יאקושי קאבוטו - Yakushi Kabuto

יאקושי קאבוטו - Yakushi Kabuto
יאקושי קאבוטו, שינובי של קונוהא לשעבר, שערק לכפר הצליל והפך לעוזר האישי של אורוצ'ימארו, אליו יש לו נאמנות מוחלטת.פרטים אישיים:
גיל - 22.
גובה - 175.2 ס"מ.
משקל - 65 ק"ג.

ביוגרפיה:
המקור של קאבוטו לא ידוע. בתור ילד קטן הוא נמצא חבול בראשו על ידי נונאו, נזירה העובדת בבית יתומים מחוץ לכפר הרוס. הפציעה בראשו הותירה את קאבוטו ללא שום זיכרון מהעבר, לא מי היו הוריו ואף לא מה הוא שמו. נונאו לקחה את קאבוטו אל בית היתומים ושם הוענק לו שמו, על שם הקסדה שחבש כדי להגן על הפצע בראשו. נונאו הייתה גם זו שגילתה את קוצר הראיה של קאבוטו, ונתנה לו את משקפיה שלה. במהלך השנים שבילה בבית היתומים קאבוטו למד ג'וטסו רפואי מנונאו וסייע לה בעבודתה, כך הוא גם פגש לראשונה את אורוצ'ימארו, אחד השינובים שבהם השניים טיפלו. מאוחר יותר קאבוטו נקלע לשיחה בין שימורה דאנזו לבין הנהלת בית היתומים. דאנזו דרש שנונאו תחזור לשרת כמרגלת תחתיו או שאחד היתומים ימסר לו כחלופה ובתמורה הוא ימשיך לממן את בית היתומים. קאבוטו התפרץ לשיחה והסכים להצטרף אל דאנזו. מנקודה זו והלאה דאנזו שלח את קאבוטו להסתנן בתור מרגל לכפרים רבים, כולל כפרי השינובי הגדולים. באחת המשימות שלו כמרגל באיווהגאקורה קאבוטו מותקף על ידי שינובי מסתורי ובתגובה פוצע אותו. לתדהמתו אותו שינובי היא לא אחרת מאשר נונאו, אמו המאמצת שכלל אינה מזהה אותו. קאבוטו טיפל בפצעיה ונמלט מהמקום, רק כדי להתקל באורוצ'ימארו בשנית. אורוצ'ימארו הסביר לו שכל המקרה היה מזימה של דאנזו ששאף להפטר מקאבוטו מאחר שהפך למרגל 'טוב מדי' והוא זה שהעביר לנונאו מידע מוטעה כל השנים לגביו וגרם לכך שלא תזהה אותו. אורוצ'ימארו הציע לקאבוטו חיים חדשים כדי ימינו בכפר החדש שהוא מתכוון להקים. קאבוטו ענה בחיוב ונשלח על ידי אורוצ'ימארו להתחזות לניצול בשדה הקרב כדי שיימצא על ידי ראש מערך הרפואה של קונוהא. אותו קפטן אימץ את קאבוטו גידל אותו כבנו ולימד אותו נינג'וטסו רפואי מתקדם. מאוחר יותר אורוצ'ימארו שלח אותך לשמש כסוכן כפול של סאסורי מארגון אקאטסוקי. כאשר שב אליו אורוצ'ימארו הבחין בטכניקת שטיפת המוח של סאסורי על קאבוטו והסיר אותה, כך שקאבוטו המשיך להשיג מידע על ארגון אקאטסוקי עבור אורוצ'ימארו.

רקע:
החלק הראשון -
קאבוטו פוגש את הקבוצה של נארוטו במהלך בחינות הצ'ונין. הוא היה גנין שהתחרה בבחינות פעמים רבות, אך מעולם לא הפך לצ'ונין. למרות זאת, כתוצאה מכך היה לו מידע רב על המשתתפים בבחינות, אותו הוא אסף בשביל אורוצ'ימארו.
בשלב השלישי של הבחינות, הוא החליט לפרוש מהבחינות, בתירוץ שהוא מותש ופצוע. אך הסיבה האמיתית הייתה שהוא פחד לחשוף את כוחו את האמיתי, ולקלקל את התוכניות של אורוצ'ימארו. כמו כן, אורוצ'ימארו הורה לו לחטוף את אוצ'יהא סאסוקה בשבילו. קאבוטו כמעט מצליח בדבר, אך ברגע האחרון האטאקה קאקאשי מגיע, ומאלץ אותו לברוח.
לאחר מכן, הוא מתחזה לסוכן אנבו ונמצא בקהל בעת שלב הקרבות של הבחינות. במהלך הקרב של סאסוקה נגד גאארה, קאבוטו מפעיל גנג'וטסו אשר מרדים את כל הקהל כאות לתחילת הפלישה של כפרי החול והצליל לקונוהא. לבסוף, כאשר הפלישה נעצרת, הוא בורח וחוזר אל אורוצ'ימארו.
מאוחר יותר, הוא מלווה את אורוצ'ימארו בחיפושיו אחר טסונאדה, אשר רק היא יכולה לרפא את ידיו. כאשר שבוע לאחר מכן היא מסכימה להצעה ומתחילה להפעיל ג'וטסו ריפוי, קאבוטו מצליח להבחין שהיא בעצם ניסתה להרוג אותו ועוצר אותה. מכאן מתחיל קרב שלו ושל אורוצ'ימארו נגדה, אליו מצטרפים בהמשך גם נארוטו, שיזונה וג'יראייה. אומנם טסונאדה הצליחה להתגבר עליו ואף השתמשה בטכניקה מיוחדת שמשבשת את האותות החשמליים בגוף שלו וכך גורמת לו להזיז את הגוף בצורה שונה, הוא הצליח להתרגל לזה ואז השתמש בחולשה שלה נגדה; הוא כיסה אותה בדם, ממנו יש לה טראומה, וכך הביס אותה. גם שיזונה ונארוטו לא היוו בעיה בשבילו. אך כאשר הוא מתכונן להנחית את המהלומה המסיימת על נארוטו, הוא עוצר אותו בעזרת ידו ואז מבצע בעזרת כפיל צל את הטכניקה שזה עתה הצליח להשלים: הראסנגאן. קאבוטו נפצע קשה, אך הצליח לפני המכה לאגור צ'אקרה באזור הפגיעה וכך מרפא אותו חלקית, מונע נזק קטלני. לבסוף קאבוטו נמלט עם אורוצ'ימארו.
כאשר סאסוקה עורק מהכפר ונמצא בדרכו לעבר אורוצ'ימארו, קאבוטו נמצא במחבוא ביחד עם אורוצ'ימארו. הוא מפציר באורוצ'ימארו החולה להחליף גוף ולא לחכות לסאסוקה. הוא אף מציע את גופו שלו, אך אורוצ'ימארו מסרב וקאבוטו מוצא בשבילו גוף אחר.

החלק השני -
כאשר צוות 7, ללא קאקאשי ועם התוספות של סאי ויאמאטו מגיעים לפגוש את המרגל של סאסורי עליו הוא סיפר להם, הם מגלים שזה קאבוטו. יאמאטו התחזה לסאסורי וניסה להשיג מידע מקאבוטו, אך לפתע אורוצ'ימארו הגיע. נראה היה שהוא עומד לתקוף את קאבוטו בגלל הבגידה שלו, אך קאבוטו תוקף את "סאסורי", ומתברר שבעצם אורוצ'ימארו הסיר ממנו את שטיפת המוח של סאסורי לפני שנים, והוא התכוון לחסל את סאסורי בפגישה הזו. מתפתח קרב גדול ביניהם.
לאחר הקרב, סאי בורח עם קאבוטו ועם אורוצ'ימארו להפתעת כולם. קאבוטו משאיר מאחור גופה שנראית כמו סאי כדי לבלבל את שאר הצוות שעוקבים אחריהם. למרות זאת קאבוטו עדיין חושד, ואכן לבסוף סאי עוזר לצוות 7 לתפוס את קאבוטו בזמן שהם הולכים למחבוא של אורוצ'ימארו. למרות זאת, כאשר סאסוקה עומד לתקוף את הצוות, הוא מופיע ביחד עם אורוצ'ימארו ומסביר לו שהם צריכים אותם כדי לעזור לחסל את האויבים שלהם: אקאטסוקי. לאחר מכן השלושה נעלמים.
בשלב יותר מאוחר, כאשר אורוצ'ימארו שוב חולה בגלל הגוף שלו, קאבוטו הולך להביא לו תרופות, ובינתיים סאסוקה תוקף את אורוצ'ימארו במיטתו. כאשר סאסוקה יוצא מהחדר, המנצח בקרב, קאבוטו מבין שאורוצ'ימארו נכנס לתוך גופו וניסה להשתלט עליו, אך נכשל ודוכא.
יותר מאוחר, בעת מפגש עם צוותים 7 ו8 (עם יאמאטו במקום קורנאי), מתברר שהוא שילב לתוך גופו את התאים של אורוצ'ימארו המת, מגופת הנחש שלו שנשארה. הוא עשה זאת כיוון שלאחר שאורוצ'ימארו מת, לא היה לו אדון. לכן, הוא החליט להפוך לאדון של עצמו, ועל ידי סיפוח שאריותיו של אורוצ'ימארו, הוא שואף אף להתעלות עליו, ולמצוא לעצמו מטרה חדשה לחיים. למרות זאת, הינאטה ראתה בעזרת הביאקוגאן שהתאים של אורוצ'ימארו השתלטו כבר על כ-30% מגופו של קאבוטו. קאבוטו מסר להם מידע על חברי אקאטסוקי הנותרים, במטרה שהם יביסו את האויבים המשותפים של שניהם. הוא הבטיח שיילך לנקום בסאסוקה, ולאחר מכן יחזור בשביל נארוטו. הם מנסים לתקוף אותו אך הוא חומק, ולבסוף נעלם.
לאחר פרק זמן, אנו מגלים ששליטתו של קאבוטו בכוחותיו של אורוצ'ימארו הולכת וגדלה, והוא מחסל בעזרתם שלושה שינובים מטאקיגאקורה. לאחר שהוא מחסל אותם, קאבוטו מחליט שהגיע הזמן לבצע את המהלך שלו. הוא מאתר את מיקומו של מחבוא האקאטסוקי ומתעמת עם מאדארה. למרבה הפתעתו, קאבוטו לא הגיע על מנת להלחם בו, אלא לשכנעו לאחד כוחות, תוך כדי הפגנת יכולותיו. באותו הרגע, הוא מבצע את טכניקת האדו טנסיי האסורה, ומחזיר לתחייה את חברי האקאטסוקי שנפלו בקרב ונהרגו. כאשר מאדארה חושב לסרב, קאבוטו מזמן ארון נוסף, שתכולתו הלא ידועה מותירה את מאדארה בלי ברירה.
כך הוא מצטרף אל מאדארה, שאפילו חושף בפניו עוד מסודותיו - תאים של שודאי הוקאגה שהוא גידל לגוף חסר תודעה, ואף צבא שלם של זטסו שהוא גידל כהכנה למלחמה.
לאחר שהשניים מקבלים את ההודעה מקיסאמה על המיקום של האי, קאבוטו לוקח איתו את דיידארה ויוצא לשם על מנת ללכוד את שני הג'ינצ'וריקי. הוא שולח את מאנדה המשודרג על מנת לתקוף את האי, בזמן שהוא ודיידארה מתעמתים מול אונוקי ושני המלווים שלו שהגיעו במטרה להגן על תושבי האי. קאבוטו במהרה מתעמת עם יאמאטו, אאובה, מוטוי וקורוטסוצ'י. בשיתוף פעולה מצד השינובי, קאבוטו נתפס, אך לא לאורך זמן, מאחר שהוא משתחרר ללא מאמץ לפני שהם קוראים את מחשבותיו ומגלים מידע סודי. הוא משנה את מטרת בואו וחוטף את יאמאטו, ומיד לאחר מכן עוזב את המקום ללא עימותים נוספים.
מאוחר יותר, לאחר שצבא הזטסו התחזק הודות ליכולותיו של קאבוטו, הוא ומאדארה סוף סוף יוצאים למלחמה נגד בעלי הברית.

בהמשך קאבוטו נתקל באנקו שריגלה אחריו, מביס ולוכד אותה במהירות. טובי דורש ממנו להרוג אותה, אך קאבוטו מסרב ובמקום זאת משתמש בצ'אקרה שבחותם המקולל שלה על מנת לחזק את טכניקת האדו-טנסיי שלו. הוא מדגים את הטכניקה שלו לטובי על פו וטורונה ומסביר שאין לה שום חולשה. טובי עוזב וקאבוטו מתפנה לנהל את המלחמה דרך צבא האל-מתים שלו עד שאיטאצ'י חודר למחבוא שלו, מלווה בסאסוקה. איטאצ'י שואף לגרום לקאבוטו לסיים את הטכניקה וקרב מתפתח בין האחים לקאבוטו. קאבוטו מדגים בפניהם את כוחותיו החדשים: מצב הנזיר וכוחות רבים שאסף לעצמו מDNA של שינובים אחרים. למרות כוחו הרב הוא לבסוף נלכד בטכניקת האיזאנאמי של איטאצ'י והופך חסר אונים כלפי הגנג'וטסו שלו מה שמביא לסיום האדו טנסאי ושחרור כל הנשמות שחזרו לתחיה. כאשר סאסוקה מקים לתחיה את אורוצ'ימארו, הנ"ל לוקח מקאבוטו המשותק את הצ'אקרות שלו חזרה ומותיר את קאבוטו כפי שהיה לפני שהשתיל בתוכו את תאיו של אורוצ'ימארו.


סגנון לחימה:
מעט בדומה לטסונאדה, גם הידע הרפואי הרחב של קאבוטו עוזר לו בקרבות. הוא מסוגל לרפא את פציעותיו בקלות ובמהירות, כמו גם לנצל ידע זה נגד היריב עצמו. במספר מקרים הוא הושווה להאטאקה קאקאשי, ולכן ניתן להסיק שהוא שינובי חזק מאוד.
לאחר שהחדיר אל תוך גופו את שאריותיו של אורוצ'ימארו, שנותרו לאחר שהובס בידיו של סאסוקה, קאבוטו נאבק על שליטה על גופו שלו. אולם בהדרגה, הוא גבר על תאיו של אורוצ'ימארו, ובכך קיבל גישה לכל יכולותיו - כדוגמת השליטה בנחשים והשימוש באדו טנסיי האסורה.
הודות למחקרים של אורוצ'ימארו, קאבוטו הצליח לפתח סם המאפשר לו לשלוט במוקוטון. הוא אף ידע כיצד לחזק את צבא הזטסו של מאדארה באמצעות המוקוטון שברשותו של יאמאטו.
בנוסף קאבוטו מחזיק ביכולת להשתנות ל"מצב נזיר" שמגדיל את כוחו באופן ניכר. לקאבוטו גם מספר יכולות ייחודיות שהשיג דרך ניסויים רבים שערך על עצמו, בהם השתיל DNA מכמה וכמה שינובים בעצמו, כולל שלושה מחברי טאקה וחמישיית הצליל.


צ'אקרה נו מסו - Chakra No Mesu
ג'וטסו רפואי מיוחד. על ידי ריכוז צ'אקרה בכפות הידיים, המשתמש יוצר אזמל מיוחד המאפשר להם לחתוך כלי דם ושרירים מבלי לפגוע יותר מדי בעור החיצוני. קאבוטו משתמש בג'וטסו זה גם לקרב, אם כי שימוש בו לצורך התקפה הוא קשה יותר.אינ'יו שומטסו - In'yu Shometsu
בעזרת ג'וטסו זה, המשתמש אוגר צ'אקרה באזור מסוים בגוף, על מנת להתחיל את תהליך חידוש התאים וההחלמה ברגע שהאזור נפגע. קאבוטו אמר שג'וטסו זו הוא אחת הסיבות שהוא חשוב לאורוצ'ימארו. הוא השתמש בו כאשר נארוטו תקף אותו עם ראסנגאן, אך למרות זאת הוא לא הצליח לרפא את עצמו לחלוטין בגלל העוצמה של המתקפה.שיקון נו ג'וטסו - Shikon No Jutsu
ג'וטסו המאפשר להשתמש בגופה מתה כדי ליצור אשלייה של אדם חי ולהשתמש בו כרצונם. ג'וטסו זה גורם ללב לפעום שוב לזמן קצר, ולמשתמש יש שליטה במלאה בגופה אותה "החייה".שוסן נו ג'וטסו - Shousen No Jutsu
ג'וטסו רפואי בסיסי המשתמש בצ'אקרה לריפוי או לניתוח.קוצ'יוסה נו ג'וטסו - Kuchiyose No Jutsu
קאבוטו למד מאורוצ'ימארו לזמן את הקיודאיג'ה, נחשים ענקיים.נהאן שוג'ה נו ג'וטסו - Nehan Shouja No Jutsu
גנג'וטסו הגורם לאנשים בטווח מסויים להירדם לשינה עמוקה. במהלך ג'וטסו זה נראה שנוצות נופלות מהשמיים, מה שמשמש כהסחה כדי שהגנג'וטסו יצליח. החסרון של גנג'וטסו זה הוא שכיוון שהוא לוקח זמן, ניתן לשים לב אליו ולבטל את השפעותיו. קאבוטו השתמש בו כדי להרדים את הקהל בבחינות הצ'ונין.קוצ'יוסה: אדו טנסיי - Kuchiyose: Edo Tensei
לאחר שהשתלט על כוחותיו של התאים של אורוצ'ימארו, קאבוטו מסוגל להשתמש בטכניקה הזו המחייה את המתים. טכניקה זו משתמשת בגופות של אנשים חיים בתור מדיום לנשמות של אלה שמתו. לאחר מכן, עפר מעצב את גופם בצורתו המקורית. האנשים שחזרו לחיים שומרים על יכולותיהם בעת שחיו, אך לאחר הכנסת חותם מיוחד לראשם, הם ניתנים לחלוטין לשליטת המזמן. כמו כן, כאשר הם נפגעים, גופם מייד מתחדש.
קאבוטו השתמש בטכניקה זו על מנת להחיות קבוצה גדולה של שינובי; חברי האקאטסוקי המתים (איטאצ'י, נאגאטו, קאקוזו, דיידארה וסאסורי), קודמיהם של הקאגה הנוכחיים (סאנדאימה ראיקאגה, יונדאימה קאזקאגה, יונדאימה מיזוקאגה ונידאימה טסוצ'יקאגה), הג'ינצ'וריקי המתים (יוגיטו ני, האן, רושי, אוטאקאטה ופו) ושינובי נוספים שהיו ידועים ברחבי העולם (אסומה, צ'יו, דאן, צ'וקישי, שין, האקו, זאבוזה, האנזו, היוגה היזאשי קימימארו). לדבריו של קאבוטו, יש לו קושי לשלוט בכולם, אולם הוא יכול להתעלם מכך אם הוא יעלים את אישיותם של האנשים שזימן.

סנ'אייג'אשו - Sen'eijashu
לאחר שהשתיל בתוכו את השאריות מגופו של אורוצ'ימארו קאבוטו קיבל את היכולת לשלוט בנחשים ומסגול לשלוף אותם משרוולו. קאבוטו אף שחלל את הטכניקה והפך מסוגל לשלוף נחשי ענק מהברדס שלו.השלת עור
לאחר סיפוח שאריותיו של אורוצ'ימארו קאבוטו קיבל את היכולת להשיל את עורו ולהתחדש כמו המאסטר שלו. קאבוטו גם קיבל את היכולת ללבוש צורה של נחש לבן בדומה לצורת הנחש של אורוצ'ימארו.

 

סנין מוד - Sennin Mode
לאחר שקאבוטו השתיל בתוכו את שאריותיו של אורוצ'ימארו הוא נדד ברחבי העולם ולבסוף הגיע למערת ריוצ'י, המקור ליכולת השבטית של ג'וגו. שם קאבוטו התאמן תחת חכם הנחשים הלבן והצליח להעלות על אדונו המנוח וללמוד את סודות הסנג'וטסו. כאשר קאבוטו סופח אנרגיה טבעית הקשקשים שלו מתעבים, הסימנים על עיניו מתארכים וצומחות ארבע קרניים על ראשו. להגדרתו במצב זה הוא מתעלה מעבר לנחש והופך לדרקון. תודות לעובדה שקאבוטו השתיל בעצמו DNA הנלקח מג'וגו, הוא ספח גם את היכולת השבטית שלו לקלוט אנרגיה טבעית באופן פסיבי דרך העור. כתוצאה מכך קאבוטו מסוגל להשתמש במצב זה ללא הגבלת זמן. כאשר קאבוטו במצב נזיר הכוח הפיזי, המהירות והחושים שלו משתפרים באופן ניכר, האנרגיה הטבעית אף מאפשרת לו לחוש את אויביו ממרחק וכך הוא מסוגל להלחם באופן רגיל גם עם עיניים עצומות.סויקה נו ג'וטסו - Suika no Jutsu
הודות למחקר שקאבוטו ערך על יכולותיו של סויגטסו הוא קיבל את היכולת להשתמש ביכולת השבטית שלו. קאבוטו מסוגל להשתמש בנוזלי גופו כדי להפוך חלקים מגופו לנוזליים ובכך להמנע מנזק.סומה נו קו - Sōma no Kō
בזכות DNA שנלקח מסאקון קאבוטו מסוגל לגדל גוף נוסף בצורתו של סאקון מהנחש הטבורי שלו. לאחר שעשה כן קאבוטו יכול לשנות את הגוף הזה לזה של כל אחד אשר ממנו לקח DNA על מנת להשתמש בטכניקות שלהם. דרך ג'וטסו זה קאבוטו יכול להשתמש בדוטון של ג'ירובו, בגנג'וטסו הקולי של טאיויה, בקקאי גנקאי של קימימארו, ביכולת הקורים של קידומארו ובנחש הלבן של אורוצ'ימארו.סנפו: מוקי טנסי - Senpō: Muki Tensei
קאבוטו יכול להשתמש בטכניקה זו כאשר הוא במצב נזיר. על ידי העברה של חלק מכוח החיים שלו לחפץ דומם קאבוטו יכול להפיח בו חיים ולשלוט בו כאילו היה חלק ממנו.סנפו: האקוגקי נו ג'וטסו - Senpō: Hakugeki no Jutsu
קאבוטו יכול להשתמש בטכניקה זו כאשר הוא במצב נזיר. לאחר יצירת חותמות הידיים הדרושות קאבוטו פולט מפיו דרקון אור. כאשר הדרקון מתלפף סביב עצמו הוא משחרר אור מסמא וקול מחריש במקביל. נוסף על עיוורון וחרשות זמניים הטכניקה גם יוצרת ויברציות חזקות שגורמות לכאב משתק. קאבוטו עצמו אינו מושםע מהטכניקה תודות לשינויים הפיזיים שנוצרים אצלו במצב נזיר ותודות לDNA הייחודי שספח.סויטון: סריוודאן נו ג'וטסו - Suiton: Suiryuudan no Jutsu
קאובטו יוצר דרקון ענקי ממים ומשגר אוו אל עבר האויב. בדרך כלל טכניקה זו מצריכה אזור עשיר במים ו-42 חותמות ידיים, אולם קאבוטו מסוגל לבצע אותה במספר מועט של חותמות ידיים וללא מקור מים חיצוני.

סויטון: דאיבאקופו נו ג'וטסו - Suiton: Daibakufu no Jutsu
קאבוטו מסוגל לייצור מערבולת מים עצומה שנשלחת במהירות אל האויב. קאבוטו יכול להשתמש בג'וטסו זה גם ללא מקור מים גדול על ידי יריקת מים מפיו.