Tsunade - טסונאדה

טסונאדה - Tsunade
טסונאדה היא קונואיצ'י עם מומחיות ברפואה. היא אחת משלושת הנינג'ות האגדיות, הסאנין, וחולקת בתואר זה עם ג'יראייה ואורוצ'ימארו. טסונאדה מכהנת כרגע בתור ההוקאגה החמישית של כפר העלה הנסתר.פרטים אישיים:
גיל -
51.
גובה - 162.4 ס"מ.
משקל - 48.9 ק"ג.

ביוגרפיה:
טסונאדה היא הנכדה של ההוקאגה הראשון, סנג'ו האשיראמה. היא בעבר למדה באותה קבוצת נינג'ה ביחד עם ג'יראייה ועם אורוצ'ימארו, תחת הנהגתו של ההוקאגה השלישי, סארוטובי הירוזן.
לטסונאדה היה תליון של סבה, אותו היא החליטה לתת לאחיה נאוואקי בתור מתנה ליום הולדתו ה12, בתור קמע מזל כדי שיוכל להגשים את שאיפותיו להפוך להוקאגה. לצערה, יום לאחר מכן נאוואקי נהרג באחד הקרבות של המלחמה, והתליון הוחזר אליה.
בגלל מקרה זה, במהלך אסיפה עם ההוקאגה היא הציעה שאחד מבין חברי החולייה של צוותי 4 אנשים יהיה נינג'ה רפואית, שתוכל לרפא בשדה הקרב. אך כיוון שבעת מלחמה אין זמן לאמן נינג'ות רפואיות, ההצעה שלה לא נתקבלה. למרות זאת, היה באסיפה עוד נינג'ה שהסכים עם הרעיון שלה, ג'ונין בשם דאן. הם התחילו לשוחח ולהכיר זה את זו. דאן הסכים עם הרעיונות שלה כיוון שגם הוא לא רצה אבידות לא נחוצות בשדה הקרב. לאחר שאחותו נהרגה בקרב, הוא רצה להביא שלום לעולם, ולשם כך שאף גם הוא להפוך להוקאגה. טסונאדה התאהבה בו ונתנה גם לו את התליון כקמע מזל... אך לבסוף, הגורל חזר על עצמו. בשדה הקרב, כאשר שניהם היו בקבוצה יחדיו, הוא נפצע אנושות. למרות שטסונאדה ניסתה ככל יכולתה, הפצע היה חמור מדי ולבסוף הוא מת. מאז אותו מקרה בו ראתה את ידיה מכוסות בדם של דאן, היא פיתחה פחד מדם. היא גם איבדה את אמונתה בחלום ההפיכה להוקאגה. כמו כן, היא הגיעה למסקנה - התליון שלה הוא מקולל, והיא לעולם לא תיתן אותו לאף אחד...
במהלך אחד הקרבות במלחמה אחרת, היא וחברי הקבוצה שלה ג'יראייה ואורוצ'ימארו נלחמו נגד המנהיג של כפר הגשם הנסתר באותה תקופה, האנזו. שלושתכם נלחמו נגדו ביחד, אך הוא הצליח להביס אותם. למרות זאת, הוא החליט לא להרוג אותם ואף העניק להם תואר מיוחד - שלושת הנינג'ות האגדיות, שנשאר עם טסונאדה עד היום.
זמן לא ידוע לאחר המלחמה היא החליטה לעזוב את הכפר, ביחד עם המתלמדת שלה שיזונה. היא התחילה לשקוע להימורים בהם כמעט תמיד הפסידה, וקיבלה את הכינוי "הפתייה האגדית".

רקע:
החלק הראשון -
לאחר שאורוצ'ימארו נכשל בפלישה שלו לקונוהא, הוא הולך לחפש את טסונאדה. הוא יודע שהיא היחידה שתוכל לרפא את הידיים שלו שהפכו לחסר שימוש, ואף מציע לה עסקה מפתה; בתמורה לריפוי הידיים שלו, הוא ישתמש בטכניקה האסורה שלו כדי להחזיר לחיים את שני אהוביה - נאוואקי ודאן. טסונאדה לא בטוחה מה לעשות, והיא מקבלת שבוע להחליט.
לאחר מכן, ג'יראייה ונארוטו מגיעים על מנת לגייס אותה כהוקאגה הבאה. היא דוחה את ההצעה על הסף, מה שמעצבן את נארוטו וגורם לו לאתגר אותה לקרב. היא מביסה אותו באצבע אחת. כששמעה שהוא מתאמן על הראסנגאן, היא מחליטה לעשות איתו התערבות: אם הוא יצליח ללמוד את הג'וטסו תוך שבוע, היא תיתן לו את התליון של ההוקאגה הראשון... התליון שנחשב בעיניה מקולל. נארוטו מסכים להצעה ומתאמן במלוא המרץ, וטסונאדה משגיחה עליו מרחוק.
השבוע נגמר ונראה שנארוטו לא מצליח להשלים את הטכניקה. טסונאדה מסממת את ג'יראייה כדי שלא יפריע לה, והולכת להיפגש עם אורוצ'ימארו. היא הולכת לרפא אותו, אך העוזר שלו יאקושי קאבוטו מבחין שהיא בעצם מנסה להרוג אותו, וכך מתפתח קרב ביניהם. בהתחלה היא נלחמת נגד קאבוטו, שמבין שאין לו סיכוי נגדה לכן משתמש בפחד שלה מדם כנגדה. אז, נארוטו ושיזונה מגיעים כדי להציל אותה. למרות ששניהם מובסים בקלות, לבסוף נארוטו מצליח לבצע על קאבוטו את הטכניקה עליה התאמן - הראסנגאן. למרות זאת הוא נפגע קשה ומתעלף. טסונאדה נדהמה מהנחישות שלו, וממהרת לרפא אותו. היא נותנת לו את התליון שלה ומאמינה בחלום שלו להפוך להוקאגה.
לאחר מכן, מתפתח קרב בין טסונאדה, ג'יראייה, ואורוצ'ימארו, ושלושתם מזמנים את היצורים הכי חזקים שלהם. בעזרת כוחה האדיר, היא מצליחה להביס את אורוצ'ימארו ואת מלך הנחשים מאנדה, וכך אורוצ'ימארו וקאבוטו נאלצים לנסוג.
טסונאדה מחליטה לקבל את תפקיד ההוקאגה החמישית, וחוזרת לכפר העלה הנסתר ביחד עם שיזונה, נארוטו וג'יראייה.
לאחר ששבה לכפר, היא מרפאת את האטאקה קאקאשי ואוצ'יהא סאסוקה מההשפעות של טכניקת הטסוקויומי, וגם את רוק לי שנפצע קשה בעת הקרב שלו נגד גאארה בבחינות הצ'ונין. כאשר סאסוקה עורק מהכפר, היא שולחת בעקבותו קבוצה של גנין במטרה לעצור אותו, ואף קוראת לתגבורת מכפר החול הנסתר שיעזרו להם. לאחר שסאסוקה בורח, סאקורה הופכת לתלמידה החדשה של טסונאדה.

החלק השני -
לאחר חזרתו של נארוטו לכפר העלה הנסתר בתום השנתיים וחצי בהם התאמן עם ג'יראייה, זקני הכפר מפקפקים בהחלטה שלה לשלוח את נארוטו למשימות כאשר אקאטסוקי מחפשים אחריו. לכן, הם מכריחים אותה לצרף לצוות של נארוטו את אחד האנשים של דאנזו, אדם שהיה בעבר היריב של ההוקאגה השלישי ומנוגד לו בדעותיו. טסונאדה מסכימה אך ממנה את יאמאטו בתור מנהיג הקבוצה כתחליף לקאקאשי ששהה בבית החולים, על מנת שינהל את המשימה וגם ישגיח על התוספת של דאנזו לצוות.
כאשר שני חברי אקאטסוקי, הידאן וקאקוזו, פולשים למדינת האש, טסונאדה שולחת את "20 הפלוגות", קבוצות של נינג'ות חזקות, על מנת לאתר אותם וללכוד אותם. לאחר תלאות רבות השניים מובסים.
כאשר טסונאדה מנתחת את הגופה של קאקוזו, היא מגלה שהטכניקה החדשה של נארוטו, פוטון: ראסנשוריקן, מסוכנת מדי עבורו, זאת בהתבסס על הנזק שנעשה לגופה של קאקוזו וליד של נארוטו לאחר השימוש בטכניקה. היא מגדירה את הטכניקה כקינג'וטסו ואומרת לקאקאשי וליאמאטו לאסור עליו להשתמש בה, אחרת הוא עלול לפגוע בעצבי הצ'אקרה שלו, נזק בלתי הפיך אשר ימנע ממנו להיות נינג'ה.
לפני שג'יראייה עוזב לקראת הקרב עם פיין, השניים מעלים זכרונות ואף מדברים על ההורים של נארוטו. טסונאדה מתערבת בצחוק שהוא ימות, כיוון שהיא גרועה בהימורים. לצערה דבר זה מתברר כאחד ההימורים הצודקים שלה.
היא נכנסת לדיכאון בגלל המוות שלו, אך ממשיכה בתפקידה; לפני מותו ג'יראייה שלח לכפר גופה של פיין על מנת שינתחו אותה, ועל גב הצפרדע פוקאסאקו הוא שלח קוד סודי שאמור לעזור להבסת פיין.
כאשר בהמשך פיין פולש לכפר ומתחיל לתקוף, היא דורשת שנארוטו ישוב לכפר. טסונאדה מחליטה שלא להלחם, ובמקום זאת - לצאת ולרפא את הפצועים. היא מזמנת את קאטסויו, ומשתמשת בטכניקה מסוימת על מנת להעביר את הצ'אקרה שלה לחלזונות של קאטסויו, שבאותה העת מחפשים אחר פצועים.
זמן קצר לאחר מכן, כאשר צ'וג'י מגיע אליה, הוא מספר לה על היכולות של ממלכת האלים על מנת להכין אותה. היא מספרת לו שאביו עדיין בחיים, ומזרזת אותו לשם. לבסוף, ממלכת האלים מגיע להתמודד מול טסונאדה. היא מכינה צ'אקרה ברגליים כהכנה לקראת טכניקה "שינרא טנסיי" שלו, דבר שהוא מבחין בו. הוא מספר לטסונאדה את האידאלים שלו, איתם היא לא מסכימה. בתור צעד דרסטי ועונש לקונוהא, פיין עולה באוויר, ומחליט להשתמש ב"שינרא טנסיי" בעוצמה מוגברת, שמשפיעה על כל הכפר. הכפר נחרב. שנייה לפני כן, טסונאדה שחררה את החותם שעל מצחה, ובעזרת טכניקת "סוזו סאיסיי" העבירה את כל הצ'אקרה שאגרה בחותם לכפילים שקאטסויו, שנצמדו לאנשים על מנת להגן עליהם מהפיצוץ האדיר. כך היא הצילה לפחות את מרבית אנשי הכפר, אך נותרה חלשה. פיין מחזיר לחיים את ממלכת השדים, שמסתער על התקפה לעבר טסונאדה - אך נארוטו מגיע ומחסל אותה. טסונאדה ההמומה לא מאמינה למראה עיניה. נארוטו מורה לה ללכת משם, ולבסוף גאמאקיצ'י לוקח אותה משם למבטחים. מיד לאחר סיום הפלישה, טסונאדה נכנסת למצב של קומה; לאחר השקעת כוח רב באנשי הכפר הפצועים. מעשה גורם גורם למינויו של מנהיג קבוצת האנבו רוט, דאנזו, להוקאגה השישי של קונוהא.

במהלך אסיפת הקאגה דאנזו נרצח על ידי סאסוקה, מה שמותיר את קונוהא שוב ללא מנהיג. מועצת הכפר מתכוונת למנות את קאקאשי להוקאגה החדש, אך טסונאדה מתעוררת מהתרדמת שלה וחוזרת לתפקיד. לאחר שהיא מתעדכנת במה שקרה במהלך התרדמת שלה, טסונאדה מכנסת אספה של השינובי הבכירים בכפר במטרה להכין את הכפר למלחמה הקרבה. בסיום האספה היא יוצאת אל קומוגאקורה במטרה להצטרך לשאר הקאגה. היא מסייעת בארגון יחידות הצבא ובעיקר בהקמת יחידת הרפואה והלוגיסטיקה ויחידת המודיעין ונשארת במפקדת הצבא יחד עם הראיקאגה והטסוצ'יקאגה במהלך הלחימה. כאשר מגיעה למפקדה ידיעה אודות הבריחה של נארוטו ובי מהאי, הראיקאגה מבקש מטסונאדה להצטרף אליו ולעצור אותם לפני שיגיעו לשדה הקרב. טסונאדה ואיי פוגשים בשניים וטסונאדה אומרת לנארוטו שאינה יכולה עוד לתת לו יחס מיוחד ועליה לעצור אותו מלהמשיך לטובת הברית. נארוטו מסרב לעצור, גם אם הוא יאלץ להלחם באיי וטסונאדה, שלא מוכנה לאפשר לאיי לפגוע בו מתייצבת לצידו של נארוטו. איי לבסוף מאפשר להם לעבור וחוזר עם טסונאדה למפקדה. בהמשך מגיע למפקדה דיווח על צ'אקרה עוצמתית שהורגשה בקרבת הדיוויזיה הרביעית. מקור הצ'אקרה מזוהה כאוצ'יהא מאדארה שהחוזר לחיים. עובדה זו יוצרת בלבול בקרב כוחות הברית באשר לזהותו של האדם במסכה. כאשר טסונאדה מקבלת דיווח שמטאור הונחת על כוחות הברית ומספר שינובי נהרגו היא מחליטה לצאת לשדה הקרב בעצמה. באמצעות טכניקת השיגור של מאבוי היא ואיי מגיעים לשדה הקרב ומפתיעים את מו ומאדארה. לאחר שרפאה את הפצעים כתוצאה מהשיגור טסונאדה מזמנת לה הקרב את מיי וחמשת הקאגה מתמודדים עם מאדארה ישירות. אף על פי שחמשת הקאגה שתפו פעולה באופן נהדר, מאדארה הוכיח את עצמו כעוצמתו במיוחד, וחשף שהוא אף מסוגל להשתמש במוקוטון, כוח שספג מהאשיראמה לאחר הקרב שלהם. במהלך הקרב טסונאדה משחררת את מלוא כוח החותם שלה ואף מצליחה לרסק את הסוסאנו החלקי של מאדארה. בהמשך מאדארה יוצר צבא של כפילי עץ המשתמשים בסוסאנו ושלח חמישה מהם ללחום בכל אחד מהקאגה. בזכות שיתוף פעולה בינה לבין אונוקי טסונאדה ושאר הקאגה מצליחים להביס את הכפילים. בתגובה לך מאדארה מזמן את הסוסאנו המלא שלו אשר מחזיק בכוח המשתווה לביג'ו, אולם לפני שהוא מספיק להשמיד את הקאגה טכניקת האדו טנסאי מוסרת והסוסאנו של מאדארה מתפוגג. ברגעיו האחרונים מאדארה ניסה להתקיף את הקאגה בטכניקת אש, אותה טסונאדה הדפה בידיים חשופות והחותם שלה התפוגג מיד לאחר מכן. להפתעתם של הקאגה במקום להתפוגג ולשוב אל עולם המתים נשמתו של מאדארה נצמדה חזרה אל גופו המשוחזר. מאדארה הצליח לבטל את הקשר שלו למפעיל הטכניקה וכעת החזיק בגוף אל-מת בלי שאף אחד ישלוט בו. מאדארה מזמן את הסוסאנו שלו ותוקף את טסונאדה המוחלשת, אך זו ניצלה בזכות דאן, שהשתלט על גופה באופן זמני. דאן מדבר עם טסונאדה בתת-מודע שלה ונפרד ממנה לשלום תוך כדי שהוא משחזר את החותם שלה בשארית הצ'אקרה שלו. למרות מאמצם של הקאגה לעצור את מאדארה, הוא מאוחר יותר חושף שהביס אותם והשאיר אותם גוססים בשדה הקרב. טסונאדה נחשפה להיות מחוצה תחת גזע עץ כבד עם פלג גופה התחתון מופרד מהעליון במרחק כמה מטרים ממנה. תוך כדי שהיא גוססת טסונאדה מזמנת בכוחותיה האחרונים את קאטסויו. היא מסרבת להצעה של קאטסויו לעזור לה ואומרת לה שקודם כל תקרב את שאר הקאגה אליה מאחר והיא מתכוונת להציל אותם לפני שתטפל בעצמה.

סגנון לחימה:
למרות שטסונאדה כבר מעל גיל 50, היא לא אישה מבוגרת וחלשה. על ידי ריכוז צ'אקרה בנקודה אחת, היא מסוגלת לקבל חוזק על שמאפשר לה להנחית מהלומות חזקות במיוחד ואף להרים חפצים ענקיים. בשל כך יכולות הטאיג'וטסו שלה מעולות.
מלבד זאת, טסונאדה היא קונואיצ'י מומחית ברפואה, ויש לה ידע רב בריפוי ובגוף האדם, בו היא יכולה להשתמש ליתרונותיה בשעת הקרב.

שוסן נו ג'וטסו - Shōsen no Jutsu
טכניקת ריפוי בסיסית המשתמשת בצ'אקרה לריפוי או לניתוח.טסוטנקיאקו - Tsūtenkyaku
טסונאדה מרימה את רגלה באוויר, אוגרת צ'אקרה בכף הרגל ואז מנחיתה אותה בחוזקה. בגלל ריכוז הצ'אקרה והשליטה המעולה שלה בו היא מסוגלת לגרום לסדק אדיר באדמה.גוואן נו ג'וטסו - Gouwan no Jutsu
בדומה לטסוקנקיאקו נו ג'וטסו, טסונאדה אוגרת צ'אקרה בכף היד שלה, מנחיתה מהלומה ומשחררת את הצ'אקרה בבת אחת במקום הפגיעה. טכניקה זו יכולה להיות קטלנית ויכולה אף לשבור סלעים קשים ועצמות אדם במכה אחת.אינפואין: קאי - Infūin: Kai
טכניקה זו משחררת את החותם על המצח של טסונאדה, ומאפשרת לה להשתמש בצ'אקרה רבה אותה אגרה במשך שנים, בעיקר בשביל הטכניקה הבאה.סוזו סאיסיי - Sōzō Saisei
טכניקה זו משתמשת בצ'אקרה רבה שנאגרה במשך שנים בחותם על מצחה של טסונאדה. בעזרתה, היא מסוגלת לחדש את תאיה במהירות קיצונית, וכך לרפא כל פצע במהירות, ואף לגדל מחדש איברים שאבדו. בגלל טכניקה זו טסונאדה נחשבת לכמעט בת אלמוות שלא יכולה למות בשדה הקרב. החסרון של הטכניקה הוא שלגוף יש כמות מסוימת של תאים, לכן שימוש בטכניקה מקצר את תוחלת החיים שלה. טסונאדה השתמשה בטכניקה זו בקרב נגד אורוצ'ימארו לאחר שספגה פגיעה אנושה.ראנשינשו - Ranshinshō
בעזרת טכניקה זו טסונאדה מסוגלת להנחית מהלומות שפוגעות במערכת העצבית של היריב. כך, האותות העצביים שנשלחים ברחבי הגוף משובשים, והנפגע לא יכול להפעיל את גופו כראוי. כאשר יאקושי קאבוטו נפגע ממתקפה זו, השליטה בגופו השתבשה, כך שכשניסה להזיז איבר אחד הזיז איבר אחר. אך למרות זאת, כפי שקאבוטו הדגים ניתן להתגבר על טכניקה זו אם לומדים להסתגל לשינויים.קוצ'יוסה נו ג'וטסו - Kuchiyose No Jutsu
טסונאדה משתמשת בטכניקה זו כדי לזמן חלזונות. בקרב נגד אורוצ'ימארו היא השתמשה בה כדי לזמן את החלזון הענקי קאטסויו, מלכת החלזונות, שמסייעת לה בקרב.

ביאקוגו נו ג'וטסו - Byakugō no Jutsu
טכניקה אסורה בה טסונאדה עושה שימוש דרך החותם על מצחה. על ידי שחרור מלא של החותם טסונאדה מסוגלת להזרים צ'אקרה ממנו באופן קבוע אל כל גופה. כאשר היא עושה כן החותם מתפשט ממצחה לכל אורך גופה. כאשר הטכניקה הזו פעילה כל הפציעות שטסונאדה סופגת, אפילו פציעות קריטיות כמו דקירה מחרב הסוסאנו של מאדארה נרפאות באופן עצמי ובמהירות לאחר מספר רגעים, ללא צורך בסימני ידיים. בנוסף הטכניקה גם מעצימה עוד יותר את הכוח הפיזי של טסונאדה ואפשרה לה לרסק את הסוסאנו החלקי של מאדארה ללא סיוע. החולשה העיקרית של הטכניקה היא אורך הזמן הקצר שלה. ברגע שהצ'אקרה שנאגרה בחותם אוזלת הטכניקה תתפוגג ותשאיר את טסונאדה מוחלשת באופן ניכר.