נאמיקאזה מינאטו - Namikaze Minato

אזהרה! העמוד מכיל ספוילרים לא מסומנים, הקריאה על אחראיותכם!

נ
אמיקאזה מינאטו - Namikaze Minato
נאמיקאזה מינאטו הוא היונדאימה הוקאגה של קונוהאגאקורה, ואביו של השינובי אוזומאקי נארוטו. יונדאימה הוקאגה היה אהוב במיוחד, אך מצא את מותו בגיל בצעיר, לאור הגנתו על כפר העלה הנסתר מהתקפת הקיובי, וכן לכידתו באוזומאקי נארוטו.פרטים אישיים:
תאריך לידה - עשרים וחמישה בינואר.
גובה - 179.2 ס"מ.
משקל - 66.1 ק"ג.

ביוגרפיה:
מינאטו נולד בקונוהאגאקורה, וסיים את לימודיו באקדמיה בגיל עשר. עם הפיכתו לגנין, מינאטו החל להתאמן תחת חסותו של ג'יראייה, ואף למד ממנו מאוחר יותר כיצד לזמן צפרדעים.
כשגדל, מינאטו עשה לעצמו שם ברחבי מדינות העולם, וזכה בכינוי "ההבזק הצהוב של קונוהא".
כג'ונין, מינאטו לקח חלק חשוב במלחמת העולם השלישית, בעודו מפקד על השינובי הצעירים שתחת חסותו - האטאקה קאקאשי, אוצ'יהא אוביטו ורין. לפני שיצא למשימה משלו, הוא העביר את הפיקוד לקאקאשי בן השלוש עשרה, שזה עתה קודם לדרגת ג'ונין, ולכבוד עלייתו בדרגה, העניק לו מינאטו קונאי מיוחד. בסופו של דבר, לאחר תבוסתם של האויבים מאיוואגאקורה, קונוהא ניצחו במלחמה.
חודשים ספורים לאחר מכן, מינאטו נבחר לתפקד כהוקאגה, יונדאימה הוקאגה, לאחר שפרצופו האמיתי של אורוצ'ימארו נחשף.
בשלב מסוים, מינאטו ואישתו קושינה, קונואיצ'י ממדינת המערבולת לשעבר, קראו את ספרו של ג'יראייה, והחליטו לקרוא לבנם שעתיד להיוולד על שמו של גיבור הספר - נארוטו.
כעבור זמן קצר, קונוהא הותקף בידי הקיובי, הביג'ו בעל תשעת הזנבות. מינאטו, שעשה את דרכו לעבר השועל המפלצתי, התעכב כשנתקל באדם מיסתורי העוטה מסכה על פניו, שהיה, למעשה, אוצ'יהא מאדארה ששלט בקיובי. במהלך העימות ביניהם, מינאטו לא הצליח לעשות דבר נגד מאדארה, שקרא את כל המהלכים שלו, אולם מינאטו בכל זאת הצליח לעבור אותו ולהמשיך הלאה.
ביחד עם גאמאבונטה, מינאטו התעמת עם הקיובי. הוא לא יכל להביס אותו, ולכן החליט לחתום אותו בבנו שלו, נארוטו, שזה עתה נולד, במחשבה שנארוטו ייראה כגיבור בעיניי הכפר, ויוכל גם לשלוט בכוחו של הקיובי. הוא חצה את הצ'אקרה לשניים, ין ויאנג, כשאת הין חתם בנארוטו. הוא הותיר את המפתח שפותח את החותם בידיו של גרוטורה, ולפני שנשמתו נלקחה על ידי השיניגאמי, הוא דאג שברגע הנכון - אם הזנב התשיעי של הקיובי ישתחרר - הוא יופיע ויעצור את השתחררו של הקיובי.


רקע:
החלק השני -
לאחר שקיובי מצליח לשכנע את נארוטו להוריד את החותם, מינאטו מופיע, ומצליח לעצור את נארוטו ברגע האחרון. מינאטו חושף כי הוא חתם את המודעות של עצמו בתוך החותם, כך שיופיע לפני שנארוטו ישחרר את הזנב התשיעי. בנוסף, מינאטו מספר לנארוטו כי הוא אביו, ואף מספר לו על הערב בו חתם את הקיובי בתוכו. הוא מספר לנארוטו כי אוצ'יהא מאדארה, הוא אותו האדם אשר עומד מאחורי אקאטסוקי, וכן אותו האדם שעמד מאחורי התקפת הקיובי. לבסוף, בפעם האחרונה, מינאטו מתקן את חותם הקיובי ונעלם.

סגנון לחימה:
יונדאימה ידוע בתור השינובי העוצמתי בכל הזמנים. עוד מהיותו ג'ונין, יכולותיו זכו להתפרסם ברחבי העולם כולו, בעיקר בזכות טכניקת ה'היראשין נו ג'וטסו', הטכניקה אשר הביאה לו את התואר "ההבזק הצהוב של קונוהא". כמו כן, יונדאימה היה שינובי מהיר במיוחד, וזה הקנה לו את הזכות להשתמש ביכולת ההיראשין.
רצוי לציין כי יונדאימה הוא השינובי אשר יצר את הראסנגן והשיקי פוג'ין.

קוצ'יוסה נו ג'וטסו - Kuchiyose No Jutsu
כמו ג'יראייה, יונדאימה חתם על מגילת הצפרדעים, וכך הוא קיבל את היכולת לזמן אותם בזמן קרב. יונדאימה היה יכול לזמן כל צפרדע שהוא רצה, החל מראשן קטן ועד לגאמאבונטה.
יונדאימה השתמש בגאמאבונטה בקרב מול קיובי נו יוקו.

שישו פויין - Shishou Fuuin
טכניקת חתימה בה השתמש מינאטו יחד עם השיקי פוג'ין כדי לחתום חצי מהצ'אקרה של הקיובי בתוך נארוטו. בנוסף מינאטו עיצב את החותם בצורה כזו שיאפשר לצ'אקרה של הקיובי להתערבב בהדרגה עם הצ'אקרה של נארוטו עצמו, כך לנארוטו יש גישה לצ'אקרה של הקיובי כאשר הקיובי עצמו נשאר חתום.היראשין נו ג'וטסו - Hiraishin no Jutsu
הג'וטסו שהעניק ליונדאימה את התואר "ההבזק הצהוב של קונוהא". יונדאימה זורק קונאי מיוחד, שאליו הוא מסוגל להשתגר ברצון. ג'וטסו זה ייחודי במיוחד, ואף יכול לתת ליונדאימה את הניצחון במהירות רבה.
בזכות הג'וטסו הזה, מינאטו הצליח להביס כחמישים שינובי בשבריר שניה.ראסנגן - Rasengan
יונדאימה הוא האדם אשר עומד מאחורי יצירת הראסנגן. יונדאימה פיתח את הראסנגן במשך שלוש שנים, והראסנגן הפך להיות מעין ג'וטסו היכר ליונדאימה עצמו.
באמצעות סחרור הצ'אקרה, יונדאימה יוצר כדור רב עוצמה, אשר מהווה נזק חמור ליריבו, בתנאי והג'וטסו אכן יוצא לפועל. לאור מותו, אשר הגיע בטרם עת, יונדאימה לא זכה להשלים את הג'וסטו, כלומר הוא לא הספיק לשלב אותו עם אחד האלמנטים שלו.שיקי פוג'ין - Shiki Fujin
ג'וטסו נוסף עליו אחראי יונדאימה. המשתמש מזמן את אל המוות, וכך לוכד את נשמת יריבו בבטנו. כמו כן, המשתמש יילכד בבטן השיניגאמי מיד עם תום הטכניקה.
יונדאימה השתמש בטכניקה זו מול הקיובי במטרה להגן על כפרו, ואף חתם אותו בבטנו של נארוטו.
טכניקה זו הצילה את כפר העלה הנסתר פעמיים; בהתקפת הקיובי על קונוהא, וכמובן בפלישה של אורוצ'ימארו. רצוי לציין, כי נשמותיהם של כל ארבעת ההוקאגה הראשונים של הכפר כלואות בבטנו של אל מוות.


קייאקו פואין - Keiyaku Fūin
באמצעות הטכניקה הזו, מינאטו ביטל את שליטתו של מאדארה על הקיובי, בלילה בו התקיף את קונוהא לפני שש עשרה שנים.

ג'יקוקאן נינג'וטסו - Jikūkan Ninjutsu
פרט להיראישין, בארסנל של מינאטו ישנו ג'וטסו זמן-חלל נוסף, באמצעותו מינאטו מסוגל לשאוב התקפות המכוונות אליו, ולשגר אותן למיקום אחר.

קוצ'יוסה: יאטאי קוזושי נו ג'וטסו - Kuchiyose: Yatai Kuzushi no Jutsu
מינאטו מזמן את גאמאבונטה על המטרה, ומוחץ את האויב תחת משקלו של הצפרדע הענק.