דאנזו - Danzō

אזהרה! העמוד כולל ספוילרים לא מסומנים, הקריאה היא על אחראיותכם!

דאנזו - Danzō
מייסדה ומנהיגה של קבוצת האנבו רוט (Anbu Root). הוא מאמין כי על שינובי להקריב את רצונו האישי לטובת משאלות כפרו ומדינתו, ולכן הוא מעולם לא הגשים את שאיפתו לזכות בתואר ההוקאגה. למרות השקפתו השונה, דאנזו דואג לשלום הכפר. הוא נוהג לשתף פעולה עם יועצי ההוקאגה, אוטאטאנה קוהארו ומיטוקאדו הימורה, ולקחת חלק חשוב בהחלטות שונות.פרטים אישיים:
יום הולדת - השישי לינואר.
גיל - 72.
משקל - 52.7 ק"ג.
גובה - 170 ס"מ.

ביוגרפיה:
במשך שנים ארוכות, דאנזו התחרה עם סארוטובי הירוזן על תפקיד ההוקאגה, אך נכשל פעם אחר פעם. במהלך מלחמת העולם הגדולה השנייה, בה השתתפו קונוהא, איוואגאקורה וסונאגאקורה, דאנזו כרת ברית עם האנזו, המנהיג של אמגאקורה, בשל האינטרסים שלהם. האנזו הסכים לסייע לדאנזו במטרתו להפוך להוקאגה, ודאנזו הסכים לסייע להאנזו לשמור על מעמדו וכוחו.
כך, השניים הערימו על יאהיקו, נאגאטו וקונאן, שעמדו בראש של אירגון שגדל בהדרגה, עד אשר האנזו לא יכל יותר להתעלם ממנו. האנזו ביקש לשתף פעולה עם יאהיקו ולפתוח במשא ומתן עם המדינות הלוחמות, בנסיון להפסיק את המלחמה. אולם כשיאהיקו ואנשיו הגיעו למקום המפגש, התברר כי זאת הייתה המלכודת של האנזו ודאנזו, שעמד בראשה של פלוגת אנבו.
כעבור שנים, התעורר חשד אצל דאנזו ויועצי הכפר, שבני שבט האוצ'יהא זוממים לפתוח במהפכה בכפר. על אף התנגדותו של סאנדאימה הוקאגה, סארוטובי, הם שתלו בשבט מרגל - אוצ'יהא איטאצ'י - ולבסוף פקדו עליו לטבוח את שבט האוצ'יהא, והכל במטרה למנוע את המהפכה, שהייתה עלולה להוביל להתפרצותה של מלחמה נוספת, אשר עלולה לסכן את שלום מדינת האש כולה.


רקע:
החלק השני -
שנתיים לאחר עריקתו של אוצ'יהא סאסקה מקונוהא, דאנזו ממליץ על סאי, חבר באנבו רוט, להצטרף לקבוצתו של קאקאשי. אך לדאנזו יש מניעים נסתרים מאחורי התוכנית הזו - בתחילה, נראה כי מטרתו של סאי היא לשכנע את אורוצ'ימארו לשתף איתם פעולה, על ידי כך שהוא מעניק לו ספר עם זהותם של חברי האנבו שנמצאים תחת הנהגתה של טסונאדה; אך מטרתו האמיתית, שניתנה לו על ידי דאנזו, היא להרוג את אוצ'יהא סאסקה, שמהווה סיכון על הכפר כולו. בשלב מסוים, דאנזו מתכנן לבצע מהפכה בכפר ולקחת שליטה על קונוהא.
מספר חודשים מאוחר יותר, כאשר טסונאדה מחליטה לזמן בחזרה את נארוטו מהר מיובוקו ולהפסיק את אימוניו, דאנזו מחליט להוציא סוף כל סוף את תוכניתו לפועל במהלך הפלישה של פיין לקונוהא, והורג את צפרדע התקשורת. בעוד כי שינובי רבים מוצאים את מותם מעל פני הקרקע, דאנזו מסתתר עם אנשיו עמוק מתחת לפני האדמה, ממתין לרגע הנכון.
לאחר שנאגאטו מובס, מתקיימת מועצת חירום עם הדאימיו לבחירת הוקאגה חדש, כיוון שטסונאדה נכנסה לקומה לאחר שהשקיעה את כל כוחה בהצלת התושבים. למרות שבתחילה מציעים את קאקאשי, דאנזו מציע את עצמו לתפקיד, בטענה שרק הוא יוכל להביא סדר בעולם הנינג'ות. הדאימיו מחליט לבסוף למנות אותו לתפקיד ההוקאגה השישי.
לאחר שהידיעה על מינויו להוקאגה השישי התפשטה ברחבי הכפר, דאנזו קורא לסאי אל האוהל שלו. דאנזו חושש שכעת שנארוטו הפך לגיבור בעיניי הכפר, הוא מוערץ יותר ממנו, ולכן הוא עלול לעשות משהו טיפשי שעלול לגרום למרד בכפר. מהסיבה הזאת, הוא שולח את סאי לשמור עליו.
בשעה שסאי שומר על נארוטו, דאנזו ממשיך בפעולותיו החשאיות. הוא ממנה שניים מאנשיו לעקוב אחר אנקו, וכשזה יידרש - להתנקש בה. במקביל, הוא פוקד על חברים אחרים באנבו רוט להמשיך בחיפושיהם אחר קאבוטו, שכן קאבוטו היה יד ימינו של אורוצ'ימארו וככל הנראה יודע הכל על הניסויים האסורים שביצע הסאנין ולכן יוכל לסייע לו להשיב את עינו וידו שכבר לא מתפקדים; ונוסף על כך, הוא נחוש ללכוד את קאבוטו, במחשבה שקאבוטו מודע לקשר שלו עם אורוצ'ימארו.
לפני צאתו לאסיפת הקאגה, דאנזו מחלק הוראות לאנשיו - הוא ממנה אחד מהם לשמור על נארוטו ולדאוג שלא יעזוב את הכפר, ומחליט לקחת איתו לאסיפה את שני חברי האנבו רוט החזקים ביותר באירגון שלו, פו וטורונה.
בדרכו למפגש הקאגה, דאנזו והמלווים שלו מותקפים בידי שינובי ממדינת היער לשעבר. דאנזו מחליט לטפל לבד בתוקפיו, וחושף את השארינגאן. הוא מחסל את כולם בקלות והם ממשיכים בדרכם.
בעודם עושים את דרכם אל מדינת הברזל, דאנזו מקבל דיווח מסאי, אך לא מראה שום תגובה יוצאת דופן. עם הגעתו ליעד, האסיפה נפתחת. בשעה ששאר הקאגה מתווכחים אחד עם השני, דאנזו נשאר לשבת במקומו בשקט, אולם ברגע המתאים הוא מודיע לנוכחים שמנהיג האקאטסוקי הוא ככל הנראה אוצ'יהא מאדארה, מה שמפתיע מאוד את הקאגה.
כמייצג של מדינת הברזל הניטרלית, מיפונה מתערב ומציע לקאגה פיתרון - להקים ברית בין חמשת כפרי השינובי הגדולים. הצעתו של הגנרל הסאמוראי מוצאת חן בעיני דאנזו, ובמיוחד לאחר שמיפונה מציע את דאנזו לעמוד בראש הברית, אולם אז זה גורר תגובות זועמות מצד הראיקאגה והטסוצ'יקאגה. כאשר אאו חושד בדבר מה, הוא מפעיל את הביאקוגאן שלו וחושף בפני האנשים בפגישה שלדאנזו יש את השארינגאן של אוצ'יהא שיסוי בעינו הימנית - שארינגאן שמאפשר לו לשלוט באנשים.
הפגישה נקטעת עם הגעתו של זטסו, שמכריז על הימצאותו של סאסוקה בקרבת מקום. אולם כאשר סאסוקה מופיע בחדר הפגישה, דאנזו ממהר ועוזב את המקום ביחד עם מלוויו. בדרכם חזרה לקונוהא, דאנזו פוקד על פו לטפל באאו, שעוקב אחריהם, ולהחזיר את עין הביאקוגאן שלקח בחזרה לקונוהא.
פו נכשל וחוזר לגופו, ובמהרה דאנזו ומלוויו נתקלים במאדארה. בעת שדאנזו מסיר את החותם על ידו, פו וטורונה מנסים להילחם במאדארה, אך נכשלים ונכלאים במימד אחר על ידי מאדארה. אז, מאדארה מחליט לקרוא לסאסוקה על מנת שיילחם נגד דאנזו. דאנזו חושף שידו מלאה בשארינגאנים, והקרב בין השניים מתחיל. דאנזו מצליח לחמוק מכל התקפותיו של סאסוקה ללא פגע, ולפתע מופיע בפניו איטאצ'י. אך איטאצ'י מתגלה כאשליה. התקפתו של סאסוקה, שניצל את ההזדמנות, נכשלת כשגופו משותק על ידי החותם המקולל של דאנזו. לפני שדאנזו מספיק להרוג אותו, סאסוקה משחרר את צורתו המושלמת של הסוסאנו'או, שובר את החותם ומשגר חץ לעברו של דאנזו שלפתע עוצר את המתקפה בעזרת טכניקת מוקוטון.
מאדארה מבין כי אורוצ'ימארו השתיל בדאנזו את הגנים של האשיראמה ומשער שתוכניתו של דאנזו כנראה לשלוט בקיובי. לאחר שסאסקה ניסה לתקוף שוב ונכשל מאדארה מבין כי דאנזו משתמש בטכניקה אסורה של שבט האוצ'יהא הנקראת איזאנאגי.
הקרב נמשך ודאנזו וסאסוקה מצליבים חרבות. שניהם נפצעים באופן קשה, אולם פצעיו של סאסוקה נרפאים הודות לקארין. כשסאסוקה מנסה לחסל את דאנזו באופן סופי, זה חומק ותופס בקארין, במטרה לקחת אותה כבת ערובה. תוכניתו נכשלת, כשסאסוקה מקריב את קארין למען מימוש נקמתו.
דאנזו, שנזכר באותה משימה מלפני עשרות שנים בה נידאימה הוקאגה הקריב את עצמו ומסר את התואר לסארוטובי, משתמש בכוחותיו האחרונים על מנת לבצע ג'וטסו חתימה. אך הפואינג'וטסו נכשל, מאחר שמאדארה וסאסוקה חומקים בזמן.


סגנון לחימה:
למרות גילו, דאנזו הראה כישורים פיזיים טובים. כמו כן, הוא מוכשר במיוחד בטכניקות פוטון ומשתמש במספר טכניקות מגוונות. הוא יכול להשתמש בעת קרב בשארינגאן שהושתל בעינו הימנית, ובשארינגאנים על ידו הימנית לצורכי הגנה. מלבד זאת בכתפו ישנם התאים של האשיראמה, מה שמאפשר לו להשתמש במוקוטון.

חותם - Seal
במסגרת האנבו רוט, דאנזו ואנשיו ביצעו פעולות מלוכלכות רבות. דאנזו חשד שאחד מאנשיו עלול יהיה לספר מידע, ולכן חתם את הלשון של כל אחד ואחד מהם. אם הם ינסו לספר מידע כלשהו עליו, החותם יופעל, והקורבן ישותק. במגע, דאנזו מסוגל לשחרר את החותם המקולל על גופו של היריב ובכך לשתק אותו.

שארינגאן - Sharingan
לדאנזו יש שארינגאן בעינו הימנית, אשר מכוסה על ידי תחבושות. שארינגאן זה נלקח מאוצ'יהא שיסוי. לשארינגאן זה יכולת לשלוט במחשבתם של אנשים מבלי שיבחינו בכך. כמו כן, לדאנזו יש מספר שארינגאנים המושתלים על ידו הימנית.

איזאנאגי – Izanagi
זוהי טכניקה סודית שבמקור שומשה על ידי הריקודו סנין בעצמו. דאנזו מסוגל להשתמש בה בזכות העובדה שהוא מחזיק בDNA של אוצ'יהא ושל סנג'ו בצורת התאים של האשיראמה סנג'ו ועיני השארינגאן שמושתלים על גופו. כאשר דאנזו משתמש בטכניקה הוא מסוגל לערבב מציאות עם אשליה ובכך למשך זמן קצר של כדקה הוא מסוגל לבטל כל פגיעה לא משנה כמה היא חמורה ולהופיע מחדש כאילו דבר לא קרה. השימוש בטכניקה מחייב הקרבה של עין שארינגאן ברגע שהיא נגמרת, מסיבה זו דאנזו מחזיק במספר עיני שארינגאן על ידו הימנית. עם זאת מאחר ודאנזו הוא אינו סנג'ו או אוצ'היא הוא אינו שולט בכוחותיהם במלואם ולכן האיזאנאגי שלו אינו מושלם, כפי שהודגם כאשר האיזאנאגי בו השתמש מאדארה השיג את אותה תוצאה שדאנזו השיג למשך זמן ארוך הרבה יותר של כעשר דקות.מוקוטון - Mokuton
מסתבר, כי דאנזו שיתף פעולה עם אורוצ'ימארו ואף לקח בניסוייו. דאנזו איפשר לאורוצ'ימארו להשתיל בגופו את הגנים של האשיראמה וכן את פניו של שודאי הוקאגה, על כתפו. כעת, דאנזו מסוגל להשתמש ביכולות המוקוטון שבעבר היו יחודיות להאשיראמה.

קוצ'יוסה נו ג'וטסו - Kuchiyose No Jutsu
דאנזו הראה את היכולת לזמן באקו ענקי.

אורה שישו פוינג'וטסו - Ura Shishou Fuuinjutsu
טכניקת חתימה המופעלת במותו של דאנזו. מה שנראה כמו דם מתפרץ מגופו של דאנזו, ועוטף אזור יחסית גדול סביבו. כל מה שנלכד בתוך הכדור שנוצר נשאב פנימה ונחתם בתוך גופו של דאנזו.

פוטון: שינקוהא - Fuuton: Shinkuuha
לאחר ביצוע חותמות הידיים, דאנזו נושף מפיו זרם רוח ומסתחרר במקומו, מה שמאפשר לו לחתוך את כל התוקפים מסביבו.

פוטון: שינקוגיאקו - Fuuton: Shinkuugyaku
דאנזו מבצע חותמת יד, ואז פולט מפיו מספר זרמי רוח מרוכזים לעבר היריב, במטרה לחתוך אותו.

פוטון: שינקודאיגיוקו - Fuuton: Shinkuudaigyoku
דאנזו פולט מפיו כדור רוח מסיבי במטרה לפגוע ביריב.

פוטון: שינקורנפא - Fuuton: Shinkuurenpa
דאנזו פולט מפיו מספר להבי רוח. הוא השתמש ביכולת השאיבה של הבאקו על מנת להגביר את עוצמת המתקפה.