חיה

יכולת החייתיות של שבט האינוזוקה:

שבט האינוזוקה, הוא שבט שלאנשיו יש תכונה מיוחדת - חציים אדם וחציים השני חיה פראית.
עקב 'החייתיות' שבהם, סיגלו לעצמם נינג'ות אלו מספר מתקפות המנצלות את החושים הפראיים שיש לגופם. חלק מאותם חושים מיוחדים הם ריח מפותח ביותר יחסית לבן אדם, היכולת לרוץ על ארבע רגליים ובכך להגדיל את המהירות וצורת הגוף הדומה לחיה (ציפורניים ארוכות, שיניים מחודדות וכו').
נינג'ות אלו אוהבים למרוח על פניהם פסים אדומים כדי לסמל את כך שהם 'פראיים', בני אדם מהג'ונגל.

על מנת לפתח את התכונות החייתיות שבהם, נינג'ות משבט זה נושאים איתם 'כדורי חייל', שתפקידם להעיף כל חלק אנושי מגופם ולהפוך אותם לחיה אמיתית. ובכך להתקיף בטכניקת הלחימה האהובה על נינג'ות אלו - טכניקת 4 הרגליים. בטכניקה זו הנינג'ות יורדות על 4 רגליים ומתחילות לרוץ במהירות אדירה על הטרף שלהם כשהם מתקיפים בשריטות ונשיכות ללא הפסקה. כדורי החייל הללו גם נותנים למשתמש כוח המכפיל את הצ'אקרה זמנית ובכך משלים את הטכניקה.

אם כל אלו לא מספיקים כדי לפחד מנינג'ות אלו, החלק המאפיין ביותר של שבט זה עוד לא נאמר. כל נינג'ה משבט האינוזוקה, מחזיק בבעלותו חיה ממשפחת הכלביים (כלומר כלב, זאב וכו') שעוזר לנינג'ה בקרבות. כלבים אלו הם חלק מהמשפחה, כאשר הם ונינג'ות האינוזוקה מסוגלים לתקשר אחד עם השני. כך, נינג'ות אלו פיתחו מספר מתקפות יחד עם חבריהם הכלבים.

מתקפות בעזרת היכולת:

ג'וג'ין באנשין - כפיל חיה:
טכניקת נינג'וטסו שדרושה לביצוע רק אם יש באמצעותך כלב שנלחם עבורך, ובנוסף "כדור חייל" לכל אחד מהם, שזמנית מעלה את הצ'אקרה של שניהם פי 2. הכלב קופץ על גבו של הנינג'ה ומקבל את צורתו של הבן אדם. הנינג'ה, שכבר השתמש בטכניקת 4 הרגליים, נלחם באותה צורה כמו כלבו, וכך שניהם, בגוף של בן אדם ובצורת לחימה של חיה, תוקפים בחוזקה.

גטסוגה - מערבולת:
טכניקת טאיג'וטסו שהיא המשך לטכניקת הג'וג'ין בונשין. לאחר שהכלב קיבל את צורתו של הבן אדם, ושניהם תוקפים את מטרתם, הם משתמשים במתקפה זו. כל אחד מהם מסתובב באוויר כמו טורנאדו לכיוון מטרתם, משני הצדדים, כשהם שורטים וחותכים את המטרה. לא ניתן להתגונן נגד הגטסוגה מכיוון שהנינג'ה והכלב זזים במהירות אדירה, וגם חסימת המתקפה תגרום לפגיעתך מכל השריטות.

גרוגה - ניב זאב כפול:
מתקפה שמתפתחת ממתקפת הגטסוגה. טכניקת טאיג'וטסו חזקה ועוצמתית ביותר, ואחת מהמתקפות החזקות ביותר של שבט האינוזוקה. השלב הראשון של המתקפה שייך לכלב, שתפקידו לקפוץ לאוויר, ובעזרת טכניקת "סימון אוויר דינמי", הוא מפריש שתן מיוחד שפוגע באוייב ומסמן אותו. לאחר מכן, במתקפה זו, משתלבים הנינג'ה והכלב לגוף אחד, ע"י מתקפת שינוי צורה מיוחדת של שבט האינוזוקה, והופכים לכלב זאב ענקי בעל 2 ראשים - סאוטורו.

רק אז, מסוגלים הנינג'ה והכלב, שעכשיו בצורת כלב ענקי בעל 2 ראשים, להשתמש בגארוגה, שהיא טכניקה דומה מאוד לגאטסוגה, אך יש הבדל גדול. רמת הסיבוב של המערבולת בגארוגה מהירה בלפחות פי 2 מגאטסוגה דבר היוצר כוח אדיר. זאת הסיבה שמרוב המהירות שדה הראייה של הנינג'ה והכלב הופך לכמעט אפסי. לכן קודם לכן, הכלב השתמש בתחילת המתקפה בסימון אווירי, כדי לסמן את האוייב בריח, ובאמצע מתקפת הגארוגה קיבה ואקאמרו יכולים לדעת היכן הוא נמצא בעזרת חוש הריח המפותח שלהם.

מתקפה זו קטלנית ביותר, וגם אם הצלחת להתחמק מפגיעה ישירה אתה נפגע מהשריטות והחתכים. אם אכן נפגעת פגיעה ישירה בגופך, רוב הסיכויים הם שהסוף הוא קטלני, מכיוון שהגוף נחתך לגמרי ל-2 או יותר חתיכות.