Haku – האקו

האקו-Haku
האקו הוא שינובי מקיריגאקורה, שאומן תחת חסותו של מומוצ'י זאבוזה, אחד משבעת הסייפים של הכפר, וליווה אותו עוד מילדותו. האקו נאמן מאוד לאדון שלו, ויקריב את חייו בעבורו.פרטים אישיים:
גיל - 15.
גובה - 155.9 ס"מ.
משקל - 43.2 ק"ג.

ביוגרפיה:
האקו נולד בקיריגאקורה אשר נמצא בארץ המים. יום אחד, האקו גילה כי יכול למזג בין צ'אקרת מים וצ'אקרת רוח. כאשר הראה בשמחה את היכולת החדשה שלו לאימו, היא אמרה לו בעצב לא לעשות כך יותר, ופתאום פרצה בבכי וחיבקה בצער את בנה. העניין הוא, שהאקו, אשר קיבל את היכולת המיוחדת של שליטה באלמנטים רוח ומים מאימו, הוא משבט מיוחד, אשר נחשק מאוד במלחמות שהיו בארץ המים. לאחר המלחמות, בעקבות האבידות הקשות שהיו מכל הצדדים הנלחמים, הואשמו בהכל אלה שהיו מהשבטים המיוחדים הללו. בעקבות ההאשמה, כל השבטים הושמדו לגמרי, ורק מספר מאוד מצומצם של אנשים ניצלו. ככל הנראה, אמא שלו האקו הייתה אחת מהניצולים.
כאשר האקו הראה את היכולת שלו לאימו, אביו של האקו היה בטעות בסביבה. האבא לא ידע על ההשתייכות של האקו ושל אישתו לשבט, ורק כאשר ראה את האקו מעיף את המים בעזרת כפות ידיו, הבין זאת. בעקבות זה, האבא החליט לרצוח גם את אישתו וגם את האקו. הוא, יחד עם אנשי הכפר, תקפו את האקו ואימו. האמא של האקו לא הצליחה לעשות כלום, ונרצחה על ידי אנשי הכפר, אך האקו, מרוב פחד, הפעיל את היכולת המיוחדת, והקפיא את אביו ואת כל שאר אנשי הכפר, ובכך, הרג אותם.
בעקבות התקרית הזאת, האקו נשאר ללא הורים. הוא ברח מהכפר והתחיל לטייל ברחבי ארץ המים. אך הוא לא הגיע רחוק. באותו הזמן, ארץ המים הייתה בעונה מושלגת וקרה מאוד, ולהאקו, בלי אוכל ואפילו בגדים חמים, לא היה הרבה סיכוים לשרוד. בלי היכולת לעשות משהו, האקו, מחוסר כוחות פשוט ישב בצד הדרך, וחיכה למותו. אך למזלו, הוא פגש במקרה בשינובי מכפר הערפל הנסתר - מומוצ'י זאבוזה. במקום להרוג או לסלק את האקו בגלל הדם המקולל שלו, זאבוזה לקח אותו יחד איתו והתחיל לאמן אותו. לאחר זמן מה, האקו הבין, שהוא משומש רק בתור נשק לזאבוזה, אך הרגשת ההשתייכות גברה על זה, והאקו התמסר לזאבוזה לגמרי. עם שנים של אימונים, האקו הפך לשינובי חזק ומסוכן.

רקע:
החלק הראשון-
ההופעה הראשונה של האקו הייתה מיד עם תום הקרב של קבוצה שבע נגד זאבוזה. כאשר קאקאשי כבר התכוון להרוג את זאבוזה, האקו הופיע עם מסיכה של צייד נינג'ות, וזרק בזאבוזה מחטים אשר דקרו את זאבוזה במקומות שגרמו לעצירת לב זמנית. כאשר האקו עשה את הפעולות הנ"ל, קאקאשי האמין שהאקו הוא צייד נינג'ות אמיתי, ובה בכוונה להרוג את זאבוזה ואז למסור אותו לטיפול נוסף או לקבור אותו. האקו לקח את זאבוזה יחד איתו, והסתלק מהמקום.
לאחר שהשניים הסתלקו, הפעולה של עצירת הלב נפסקה, והלב של זאבוזה שוב התחיל לפעום. אמנם סכנת החיים חלפה, אך זאבוזה היה צריך מנוחה קצרה אחרי הקרב שלו נגד קאקאשי. כאשר זאבוזה נח, האקו הלך ליער כדי לאסוף מעט צמחי מרפא, אשר היו יכולים לעזור למאסטר שלו. במקרה, האקו פגש באותו היער את נארוטו, ישן באמצע הדשא. האקו מיד זיהה את נארוטו, והחליט להרוג אותו, אך הוא ויתר על הרעיון ופשוט העיר אותו. במחשבה הראשונה שלו, חשב נארוטו שהאקו הוא ילדה, ולכן התחיל לעזור לו לאסוף צמחי מרפא. השניים דיברו מעט, ואז נפרדו לשלום. כאשר האקו עזב, הוא אמר את המין האמיתי שלו ובכך הפתיע מאוד את נארוטו.
אחרי שזאבוזה התאושש, הוא והאקו החליטו שוב לתקוף את קבוצה 7. הפעם הקרב נערך בגשר של טאזונה. האקו הצליח ללכוד את נארוטו וסאסקה בתוך הטכניקה שלו, וגם זאבוזה די הוביל בקרב. אחרי זמן מה, האקו, שעיצבן את נארוטו, הפסיד בקרב בגלל כוחו העצום של השועל בעל תשעת הזנבות. האקו כבר היה מוכן למות מידיו של נארוטו, אך פתאום הרגיש בסכנה. מסתבר, שזאבוזה גם כן הפסיד בקרב, ועמד למות ממכה סופנית של קאקאשי. אך בשנייה לפני שהג'וטסו העוצמתי פגע בזאבוזה, האקו ספג את הראיקירי, ובכך הגן על זאבוזה. אומנם האקו היה מאוד חזק, אך אפילו הוא לא הצליח לעמוד מול הג'וטסו העוצמתי של קאקאשי, ומת מהמכה. לאחר מכן, זאבוזה, שהתחרט על יחסו המגעיל אל האקו נהרג על ידי אנשיו של גאטו, והוא יחד עם האקו נקבר בגבעה ליד הגשר שעליו נערך הקרב.

החלק השני -
האקו מוחזר מן המתים על ידי קאבוטו ומתאחד עם זאבוזה, שחזר גם כן. אולם הם מאבדים את האנושיות שלהם ונאלצים להלחם פעם נוספת בקאקאשי במלחמה הגדולה בין כוחות מאדארה ובעלי הברית. למרות היתרון שמעניקה להם הטכניקה אדו טנסיי, האקו וזאבוזה מובסים ונחתמים על ידי קאקאשי ואנשיו.


סגנון לחימה:
היכולת של האקו נובעת משבט מיוחד. השבט מתמחה בשילוב בין צ'אקרה מסוג מים וצ'אקרה מסוג רוח, מה שיוצר 'אלמנט' חדש, ההיוטון. כלומר בנוסף לכך שהאקו שולט באופן מצוין גם במים וגם ברוח, הוא יכול ליצור טכניקות עם שילוב של שניהם, אלמנט קרח. רמת השליטה שלו בהיוטון כל כך גבוהה, שאפילו האש של סאסקה (בהיותו גנין מתחיל) לא הצליחה לשרוף אותו, למרות היותו קרח. ככל הנראה זה נבע מהרמה של האקו, אשר הייתה גבוהה יותר משל סאסקה באותם הימים, ומההיתרון של הרוח על האש.
פרט לקקאי גנקאי שירש מהוריו, האקו מכיר את האנטומיה של גוף האדם, מה שאיפשר לו להתחזות לצייד שינובי ולהעמיד פנים שהוא הורג את זאבוזה, כשלמעשה, הוא לא פגע בו במקום שהיה עלול לגרום למותו.

היוטון: מאקיו היושו-Hyouton: Makyou Hyoushou
הודות השליטה של האקו באלמנט קרח, הוא יכול ליצור 21 מראות קרח מסביב לאויב. שתיים עשרה מראות ממקומות באופן מקביל לאדמה, שמונה ממקומות מעליהן, ומסובבות בזווית חדה כלפי האדמה, והמראה האחרונה נמצאת מעל כל המראה הללו, ומסובבת ב-180 מעלות כלפי האדמה. כל המראות הללו מקיפות את האויב, ומונעות ממנו לברוח. כאשר כל המראות ממוקמות במקום, והאויב נמצא בפנים, האקו יכול להיכנס לתוך המראות, ולעבור ממראה למראה במהירות עצומה שלא נראת לעין רגילה. בזמן שהאקו טס ממראה למראה, או שהוא נמצא בתוך מראה מסוימת, הוא יכול לזרוק לעבר היריב מחטים אשר יכולים לגרום לו לכאב רב שימנע ממנו לזוז או אפילו למוות. המראות האלה יכולות להישמד רק על ידי כוח גדול, שגדול יותר מהכוח של האקו. ג'וטסוים רגילים לא יעבדו על המראות האלה, ולא ישברו אותן, אפילו עם לג'וטסוים יהיה יתרון באלמנטים (אלא אם כן, הג'וטסו הוא שילוב של אלמנטים, כאשר שניהם חזקים יותר מהאלמנטים מהם מורכב האלמנט קרח).סנאטסו סוישו - Sensatsu Suisho
כאשר יש באוויר כמות מעטה של מים, האקו יכול להפוך את המים לקרח בצורה של מחטים. מהמים שיש באוויר נוצרים אלף מחטים שטסים אל עבר האויב, ודוקרים אותו. האקו, כמובן מסתלק מקו האש לפני שזה קורה. המחטים מקיפים את המטרה מכל הצדדים, ובכך מונעים ממנה לברוח.שונשין נו ג'וטסו- Shunshin no Jutsu
טכניקה בסיסית בה שולט כל שינובי ממוצע. על ידי הטכניקה הזאת, המשתמש נע במהירות גבוהה מאוד, שלא נראת לעין רגילה. לפעמים, לפני השימוש בטכניקה, המשתמש יוצר אפקט מסוים מסביבו, בכדי להסתיר את התזוזה המהירה שלו מהמקום.