אוצ'יהא אוביטו - Uchiha Obito

אוצ'יהא אוביטו - Uchiha Obito
אוצ'יהא אוביטו הוא צאצא לשבט האוצ'יהא וכן חבר קבוצתו לשעבר של האטאקה קאקאשי ותלמידו של נאמיקאזה מינאטו, שבאותה התקופה תיפקד כג'ונין. אוביטו הוא שינובי ששם את חבריו לקבוצה מעל הכל - אף מעל חייו שלו. אוביטו, לאחר שהעיר את השארינגאן שלו בעת הנסיון להציל את רין, מצא את מותו כאשר סלעים התרסקו אליו. על סף מוות, אוביטו החליט להעביר את עין השארינגאן שלו שנותרה שלמה, לקאקאשי.ביוגרפיה:
אוביטו סיים את לימודיו באקדמיה בגיל 9, וקודם לדרגת צ'ונין בגיל 11. הוא נהרג בעת מילוי משימה ומת כגיבור במהלך מלחמת העולם השלישית.

רקע:
קאקאשי גאידן - בתקופת מלחמת העולם השלישית, אוביטו היה חבר בקבוצה שכללה אותו, את קאקאשי, את רין ואת המפקד שלהם מינאטו, שקיבלו על עצמם את המשימה להחריב את גשר קאנאבי בקרבת קוסאגאקורה, שדרכו האויב מקבל אספקות.
לאחר שרין נחטפה על ידי השינובי מאיוואגאקורה, קאקאשי מסרב לנטוש את המשימה ולהציל את רין, ואוביטו נאלץ לצאת לשם לבדו; אולם במהרה קאקאשי מצטרף אליו, והם מצליחים לגבור על האויב. לאחר שחילצו את רין, אוביטו נקבר כאשר אחד השינובי מאיוואגאקורה, קאקו, מוטט את המערה. ברגעיו האחרונים, אוביטו נזכר שלא נתן לקאקאשי מתנה לכבוד הקידום שלו לדרגת ג'ונין, ומחליט למסור לו את עין השארינגאן שלו. הודות לכישוריה של רין, העין מושתלת אצל קאקאשי בהצלחה, ואוביטו מוצא את מותו כאשר המערה מתמוטטת עליו.

סגנון לחימה:
יכולותיו של אוביטו כשינובי ממוצעות למדי; אך עצם העובדה שסיים את לימודיו באקדמיה בגיל תשע וקודם לדרגת צ'ונין בגיל אחת עשרה, מראה כי הוא מחזיק בפוטנציאל חבוי להפוך להפוך לשינובי חזק. בתור צאצא לשבת האוצ'יהא האגדי, אוביטו מתמחה בג'וטסו קאטון, בדומה לשאר השבט.

שארינגאן (Sharingan):
יכולות השארינגאן של אוביטו בסיסיות ביותר, מאחר והצליח להעיר אותו זמן קצר לפני מותו. ברגע האחרון, הוא הצליח לראות דרך טכניקת ההסוואה של השינובי מאיוואגאקורה ולהרוג אותו לפני שייהרגו בעצמם. כמו כן, בעזרת השארינגאן, אוביטו יכל לראות כי רין נמצאת תחת השפעתו של גנג'וטסו. לבסוף, עם מותו, אוביטו איבד את שני עיניי השארינגאן - עינו השמאלית נמחצה על ידי סלע שהתרסק על גופו, ועינו הימנית הועברה לקאקאשי.קאטון - גוקאקיו נו ג'וטסו (Katon - Goukakyuu No Jutsu):
אוביטו השתמש בטכניקה הזו על מנת להשיב התקפה כנגד השינובי מאיוואגאקורה שהתקיפו אותו, את רין ואת קאקאשי בעת משימתם במהלך מלחמת העולם השלישית.