חרקים

שליטה על חרקים של שבט האבורמה:

שבט האבורמה, שבט מסתורי ומעניין מאוד, הוא שבט שבו הנינג'ות השייכות לו משאילות את גופם לאוכלוסיית חרקים הנקראים "חרקי הרס", והוא משומש כקן להולדת החרקים. אותם חרקים ניזונים מהצ'אקרה של גוף הפונדקאי ובתמורה הם נותנים לבעל הברית את השליטה המלאה בהם. הם מפתחים קשר שבו החרקים מבצעים כל מה שהפונדקאי שלהם מצווה עליהם, כולל פעולות בתור כלי מלחמה בקרב.

תכונה מיוחדת זו יכולה להיות יעילה במיוחד הן בקרב אחד על אחד, הן באירגון טקטיקה לצוות שלך והן בהפתעת האוייב ברגעי משבר. בנוסף, חרקים נמצאים כמעט בכל מקום ברחבי העולם, ונינג'ות משבט אלה מפתחים יכולת לתקשר גם עם חרקים שלא נמצאים בגופם, דבר ההופך ליעיל מאוד כאשר אתה נמצא בשדה קרב כמו יער או שדה, בו יש כמות גדולה של חרקים.

לא ידוע ממש האם שבט זה מסוגל להשתמש בג'וטסוס אחרים מכיוון שכל השימוש שלו הוא בחרקים הנמצאים בגופם. בעזרת חרקים הם מסוגלים גם להתקיף וגם ליצור הגנה. אותם חרקים כאמור ניזונים מצ'אקרה, ולכן ציווי עליהם לשאוב צ'אקרה מן האוייב יכולה להיות מתקפה קטלנית ביותר.מתקפות בעזרת היכולת:

קיקאי באנשין נו ג'וטסו - כפיל חרקים:
כאשר אויב מתקיף נינג'ה משבט זה, אותה נינג'ה יכולה להשתמש בבונשין העשוי מחרקים ובכך גם להתחמק מהמתקפה וגם לעבור ישר למתקפה על האויב. בנוסף, החרקים יכולים לשמש בעצמם בתור מגן ע"י הדחסות חזקה של מיליוני חרקים ויצירת דמוי מגן, החוטף את הפגיעה במקום הנינג'ה הפונדקאית.