סארוטובי הירוזן - Sarutobi Hiruzen

הירוזן סארוטובי - Hiruzen Sarutobi
סארוטובי הירוזן היה ההוקאגה השלישי של קונוהאגאקורה, האב של אסומה וסבו של קונוהאמארו. כמו כן, הסאנין האגדיים - ג'יראייה, אורוצ'ימארו וטסונאדה - התאמנו תחתיו.



פרטים אישיים:
גיל - 70.
תאריך לידה - שמונה בפברואר.
גובה - 163.1 ס"מ.
משקל - 50.6 ק"ג.

ביוגרפיה:
גם בתור ילד, הירוזן היה שינובי מוצלח עם פוטנציאל גדול, ואף אומן בידי האשיראמה וטוביראמה סנג'ו, שהיו כל אחד בתורו ההוקאגה הראשון והשני. ואכן, בגיל 13 הוא עצמו הפך להיות ההוקאגה השלישי. דאנזו, שהיה למפקד כוחות האנבו, התחרה עמו על תפקיד זה. אך הוא נכשל, והתנגד לסארוטובי במשך כל ימי חייו. מאוחר יותר, הוא אימן את השלישייה האגדית – ג'יראייה, אורוצ'ימארו, וטסונאדה. הוא תמיד ראה באורוצ'ימארו ממשיך דרכו כהוקאגה הבא. אך סארוטובי לא אהב את גישתו של אורוצ'ימארו, שהחל להיות צמא כוח. לכן, אחד התלמידים של ג'יראייה, נאמיקאזה מינאטו, הפך לבסוף להוקאגה הרביעי. אך זמן לא רב לאחר מכן, הקיובי התקיף את הכפר. הוא זרע הרס וחורבן, וההוקאגה הרביעי הצליח לעצור אותו רק באמצעות הקרבת חייו וחתימת הקיובי בתינוק, אוזומאקי נארוטו. סארוטובי חזר לתפקיד ההוקאגה. הוא חוקק חוק שאסר על אנשים לדבר על הקיובי שחתום בנארוטו; הוא ידע שההוקאגה הרביעי רצה שנארוטו ייחשב כגיבור, ולא בתור מפלצת שיש לפחד ממנה.
לאחר מספר שנים, סארוטובי גילה את שאיפותיו האמיתיות של אורוצ'ימארו, תלמידו האהוב. הוא ערך ניסויים בבני אדם בניסיון להשיג אלמותיות. הוא לא הצליח להביא את עצמו להרוג אותו, ולכן אורוצ'ימארו ערק מהכפר ונעלם לשנים רבות.
לאחר התקפת הקיובי על קונוהא, הוחלט לבודד את שבט אוצ'יהא מהכפר, כיוון שהם היו החשודים העיקריים להתקפת הקיובי. את זאת יזמו דאנזו, שפיקד על פלוגות האנבו, והיועצים של סארוטובי, קוהארו והומורה. סארוטובי היה היחיד שהביע התנגדות לרעיון זה, אך ללא הועל. מתוסכלים, שבט אוצ'יהא תכננו הפיכה בקונוהאגאקורה. לכן, הוחלט שאוצ'יהא איטאצ'י ישמש כמרגל בשבט. סארוטובי ניסה להגיע לשלום עם שבט אוצ'יהא, אך נכשל. לבסוף, הוחלט שאיטאצ'י יהרוג את כל השבט שלו, מחשש למלחמה פנימית בקונוהאגאקורה שתוביל להתפוררותה. הוא רצח את כל חברי השבט, מלבד סאסוקה, אותו לא היה מסוגל להרוג. הוא קיבל הבטחה מסארוטובי שישמור על אחיו מפני דאנזו והיועצים, ועזב את הכפר.

רקע:
חלק ראשון –
במהלך בחינות הצ'ונין, אורוצ'ימארו ארגן פלישה של כפר הצליל וכפר החול. הוא בעצמו התחפש וישב עם סארוטובי בקהל. כאשר הפלישה החלה, הוא הורה לרביעיית הצליל ליצור מחסום סביבו וסביב סארוטובי, על מנת שיוכלו להילחם. במהלך הקרב, אורוצ'ימארו השתמש בקינג'וסטו "אדו טנסיי" על מנת לזמן את מוריו של סארוטובי, ההוקאגה הראשון והשני. הוא גם ניסה לזמן אדם שלישי, ככל הנראה ההוקאגה הרביעי, אך סארוטובי הצליח לעצור אותו. סארוטובי התמודד נגדם, אך לא הצליח להביס אותם. מיואש, הוא פנה למוצא האחרון: שיקי פוג'ין, אותה הטכניקה בה נחתם הקיובי. בעזרתה הוא הסיר את נשמותיהם של ההוקאגה הראשון והשני, וכך הרג אותם פעם נוספת. הוא ניסה גם לעשות זאת לאורוצ'ימארו, אך לא היה לו מספיק כוח, ולכן הצליח רק להוציא את ידיו מכלל שימוש. לאחר מכן, כתשלום לשיניגאמי, הוא מסר את נשמתו, ומת. בגלל מצבו של אורוצ'ימארו, הפלישה הופסקה, וסארוטובי הצליח להגן על הכפר.

סגנון לחימה:
בצעירותו, סארוטובי נחשב לשינובי רב עוצמה ואף כונה "אל השינובי". גם בעת זקנתו, על אף שנחלש, סארוטובי היה חזק מספיק בכדי להתמודד עם מוריו ותלמידו לשעבר. כמו כן, סארוטובי זכה בכינוי "הפרופסור", מאחר והתמחה בכל תחומי הלחימה של הנינג'ה, והודות לידע הרב שלו במגוון נרחב של טכניקות רבות; סארוטובי, בנוסף, ידע את כל הטכניקות בקונוהא. חשוב לציין, שלסארוטובי חושים מפותחים מאוד; הודות לחוש הריח שלו, הוא הצליח לאתר את מיקומו של האשיראמה ולבסוף לבטל את הגנג'וטסו שהטיל עליו ההוקאגה לשעבר.

טומגאנה נו ג'וטסו - Tōmegane no Jutsu
בעזרת ג'וטסו זה, סארוטובי יכול לצפות בכל מיני התרחשויות שונות במרחק מה בתוך כדור הבדולח שלו.



קוצ'יוסה נו ג'וטסו - Kuchiyose no Jutsu
הזימון האישי של סארוטובי הוא אנמה (Enma) מלך הקופים. על אף גודלו הקטן יחסית לאנמה כוח פיזי רב ובנוסף אינטליגנציה גבוהה. אנמה גם מחזיק ביכולת לשנות צורה לקונגוניוי (Kongōnyoi), מוט קשה כיהלום המשמש כנשק בידיו של סארוטובי. המוט מסוגל להתארך ואנמה יכול להוציא את אברי גופו מתוך המוט בכל זמן שירצה, מה שמוסיף ליעלות של הנשק.



שוריקן קאגה בונשין נו ג'וטסו - Shuriken Kage Bunshin no Jutsu

בעזרת ג'וטסו זה, סארוטובי יכול ליצור כפילי צל של שוריקן שהוא משליך לעבר היריב, מה שמאפשר לו התקפה רחבה שקשה להימנע ממנה.



קאטון: קאריו אנדאן - Katon: Karyū Endan
טכניקת אש חזקה אותה סארוטובי מסוגל לפלוט מפיו, הלוקחת צורה של סילון אש שמסוגל לשרוף כל מה שבדרכו.



דוטון: דוריוהקי - Doton: Doryūheki
בעזרת טכניקה זו, סארוטובי יוצר קיר אדמה מוצק, המסוגל להגן עליו.



קאגה בונשין נו ג'וטסו - Kage Bunshin No Jutsu
בעזרת טכניקה זו, המשתמש יוצר העתק מדויק שלו מצ'אקרה. כפיל זה מוצק, ואף מסוגל לבצע ג'וטסואים של השינובי המקורי. כאשר הכפיל נפגע יותר מדי, או משתמש בכל הצ'אקרה שלו, הוא מתפוגג.



שיקי פוג'ין - Shiki Fūjin
טכניקה זו היא טכניקה מיוחדת אשר סארוטובי למד מההוקאגה הרביעי. בעזרת טכניקה אדירה זו, המשתמש יכול לזמן את מלאך המוות בכבודו ובעצמו לעזר. המשתמש שולט במעשיו, ומסוגל להסיר את נשמותיהם של אנשים אחרים באזור. הנשמות שנלקחות על ידי מלאך המוות נחתמות בבטנו לנצח. כמו כן, נראה שניתן להוציא רק חלקים מהנשמה, וכך סארוטובי שלא הצליח לסיים את המלאכה הוציא את נשמות הידיים של אורוצ'ימארו בלבד. אך בתמורה לזימון של מלאך המוות, בא המחיר הגדול מכולם; בסיום הג'וטסו, הנשמה של המשתמש תילקח אף היא על ידי מלאך המוות.