן רצה שסאסקה ישיג מאנגקיו, ואז כשיקח את עיניו ישיג את המאנגקיו העוצמתי. בסוף הקרב שלהם, סאסקה אזל מצ'אקרה, ולכן התאפשר לאורוצ'ימארו לצאת מתוך החותם המקולל של סאסקה. איטאצ'י הרג את אורוצ'ימארו בשניות ספורות, ועמד להרוג גם את סאסקה, אך מת רגע לפני שהספיק. בתום הקרב סאסקה התעלף באפיסת כוחות.
סאסקה וגופתו של איטאצ'י נלקחו על ידי אוצ'יהא מאדארה, וכשסאסקה התעורר, מאדארה חשף את עצמו בפניו. למראה השארינגן של מאדארה, אמאטרסו הופעל באופן אוטומטי מעיניו של סאסקה, ושרף את מאדארה, שאיכשהו שרד. מאדארה סיפר לסאסקה על תולדות קונוהא ואת האמת על איטאצ'י. הוא סיפר לו שאיטאצ'י הציל את קונוהא מפני מרד של שבט האוצ'יהא, והרג את כל השבט בפקודתם של היוצעים ודאנזו, משום שרצה למנוע מלחמה. הוא השאיר את סאסקה בחיים משום שאהב אותו יותר מדי, ומהרגע שעזב את הכפר תיכנן להעביר את כוחותיו אל סאסקה ולהיהרג על ידו, כדי שכולם בקונוהא יראו אותו בתור גיבור ואף אחד לא ידע את האמת. מאדארה אמר לו שאיטאצ'י נלחם בו כדי לפתור אותו מאורוצ'ימארו והחותם המקולל, ושלמעשה הוא וויתר לו ונתן לו לפגוע בו, למרות שיכל להרוג אותו בקלות.
לאחר ששמע את האמת על אחיו, סאסקה שינה את השם של הבי ל"טאקה", והחליט להרוס את קונוהא ולהרוג את היוצעים ואת דאנזו. טאקה כרתו ברית עם אקאטסוקי, ונשלחו לתפוס את הג'ינצ'וריקי של שמונה הזנבות - קילר בי. טאקה ניצחו את קילר בי בקושי רב והביאו אותו לאקאטסוקי,
שם התברר שלמעשה זהו לא קילר בי האמיתי, אלא אחת מזרועותיו של האצ'יבי, ששונתה לכפיל של קילרבי.
לאחר שנחו והבריאו מפצעיהם, סאסוקה ויתר חברי צוות טאקה יוצאים לכיוון קונוהא. אולם בדרכם ליעד, הארבעה נתקלים בטובי, שמודיע להם על כשלונם. כשהוא מטיל עליהם משימה נוספת, סאסוקה מסרב ומתקיף אותו, אך הוא שוב לא מצליח לפגוע בו ופשוט עובר דרכו. טובי מספר להם שקונוהא נהרסה בידי פיין, והודות לכשלון של סאסוקה ופיין, מנהיגי חמשת כפרי השינובי הגדולים - הקאגה - מתחילים לנוע. כשסאסוקה שומע על כך שדאנזו יהיה נוכח בישיבה, הוא משנה את יעדו וביחד עם זטסו הם יוצאים למקום האסיפה. כשהם מגיעים למדינת הברזל, סאסוקה נותן הוראה לקארין וג'וגו לחפש אחר מקום בעל הכי פחות שמירה, ואומר לזטסו להראות לו מי זה דאנזו. בסופו של דבר, סאסוקה מחליט לערוך מארב ולהתקיף את דאנזו בדרכו חזרה לקונוהא.
לאחר היעלמותו של זטסו, צוות טאקה מבינים שהם נבגדו. בלית ברירה, הם יוצאים בחיפוש אחר דאנזו, אך נתקלים בקבוצה גדולה של סאמוראים, אולם סאסוקה הורג אותם בכוחות עצמו. הוא נשאר יותר ויותר אל האפלה, ואף קארין מצליחה לחוש בצ'אקרה הרעה שלו. לבסוף, הם פוגשים בראיקאגה הזועם.
למרבה ההפתעה, הראיקאגה מתברר כאדם מאוד מהיר וחזק כאחד, ועל אף השארינגאן, סאסוקה לא מסוגל לשמור על הקצב. לאחר שג'וגו משתנה לגמרי ומתקיף את הראיקאגה, סאסוקה מנצל את ההזדמנות ומביס את שי באמצעות גנג'וטסו.
כשג'וגו מובס והראיקאגה פונה אליו, סאסוקה פותח בהתקפה, אך נכשל בניסיון לחתוך אותו עם הקוסאנאגי. הוא מתקיף אותו עם הצ'ידורי ומצליח לפצוע קלות את בטנו. הראיקאגה, שהפציעה לא מפריעה לו כלל, מרים את סאסוקה באוויר ומטיח אותו בקרקע, אך סאסוקה מספיק להשתמש בסוסאנו'או ברגע האחרון, והעצמות שכעת מקיפות אותו סופגות את הנזק וחלקן אף נשברות. מאחר והוא לא מסוגל לפגוע בראיקאגה, סאסוקה מחליט ללכת על בטוח ומכסה את עצמות הסוסאנו'או בלהבות של אמאטראסו, אך הלהבות לא עוצרות בעד הראיקאגה, שמטיח בו את ידו, וכתוצאה מכך גם מקריב את ידו. סאסוקה כעת על הקרקע והראיקאגה מזנק אל האוויר, מוכן להתקפה שתסיים את הקרב.
ראיקאגה עומד להנחית את הבעיטה על סאסוקה, אך גאארה עוצר בעדו באמצעות החול. גאארה מנסה לשכנע אותו, ולהחזיר את סאסוקה למוטב, אך סאסוקה טוען שהוא כבר עמוק באפלה. גאארה בלית ברירה מחליט להתקיף את סאסוקה ביחד עם דארואי, טמארי וקאנקורו. התקפתם המשולבת, לצערם, נבלמת על ידי הסוסאנו'או של סאסוקה. לאחר שקארין מספרת לסאסוקה על מיקומו של דאנזו, זה נכנס לחדר הישיבה של הקאגים על מנת למצוא אותו. כך, נוצר עימות בין סאסוקה לגודאימה מיזוקאגה ומלווה, צ'וג'ורו. המיזוקאגה מצליחה ללכוד את סאסוקה, אך נעצרת ע"י זטסו הלבן, לאור הנבטים שהשתיל בה על מנת להעניק כוח לסאסוקה. סאסוקה מצליח להנצל, אך נקלע לטכניקת ה"ג'ינטון" של הטסוצ'יקאגה. בעודו פצוע אנושות, סאסוקה ניצל על ידי מאדארה, שמגיע למקום הישיבה, ומחליט לדבר על הנוכחים על תוכנית "עין הירח".
סאסוקה נשאב על ידי מאדארה למימד אחר, שם קארין מטפלת בו והוא מתאושש. מאוחר יותר, כשמאדארה מתעמת עם דאנזו, הוא משחרר את סאסוקה לחופשי. סאסוקה פותח בקרב נגד דאנזו, אך לא משנה כמה הוא פוצע אותו, דאנזו יוצא ללא פגע. כאשר דאנזו משתמש בשתי בטכניקות פוטון, סאסוקה מצליח מתחמק בעזרת זימון נץ. במשך הקרב דאנזו לועג לאיטאצ'י ועל כך שסאסוקה התעלם ממשאלתו של איטאצ'י, מה שגורם לסאסקה להתעצבן ולפתח צורה מתקדמת יותר של סוסאנו'או. סאסוקה מנסה להערים על דאנזו בעזרת ג'נג'וטסו ובתוכו איטאצ'י מופיע אך דאנזו רואה דרך הג'נג'וטסו ומפעיל חותם משתק שהצליח לשים על סאסוקה בתחילת הקרב. דאנזו ממשיך ללעוג לסאסוקה ואומר שאיטאצ'י טעה כשנתן לו לחיות מה שגורם לסאסוקה לכעוס אפילו יותר, לייצר את הגרסה השלמה של הסוסאנו'או ולפרוץ את החותם של דאנזו.
הסוסאנו'או יורה חץ במהירות רבה לעברו של דאנזו המופתע אשר מצליח להשתמש בטכניקת מוקוטון על מנת לחסום את החץ.
דאנזו מזמן באקו, חיה אשר שואבת לתוך פיה את כל הסביבה, ומשתמש בטכניקת פוטון כדי לפגוע בסאסוקה אך הוא מתחמק ומשלב את טכניקת הקאטון שלו ביחד עם טכניקת הפוטון של דאנזו כדי לפגוע בבאקו. לאחר שבאקו הובס, קארין מנסה לספר לסאסוקה שדאנזו יכול להשתמש בטכניקת ההתחמקות של דאנזו רק פעם בדקה במחיר של עין אחת אך נראה כי סאסוקה הבין זאת בעצמו.
לאחר מכן סאסוקה ודאנזו מתכוננים להתקפה אחת אחרונה בה שניהם נדקרים. דאנזו מבין כי נפצע באמת וסאסוקה מסביר לו שהוא השתמש בג'נג'וטסו אשר גרם לו לחשוב שנשארו לו עוד עיני שארינגאן.

דאנזו, בניסיון נואש לשרוד, תופס את קארין כבת ערובה אך סאסוקה דוקר את שניהם ללא היסוס. סאסוקה אומר לקארין שהיא נהייתה חסרת תועלת כשהיא נתפסה ואומר שהוא בדרך לקונוהא. לאחר שהקרב נגמר, סאסוקה דוחה מעליו את מאדארה וזה נוטש את המקום. מיד לאחר מכן, סאקורה מופיעה במקום ומכריזה על רצונה להצטרף לסאסוקה, והתנאי שהוא מציב לה הוא הריגתה של קארין.
כשסאקורה פוסעת להרוג את קארין, סאסוקה מנסה להורגה מאחורי הגב אך קאקאשי מציל את חייה, ובין השניים ניצת קרב.
הקרב מסתיים במהרה כאשר סאקורה מנצלת את היטשטשות ראייתו של סאסוקה כדי לנסות ולדקור אותו מאחור, אך הוא הודף את מתקפתה וכמעט והורג אותה, אבל נארוטו מספיק להציל אותה. השניים מתעמתים, ולמרבה הפתעתו של סאסוקה, נארוטו מוכן להלחם איתו למוות, בטענה שהם חברים. לבסוף, מאדארה מגיע על מנת לחלץ את סאסוקה מהמצב אליו נקלע.
לאחר שהקשיב לדבריו של נארוטו, סאסוקה עוזב את המקום ביחד עם מאדארה. הם מגיעים לבסיסם הסודי, שם סאסוקה מספר למאדארה שהוא מתכוון לקחת את עיניו של איטאצ'י, ודורש שההשתלה שלהן תתבצע באופן מיידי. כשמאדארה תוהה מדוע שינה את דעתו בפיתאומיות, סאסוקה מכריז שבכוונתו להרוג את נארוטו.
בעקבות תהליך ההשתלה סאסוקה נח זמן מה במחבוא של טובי. כאשר ניסה לצאת החוצה הוא נעצר על ידי זטסו הלבן שדורש ממנו להשאר, בתגובה סאסוקה משפד את זטסו באמצעות הסוסאנו המשופר שלו ושורף אותו בלהות של אמאטראסו, תוך כדי שהוא חושף את עיניו החדשות. לאחר שיצא מהמחבוא סאסוקה נודד בין מספר כפרים ומוצא אותם נטושים. לבסוף הוא נתקבל בקבוצה של זטסו לבנים שאף הם מנסים למנוע ממנו להתקדם. סאסוקה מחליט לבחון כנגדם את כוחותיו החדשים ומביס אותם בקלות בעזרת סוסאנו. סאסוקה אף מגלה דרך כל שטובי פתח במלחמה חדשה ומחליט לצאת לשדה הקרב כדי לפגוש ולהרוג את נארוטו. בדרכו סאסוקה נתקל באיטאצ'י שחזר לתחייה דרך טכניקת האדו טנסיי של קאבוטו ורודף אחריו בניסיון לקבל תשובות על עברו, אך איטאצ'י דוחה אותו בטענה שאין כבר על מה לדבר ועליו לטפל במשימה חשובה יותר. סאסוקה רודף אחרי איטאצ'י עד שהשניים מגיעים למקום מסתורו של קאבוטו וסאסוקה מחליט להצטרף לקרב לצד אחיו. כאשר קאבוטו מובס איטאצ'י גורם לו לשחרר את האדו טנסיי ונפרד מסאסוקה ברגעיו האחרונים. סאסוקה אומר לו שהוא לא שינה את דעתו לגבי השמדת קונוהא ואיטאצ'י בתגובה אומר לו שלא משנה באיזו דרך בחר הוא תמיד יאהב אותו, רגע לאחר מכן נשמתו משתחררת. בהמשך סאסוקה מתאחד מחדש עם ג'וגו וסויגטסו ומקבל מידם מגילה שנלקחה מאחד הבסיסים של אורוצ'ימארו. לאחר שקרא את המגילה סאסוקה מחליט שעליו להחזיר את אורוצ'ימארו לחיים על מנת שיוכל לקבל תשובות. הוא ממשיך ומשחרר את החלק של אורוצ'ימארו שהיה חתום בתוך החותם המקולל של אנקו ולאחר שיחה קצרה השניים יוצאים כדי למצוא את "אלה שיודעים הכל".