סון ווקונג

אל הקופים סון ווקונג:
סון ווקונג, אל הקופים, נולד מאבן קסומה שנוצרה מכוחות האופל, אשר נמצאת ב"הואגוו שאן" (תרגום מסינית: הר הפרחים והפירות). לאחר שהוא הצטרף לשבט של קופים, הוא זכה בכבוד רב מחברי השבט לאחר שמצא מערה מאחורי מפל, שהפכה לביתם. חלק מהקופים בשבט החשיבו אותו למלך שלהם, והוא קרא לעצמו "מאו הוואנג" (מלך הקופים החתיך). בכל מקרה, לא עבר הרבה זמן עד שהוא הבין שלמרות כל השליטה שיש לו על שבט הקופים, הוא לא נבדל מהם בכלום, והיה קוף רגיל בדיוק כמוהם. הוא החליט לעבור לארצות מפותחות יותר כדי לרכוש אלמותיות. שם, הקוף מצא והפך לתלמיד של פאטריארך בודהיסטי/דאוהיסטי בשם בודהי. בזמן שטייל בעולם, הוא הצליח ללמוד להתנהג ולדבר כמו בני האדם.
בהתחלה, בודהי לא הסכים לקחת אותו תחת פיקודו, אבל כאשר ראה את ההחלטיות והעיקשות של הקוף, התרשם מאוד. בודהי נתן לקוף שם חדש, "סון ווקונג" (סון-מסמל את שורשי הקוף שלו, וווקונג זה הידע על הריקנות). לא עבר הרבה זמן עד שההשקעה והידע של סון ווקונג הפכו אותו לאחד התלמידים האהובים על בודהי, שלימד אותו מספר קסמים. הוא רכש את הידע בשינוי צורה, הידוע בשם "72 שינויי הצורה", אוסף של יכולות קשות ואוניברסאליות ביותר, המאפשרות להשתנות לכל מה שקיים, כולל בני אדם וחפצים. הוא גם למד איך לעוף. בנוסף לכך, הוא למד טכניקה בשם "ג'ינדויון" (סלטת הענן), אשר מכסה 54,000 ק"מ בסלטה אחת. טכניקה נוספת מאפשרת לו לשנות את 84,000 השיערות שיש על גופו לאובייקטים דוממים, יצורים חיים ואפילו העתקים של עצמו. סון ווקונג גם קיבל נשק מיוחד- מוט ברזל די גדול ששוקל 8,100 ק"ג, השם של המוט היה "רויו ג'ינגו באנג". לאחר שלמד את כל אלה, סון ווקונג התגאה ביכולות שלו, והתחיל להשוויץ בפני חבריו התלמידיו. זה לא מצא חן בעיני בודהי, והוא סילק את סון ווקונג מהמקדש. לפני שסון ווקונג עזב, בודהי גרם לו להבטיח שהוא לעולם לא יספר איך הוא קיבל את כוחותיו.

הקשר של סון ווקונג לאנמה:
הקשר הכי בולט בינהם זה ששניהם כמובן קופים, ושניהם נקראים אלי הקופים. הבגדים של סון ווקונג ושל אנמה דומים מאוד. לשניהם יש פריטים בבגדים העשויים מעור של נמר. בקרב של ההוקאגה השלישי נגד אורוצ'ימארו, אנמה השתנה למקל גדול בו ההוקאגה השלישי השתמש בתור הנשק. הקשר של המקל הזה לסון ווקונג נובע משני דברים: גם סון ווקונג ידע כיצד לשנות את צורתו, וגם לסון ווקונג היה מקל גדול מברזל, שדומה מאוד למקל שאליו אנמה השתנה.