היוגה נג'י - Hyuuga Neji

היוגה נג'י - Hyuuga Neji
נג'י הוא ג'ונין, בן לבית הנחות של אחד משבטי השינובי הוותיקים ביותר בקונוהא, שמכונה בפי רבים בתור "גאון". בתחילה, עקב מות אביו, נג'י פיתח שנאה רבה כלפי הבית הראשי של שבט ההיוגה, אך לאחר שנודעה לו האמת, הוא החל לסלוח לבני שבטו. נג'י האמין בגורל, הוא האמין כי גורלו של כל אדם נקבע מראש, ואין באפשרותו לשנות אותו. אמנם הקרב שלו נגד נארוטו, גרם לו לשנות את דעותיו. נג'י הוא נער מחושב, קר רוח ובעל הבחנה חדה - תכונות המאפשרות לו להחליט החלטות תחת לחץ.פרטים אישיים:
גיל - 17.
תאריך לידה - השלישי בינואר.
גובה - 172.1 ס"מ.
משקל - 54.2 ק"ג.

ביוגרפיה:
בגיל ארבע, על מצחו של נג'י הוטבע החותם המקולל, ומאז אותו יום, הוא הרגיש כ"ציפור בכלוב". כבנו של היזאשי, האח שנולד לבית המשני של שבט ההיוגה, גורלו של נג'י היה כגורל אביו - לשרת כל ימי חייו את בני הבית הראשי.
לאחר התקרית עם השינובי מקומוגאקורה, נג'י איבד את אביו, שנאלץ למות ולקחת את מקומו של אחיו התאום היאשי - דודו של נג'י - כשניתן לקומוגאקורה.

רקע:
החלק הראשון -
לפני תחילת בחינות הצ'ונין, לאחר שסאסוקה חשף את הגנג'וטסו של הג'ונין איזומו וקוטטסו, נג'י גילה עניין כלפי האוצ'יהא. מאוחר יותר, כשהבחינה בכתב החלה, נג'י השתמש בביאקוגאן שלו בכדי לראות את תשובותיהם של האחרים.
מאוחר יותר, ביער המוות, נג'י, רוק לי וטנטן התפצלו בנסיון לאתר קבוצות על מנת להביסן ולקחת מהן את המגילה שלה הם זקוקים. כשנג'י וטנטן שבו למקום שנקבע וראו כי רוק לי עוד לא חזר, הם החליטו לצאת בעקבותיו. כשגילו את חבר קבוצתם פצוע, נג'י איים להתקיף את שלישיית הצליל, אך בסופו של דבר לא עשה דבר, כיוון שהשלושה נסוגו. נג'י וטנטן לקחו את רוק לי והמשיכו בדרכם.
בשלבים הסופיים של בחינות הצ'ונין, נג'י צוות להינאטה. הוא הציע לה לפרוש, בטענה שהיא חלשה מידי, אך כשסירבה, הוא נהיה רציני ותקף אותה בכל הכוח. למרות שמצבה היה רע, הינאטה המשיכה להתקיף את נג'י ואילצה אותו להנחית את המכה המסיימת, אך לפני שיכל לעשות זאת, נעצר על ידי ארבעה ג'ונין - קאקאשי, גאי, קורנאי והאיאטה. בתום הקרב, הוא התעמת עם נארוטו, שהבטיח לו שהוא יביס אותו, אך גם לו נג'י הציע לפרוש, בטענה שאין לו את היכולת להתנגד לגורל.
ואכן, בקרבות הסופיים, נג'י צוות לנארוטו. בתחילה, ידו של נג'י הייתה על העליונה לאחר שהצליח לחסום את זרימת הצ'אקרה בגופו של נארוטו, אך הוא הובס בסופו של דבר בעקבות הצאקרה של הקיובי וטקטיקת קרב מתוחכמת מצד נארוטו. לאחר שהתאושש, נג'י גילה את האמת על אביו, היזאשי, מדודו.
זמן לא רב מאוחר יותר, לאחר שסאסוקה נלקח בידי רביעיית הצליל, נג'י נבחר להיות חבר בקבוצה שיצאה במצוד אחר השינובי מאוטוגאקורה במטרה להשיב את סאסוקה לכפר. האויב בו נתקל היה קידומארו. למרות יהירותו של קידומארו, נג'י מוכיח כי הוא יריב ראוי ומתקיף אותו, אך לתדהמתו, קידומארו חומק מכל פגע על ידי כיסוי גופו עם שכבה של שריון. כשקידומארו ראה כי נג'י מסוגל לראות התקפות שמכוונות אליו גם מאחור, הוא החליט לזמן את הקיודאיגומו, בעזרת הוא מצליח לבטל את הקאיטן, המהלך ההגנתי של נג'י ולעלות על החולשה של הביאקוגאן שלו. הוא מצליח לפצוע קשה את נג'י, שתפס בחץ שפגע בגופו, הזרים דרך הקורים את הצ'אקרה ופגע באיברים הפנימיים של קידומארו. נג'י, למרות מצבו האנוש, לא מוותר ומביס את קידומארו.

החלק השני -
טסונאדה שולחת את נג'י, לצד חבריו לצוות גאי, לסונאגאקורה כתגבורת עבור קאקאשי והאחרים. בדרכם ליעדם, נג'י והאחרים נתקלים בהושיגאקי קיסאמה. מתפתח קרב ביניהם, והארבעה משתפים פעולה בצורה יוצאת דופן, אך הכל לשווא. השלושה נכלאים בכלא המים שנוצרו על ידי המיזו בונשין של קיסאמה, ונאלצו לצפות באויב גובר על המנהיג שלהם. כאשר גאי מחליט לשחרר שערים, נג'י מצליח להשתחרר מכלא המים הודות לשחרור צ'אקרה מכל נקודות הטקנטסו, וכן לחלץ את חבריו.
עם נפילתו של קיסאמה בקרב, האקאטסוקי מתגלה כמתחזה מסונאגאקורה. הארבעה פונים להמשיך בדרכם, וכשהם מגיעים למחבוא אליו גאארה נלקח, הם נתקלים במכשול נוסף - חמישה חותמים היוצרים מגן ולא מאפשרים לשינובי מקונוהא להכנס פנימה. כשנג'י וחבריו לקבוצה מסירים את החותמים, הם נאלצים להתמודד עם כפילים שלהם הפעם. לאחר שהם מביסים אותם, הם שבים אל המחבוא של האקאטסוקי, אך באיחור. סאסורי הובס בקרב, ודיידארה ברח.
נג'י והאחרים, בסופו של דבר, פונים לשוב לקונוהא.

חודשים ספורים מאוחר יותר, בפלישה של מנהיג האקאטסוקי לקונוהא, נג'י, גאי, רוק לי וטנטן נמצאים מחוץ לכפר בעת משימה. מאחר והם לא נמצאים בקונוהא, הם ניצלים מחורבן הכפר, אך רגעים לפני הפיצוץ שנגרם על ידי פיין, הם נתקפים בתחושה משונה ומחליטים לשוב לכפר.
בהכנות לקראת המלחמה הקרבה נג'י נבחר להיות חלק מהיחידה השנייה, לצד הינאטה, קארוי וקורוטסוצ'י תחת פיקודו של אביה, קיטסוצ'י. כאשר הם מגלים כי אלפי כפילים של זטסו נעים תחת רגליהם, הם מוציאים אותם אל מעל לפני הקרקע ופותחים בהתקפה. ואולם, ככל שהזמן עובר כך מצבם של נג'י וחבריו ליחידה מדרדר.


סגנון לחימה:
נג'י הוא שינובי בעל כישרון רב, שאיפשר לו להתקדם לדרגת ג'ונין, בעוד ששאר חבריו לא התקדמו מעבר לצ'ונין. הודות לביאקוגאן ולסגנון הלחימה הסובב סביב נקודות הטנקטסו, נג'י הגיע לרמת שליטה גבוהה בצ'אקרה שלו, עד לנקודה בה הוא מסוגל לשחרר צ'אקרה מכל נקודות הטנקטסו בגופו, על מנת להשתחרר מחומר המבוסס צ'אקרה כמו הסויטון: סוירו נו ג'וטסו של קיסאמה. פרט לכך, נג'י, וכן שאר בני שבט ההיוגה, נחשבים למשתמשי הטאיג'וטסו הטובים ביותר בקונוהא, מאחר והם מסוגלים לפגוע באיבריו הפנימיים של האויב ואף לנטרל את השימוש בצ'אקרה על ידי סגירת נקודות הטנקטסו בגוף האויב.

ביאקוגאן - Byakugan
הביאקוגאן הוא הדוג'וטסו היחודי לבני שבט ההיוגה, המתואר כעיניים לבנות לחלוטין. יכולת תורשתית זו מאפשרת להיוגה לראות 359 מעלות סביבם, פרט לנקודה מתה אחת. כמו כן, העיניים האלו מעניקות למשתמש לראות למרחק של קילומטרים ממנו.
הודות לביאקוגאן, נג'י מסוגל לראות את נקודות הטנקטסו בגופו של האויב ולתקוף אותן בעזרת סגנון הלחימה היחודי של השבט, הג'וקן (Juken).ג'וקן - Juken
סגנון לחימה היחודי לשבט ההיוגה. על ידי ראיית נקודות הטנקטסו ומערכת המחזורית של הצ'אקרה בגוף האויב, נג'י מתרכז בפגיעה במערכת, ובכך מונע מהאויב לבצע נינג'וטסו. מאחר והמערכת המחזורית של הצ'אקרה קשורה לאיברים הפנימיים, לא רק מחזור הצ'אקרה של האויב יפגע, אלא גם איברים פנימיים, כמו הלב.האקה קושו - Hakke Kūshō
על ידי ריכוז הצ'אקרה בכף ידו, נג'י משחרר הדף צ'אקרה על האויב, הודף אותו לאחור.האקה רוקוג'ויון שו - Hakke Rokujūyon Shō
נג'י מכה את האויב במהירות, מטרתו היא כל 64 נקודות הטקנטסו בגופו של האויב. ראשית, הוא סוגר 2, לאחר מכן 4 וכך הלאה. לבסוף, כשכל הנקודות נסגרות, האויב מאבד את היכולת להשתמש בצ'אקרה.האקשו קאיטן - Hakkeshō Kaiten
בעזרת טכניקה הגנתית זו, נג'י משחרר צ'אקרה מכל נקודות הטנקטסו בגופו בעודו מסתחרר במהירות. כך, הוא יוצר מגן צ'אקרה החוסם כל התקפה, אולם המשתמש מוגן כל עוד הוא מסתחרר. האקה קוהקישו - Hakke Kūhekishō
גרסה חזקה יותר של האקה קושו. שני משתמשי ג'וקן עומדים זה לצד זה ושולחים גל צ'אקרה מכפות ידיהם לכיוונו של היריב.