צל

שליטה בצללים של שבט נארה: 

שבט הנארה הוא שבט שאנשיו מסוגלים לשלוט בצל של עצמם, כלומר, להאריך אותו, לקפל אותו, להרחיב אותו או לקצר אותו. כאשר הם תופסים בעזרת הצל שלהם את יריבם, הם יגרמו לו להיות משותק וללא יכולת לזוז בעצמו. מתוך יכולת זו, פותחו מספר מתקפות צללים אשר משומשות ע"י נינג'ות משבט זה.

מתקפות הצללים של שבט הנארה נועדו קודם כל לעצירת האוייב ולא להתקפתו. לכן, חברי שבט זה בדר"כ מסתובבים עם נינג'ות נוספות שיש להן כוח התקפי. טקטיקה שבה חבר שבט נארה תופס את האוייב עם הצל ולאחר מכן חברו לצוות נותן את מכת הסיום היא טקטיקה קטלנית ביותר.

 
טכניקות בעזרת היכולת:

קאגה מאנה נו ג'וטסו - טכניקת העתקת צל:
מתקפה שנקראה בעבר "קאגהשיבירי נו ג'וטסו" (טכניקת הקפאת צללים). זוהי מתקפת נינג'וטסו שנותנת למשתמש את היכולת להאריך את הצל שלהם ולהתחבר לצל של בן-אדם/בני-אדם אחר/ים. ברגע שהחיבור מתבצע, לנינג'ה יש כבערך 5 דקות שליטה על הגוף של המטרה. כל תזוזה שהמשתמש עושה יגרום למטרה לזוז באותה צורה גם כן, ולהפך.

בנוסף, טכניקה זו נותנת לנינג'ה יכולת לפצל את הצל שלו בדרכים שונות, כגון גודל וצורה, דבר הנותן לו יכולת לקחת שליטה על יותר מבן אדם אחד, או להסתיר את הצל שלו בתוך צל אובייקט אחר ואז להפתיע את היריב. דבר נוסף הוא שטכניקה זו משתמשת בצללים אחרים המופיעים על הקרקע כדי להגדיל את אורך המקסימום אליו יכול להגיע הצל.

 

קאגה קיובישיברי נו ג'וטסו - חינקת צוואר צללים:
מתקפה שבאה לאחר הקאגהמאנה, כאשר המטרות שלך נתפסו בצל ולא יכולים לזוז. אז פועלת מתקפת הקיובישיבירי, בה מתוך הצל מופיעה יד בצורת צל וחונקת את המטרה שלך או אפילו שוברת את הצוואר.