שיזונה - Shizune

שיזונה - Shizune
שיזונה היא נינג'ה רפואית מוכשרת והעוזרת האישית של טסונאדה. היא נאמנה לה מאוד ואף באה להישאר איתה בקונוהא כאשר התחילה בתפקידה כהוקאגה. יש לה חזיר מחמד בשם טונטון.פרטים אישיים:
גיל - 31.
גובה - 168 ס"מ.
משקל - 49.2 ק"ג.

ביוגרפיה:
שיזונה היא האחיינית של דאן, שהיה בעבר המאהב של טסונאדה. מתישהו אחרי מותו, טסונאדה עזבה את כפר העלה הנסתר ושיזונה התלמידה הנאמנה שלה עזבה ביחד איתה ונשארה איתה לאורך כל הדרך.

רקע:
החלק הראשון -
שיזונה נראתה לראשונה ביחד עם טסונאדה כאשר אורוצ'ימארו נפגש איתה. היא ניסתה לשכנע את טסונאדה לא להסכים לעסקה איתו. כשזה לא עובד היא מנסה לעצור את טסונאדה בכוח, אך נכשלת. יותר מאוחר היא נלחם ביאקושי קאבוטו בניסיון להגן על טסונאדה ונארוטו, אך הוא מביס אותה.
לאחר שטסונאדה מתמנה להוקאגה החמישית, שיזונה מנהיגה קבוצה שכוללת את שיראנוי גנמה, נאמיאשי ראידו ואיוואשי טאטאמי. לאחר שנלחמו ברביעיית הצליל והובסו, שיזונה מרפאת את הפצעים שלהם. יותר מאוחר היא מובילה קבוצה רפואית שמרפאת את היוגה נג'י.

החלק השני -
שיזונה פקפקה בהחלטתה של טסונאדה לשלוח את נארוטו למשימות, ואף מדווחת על כך לזקני הכפר, אך הם מגיעים לפשרה עם טסונאדה.
כאשר הגופה של פיין שג'יראייה שלח הגיעה לקונוהא, שיזונה בפיקוד צוות רפואי מיוחד החלו לחקור אותה. שיזונה גילתה שהפירסינג על הגופה משמשים כ"קולטי צ'אקרה", כלומר מקבלים אותות צ'אקרה ממקור לא ידוע. היא יצאה להודיע על כך, והגיע אל בניין המודיעין של קונוהא, על מנת להודיע על התגלית שלה לאביה של אינו, אינואיצ'י, והאחרים.
לאחר ששיזונה מגיעה למקומו של אינואיצ'י, היא מותקפת על ידי ממלכת האדם. זה מצליח לקרוא את מחשבותיה ומגלה על מיקומו של נארוטו במיובוקוזאן. לאחר מכן, הוא תולש את נשמתה של שיזונה, מה שמביא למותה. מאוחר יותר, באמצעות הג'וטסו של נאגאטו, כל המתים בפלישה חוזרים לחיים, וביניהם גם שיזונה עצמה. שיזונה נראית מאוחר יותר ביחד עם נארוטו, סאקורה וקאקאשי, וחושפת בפניהם שטסונאדה נמצאת בקומה.


סגנון לחימה:
בתור נינג'ה רפואית, שיזונה לא נוהגת להילחם. אך בשעת הצורך, היא משתמשת בטכניקות להסחה או לנטרול מהיר של היריב.

שוסן נו ג'וטסו - Shōsen no Jutsu
ג'וטסו רפואי המאפשר לבצע ניתוחים או טיפולים רפואיים.פוקומי הארי - Fukumi Hari
שיזונה מסוגלת לירות מפיה מחטים לעבר היריב. היא נראתה משתמשת בטכניקה הזו מספר פעמים במהלך העלילה, כשאחת מהן הייתה בקרב נגד אורוצ'ימארו וקאבוטו.דוקוגירי - Dokugiri
בעזרת טכניקה זו שיזונה מסוגלת לפלוט מפיה גז רעיל. דבר זה יכול לשמש כהסחה וגם כאמצעי התקפה נגד היריב שלה. שיזונה השתמשה בטכניקה זו בקרב שלה נגד יאקושי קאבוטו כדי להגן על טסונאדה ונארוטו.שיקומישינדאן - Shikomishindan
בעזרת מכשיר בפרק כף היד שלה, שיזונה מסוגלת לירות מחטים קטנות לעבר היריב. ניתן להסתיר מכשיר זה מתחת לשרוולים כדי לתקוף בהפתעה, ואף לטבול את המחטים ברעל על מנת שיגרמו לפגיעה קטלנית. שיזונה השתמשה בטכניקה זו בניסיונה לתקוף את אורוצ'ימארו וקאבוטו כשהם נפגשו עם טסונאדה, אך קאבוטו הצליח לעצור את המחטים.צ'יקאטסו סאיסיי נו ג'וטסו - Chikatsu Saisei no Jutsu
טכניקה זו משתמשת בגופו של החולה כמתווך לריפוי פצעיו. טכניקה זו דורשת חותם ענקי בגודל של חדר והרבה זמן. אחרי זמן מה הנינג'ות הרפואיות צריכים להחליף אחד את השני כי הטכניקה דורשת אנרגיה רבה. שיזונה והצוות הרפואי השתמשו בטכניקה זו כדי לרפא את היוגה נג'י.