קוסאנאגי נו טסורוגי

החרב האגדית קוסאנאגי נו טסורוגי:
קוסאנאגי נו טסורוגי זו היא חרב אגדית הסובבת סביבה אירועים רבים מהמיתולוגיה. לשם 'קוסאנאגי נו טסורוגי' ישנם מספר פירושים. 'חרב החותכת עשב', ו'חרבו של הנחש'.
בכל מקרה, האגדה על החרב מתחילה כאשר אחד האלים היפניים בשם סוסאנו'או סולק מגן העדן לאחר שהשתולל ויצר תוהו ובוהו במקום. כאשר ירד לאדמה, סוסאנו'או פגש במשפחה מתאבלת שבראשה עמד איש בשם אשינאזוצ'י. כאשר סוסאנו התעניין ושאל לגבי ההתאבלות של המשפחה, אישינאזוצ'י אמר לו שמשפחתו סבלה מיאמאטה נו-אורוצ'י, נחש ענק בעל שמונה ראשים ושמונה זנבות אשר טרף שבע משמונת הבנות של המשפחה, ושהמפלצת מתכוונת לטרוף גם את הבת האחרונה - קושינאדה הימה. סוסאנו'או הסכים לחסל את המפלצת בתנאי שיקח לאישה את קושינאדה. המשפחה מסכימה, וסוסאנו'או יוצא לריגול אחרי יאמאטה נו אורוצ'י כדי לאסוף עליו מעט מידע. לאחר הריגול הקצר, סוסאנו'או מתכנן תוכנית לתבוסת הנחש, והופך את קושינאדה לזמן מה למסרק, בטענה שהוא רוצה להיות יחד איתה בזמן הקרב.
בהתחלה, סוסאנו ציווה שיציבו שמונה מיכלים עם סאקה (יין מאורז) מאחורי גדר ענקית בעלת שמונה שערים. יאמאטה נו אורוצ'י נפל במלכודת, ודחף כל אחד מהראשים שלו דרך השער בכדי לשתות את הסאקה. בעזרת הסחת הדעת הזאת, סוסאנו רצח את הנחש האימתני עם חרבו. הוא כרת את כל הראשים, ואז עבר אל הזנבות. כאשר הגיע לזנב הרביעי, התגלתה בפניו חרב גדולה בתוך גופו של המפלצת. סוסאנו'או לקח את החרב וקרר לה 'אמה נו מוראקומו נו טסורוגי', אותה הוא נתן במתנה לאחותו, אלת השמש אמאטראסו, כמתנת פיוס.
כמה דורות לאחר מכן, בזמנו של הקיסר השתיים עשר, קאיקו, החרב ניתנה ללוחם גדול בשם יאמאטו טאקרו, בתור חלק מהמתנות שניתנו לו על ידי דודתו, יאמאטוהימה, הכוהנת של מקדש האיסה, בכדי שיגן על האחיין שלה בזמן סכנה.
המתנות הללו הועילו כאשר יאמאטו טאקרו יצא לשדה בזמן צייד יחד עם מפקד צבא בוגדני. המפקד השתמש בחצים בוערים כדי להלדיק את הדשא, ללכוד את יאמאטו במלכודת ולשרוף אותו למוות. בנוסף לכך, הוא הרג את סוסו של הלוחם כדי לוודא שלא יברח. נואש, יאמאטו חתך את העשב הבוער באמצעות 'אמה נו מוראקומו נו טסורוגי' וניצל. בזמן שעשה זאת, גילה שהחרב מאפשרת לו לשלוט ברוח, ולכוון אותה בכיוון של הנפת החרב. לאחר שגילה זאת, יאמאטו טאקרו השתמש במתנה נוספת שקיבל מדודתו - שובתי אש, כדי להגדיל את האש, והשתמש בחרבו בכדי לכוון את האש הזאת למפקד הצבא ואנשיו. בגאווה רבה, יאמאטו שינה את שמו של החרב ל'קוסאנאגי נו טסורוגי', מה שאומר בתרגום מיפנית 'חרב חותכת עשב', כדי להנציח את הנצחון וההינצלות שלו. בסופו של דבר, יאמאטו טאקרו התחתן ומאוחר יותר נפל בקרב נגד מפלצת, אחרי שהתעלם מהעצה של אישתו לקחת את קוסאנאגי נו טסורוגי יחד איתו.

user posted image

הקשר של החרב האגדית, קוסאנאגי נו טסורוגי, לחרבו של אורוצ'ימארו:
דבר ראשון, הקשר הבולט ביותר הוא השם של חרבו של אורוצ'ימארו- קוסאנאגי נו טסורוגי, שזה בעצם שמה של החרב האגדית. בנוסף לכך, התרגום הראשון של השם של החרב הוא 'חרב החותכת עשב', מה שמסמל את קוסאנאגי נו טסורוגי, אשר דקרה את ההוקאגה השלישי - המנהיג של כפר העלה הנסתר שמסמל את העשב. התרגום השני הוא 'החרב של הנחש'. הנחש שמדובר עליו הוא ככל הנראה אורוצ'ימארו (במקור, זה יאמאטו נו אורוצ'י). בנוסף לכך, החרב עצמה בסדרה, יוצאת מלוע הנחש שנמצא בתוך אורוצ'ימארו. במיתולוגיה, לעומת זאת, החרב יצאה מהזנב של יאמאטה נו אורוצ'י.

user posted image