Rock Lee - רוק לי

רוק לי - Rock Lee
רוק לי הוא אחד הצ'ונינים החזקים ביותר בקונוהא. הוא השתייך בעבר לקבוצת גאי ביחד עם היוגה נג'י וטן טן, והשלושה היו תחת הנהגתו של מאיטו גאי. למרות שבעבר הם היו קבוצה רשמית, וכיום לא, הם עדיין נוהגים לבצע את משימותיהם ביחד. רוק לי אנרגטי ונלהב במיוחד. לכל האנרגיה והתלהבות הוא קורא "כוח הנעורים" אותו רכש מהסנסיי שלו –מאיטו גאי. רוק לי מעריץ במיוחד את המורה שלו, מאיטו גאי. הוא משמש לו דוגמא בכל דבר, מסגנון הלחימה ועד המראה.פרטים אישיים:
גיל- 16.
גובה- 172.0 ס"מ.
משקל- 54.7 ק"ג.

ביוגרפיה:
כאשר היה באקדמיה לנינג'ות, רוק לי לא הצטיין במיוחד בין התלמידים, ואף היה נמוך מהממוצע. הוא סבל לרוב מלעג והעלבות מחברי הכיתה שלו, וכל זה בשל אי יכולתו לבצע נינג'וטסו וגנג'וטסו בכלל, מה שהשאיר אותו עם טאיג'וטסו אשר לא היה מפותח כל כך. אך לי לא ויתר ולא נכנע לגורל. הוא החליט כי יתאמן כל יום באימונים מפרכים בכדי להתפתח ולהפוך לחזק יותר. חלומו היה להוכיח כי הוא יכול להיות שינובי מצטיין גם ללא יכולות נינג'וטסו וגנג'וטסו. כל הימים בהם לי התאמן, מאיטו גאי צפה בו מתוך התעניינות והזדהות. בסופו של דבר, לי נכנס ל"קבוצת גאי", בה מאיטו גאי היה מנהיג הקבוצה, והתחיל להתאמן יחד עם גאי. גאי הפך לדוגמא בשביל רוק לי, והוא אפילו שינה את המראה שלו למראה אשר דומה מאוד למראהו של גאי.

עלילה:
חלק ראשון-
רוק לי הופיע לראשונה זמן קצר לפני מבחני הצ'ונין, כאשר התגרה באוצ'יהא סאסקה ורצה להילחם בו והתוודה על אהבתו לסאקורה. לאחר קרב קצר בין לי לבין סאסקה, בו לי עמד לנצח, הקרב נעצר על ידי מאיטו גאי, שהחליט להעניש את רוק לי על כך שהפריע לקבוצה 7 בדרכה וכמעט חשף ג'וטסו סודי. למרות העונש הכבד, לי היה שמח במיוחד, ואף חיבק את גאי אחרי שהכריז על עונשו. הופעתו השנייה הייתה בתחילת מבחני הצ'ונין. את השלב הראשון לי עבר בזכות טן טן, אשר גילתה לו את התשובות בעזרת המראות אשר היו תלויות על התקרה. בשלב השני, לי עזר לסאקורה, והגן עליה מפני שלישיית הצליל. למרות שהפסיד בקרב מולם, הוא עדיין הוכיח את אהבתו לסאקורה, שבסוף נוצלה מפני השלישייה על ידי סאסקה. במוקדמות של השלב השלישי, רוק לי נלחם נגד גאארה. קרב זה היה קשה וארוך, בו לי השתמש במלוא כוחו הרב, ואפילו גרם לגאארה הבלתי פגיע להיפצע ולהזיע מאוד. אך בסופו של דבר, רוק לי הפסיד. במהלך הקרב, לי נפצע מאוד. הפציעות היו כה חמורות, שגרמו ללי להפוך לנכה, מה שגרם לחלומו להפוך לשינובי מצטיין להתנפץ לרסיסים בגלל אי יכולתו להיות שינובי יותר. אך למרות זאת, לי בכל זאת לא ויתר, והמשיך לברוח מהתא שלו בבית החולים כדי להתאמן עוד ועוד. לי לא היה מוכן להקשיב לאף אחד, ולא רצה להאמין שלא יוכל להיות שינובי יותר. אך עם בואה לכפר של טסונאדה, הרופאה האגדית, לי קיבל את ההזדמנות להירפא, ולהמשיך בהיותו שינובי. אך בשביל זה, הוא היה צריך לבצע ניתוח. אחוז ההצלחה של הניתוח הוא 50%. אם הניתוח לא מצליח, לי מת.
לאחר מחשבות רבות, לי החליט כי מסכים לניתוח. למזלו הרב, הניתוח עבר בהצלחה, ולי מיד ניגש לעבודה. הוא הלך לעזור במשימה להחזרת סאסקה, והגיע לשדה הקרב בו אוזומאקי נארוטו נלחם נגד קאגויה קימימארו. לי החליף את נארוטו, והחל להילחם נגד יריבו החדש. קימימארו היה חזק במיוחד, וכל כוחו הרב של לי לא הצליח לגבור עליו. אך למזלו, גאארה הגיע לשדה הקרב. גאארה החליף את לי, והצליח לנצח את קימימארו, אשר מת ממחלתו ברגע האחרון.

חלק שני-
לעומת החלק הראשון, רוק לי לא נראה הרבה כל כך בחלק השני של הסדרה. לראשונה, לי הופיע בחלק השני כאשר יצא יחד עם קבוצה 7 לשעבר וקבוצתו למשימה להצלת הקאזהקאגה של כפר החול הנסתר- גאארה. במהלך המשימה, לי נאלץ להלחם יחד עם קבוצתו נגד כפיל יחודי של קיסאמה, אשר הכיל 30% מכמות הצ'אקרה של קיסאמה האמיתי ונוצר מבן אדם אחר על ידי הג'וסטו של מנהיג האקאטסוקי. לאחר נצחונם של "קבוצת גאי", לי וקבוצתו המשיכו בדרכם, ולאחר מכן, נתקלו שוב פעם בג'וטסו של מנהיג האקאטסוקי, אשר גרמה להם להלחם נגד כפילים מושלמים של עצמם. לאחר קרב אותו לא הראו במנגה, כל הקבוצה ניצחה את ההעתקים שלהם. אחרי סיום המשימה, לי יחד עם קבוצתו וקבוצה 7 חזרו לקונוהא.
הוא מצטרף אל קבוצתה של סאקורה כשזו יוצאת אל מדינת הברזל על מנת לדבר עם נארוטו, אך לא אומר דבר כשהיא משקרת לנארוטו בפנים. לאחר שהם עוזבים את המקום ופונים לכיוונו של סאסוקה, סאי עוצר בעדם ומתעמת עם רוק לי, סאקורה וקיבה, אך סאקורה מרדימה את כל הארבעה במהרה.

סגנון לחימה:
רוק לי בדרך כלל נלחם בסגנון לחימה הנקרא 'גאוקן' (Gouken), סגנון לחימה המתבסס על חוזק ושרירים, והורס ושובר עצמות. לי יכול להשתמש בסגנון ביעילות רבה בגלל מהירותו וכוחו הרבים, אשר פיתח באמצעות אימוניו הרבים. בדרך כלל, לי נושא על רגליו משקולות כבדות במיוחד. הורדת המשקולות הללו תגרום לעלייה רצינית במהירותו.
סגנון לחימה נוסף בו לי שולט הוא סגנון ה'סויקן' (Suiken), סגנון לחימה הנרכש על ידי לי במצבים בהם הוא שתוי. כמות קטנה מאוד של אלכוהול יכולה לגרום ללי להפוך לשיכור, וכאשר זה קורה, הוא מפעיל את סגנון הלחימה 'סויקן'. סגנון לחימה זה הרסני במיוחד, משום שבו הגמישות, המהירות, זמן התגובה וכוחו של לי חזקים ורבים מהרגיל. כשלי נמצא במצב זה, מהלכיו לא רגילים ולא צפויים כלל, ותנועותיו דומות לתנועות של בן אדם שיכור.
לי מסוגל לפתוח את שערי הצ'אקרה של הגוף. כשהוא פותח אותם, כוחו ומהירותו גדלים פי כמה, כאשר בין כל שער ושער יש הבדל גדול בעוצמה. טכניקת פתיחת השערים נחשבת לאסורה, משום שכשמישהו פותח את שערי הצ'אקרה שלו, הגוף שלו נפגע מאוד. לכן, לי פותח שערים רק בשני מקרים: כשהוא צריך להגן על מישהו מפני יריב חזק מאוד, וכשהוא צריך להגן על כבודו בתור שינובי. 

קונוהא רפו - Konoha Reppuu
בעזרת מהירותו וכוחו, רוק לי מתכופף לאדמה, ומעיף את רגלו קדימה בתנועה סיבובית בכדי להפיל את יריבו.קונוהא שופו - Konoha Shoufuu
בעזרת מהירותו וכוחו, רוק לי מבצע בעיטה כלפי מעלה על היריב.קונוהא סנפו - Konoha Senpuu
בעזרת מהירותו וכוחו, רוק לי מבצע בעיטה מסובבת באוויר, אשר יכולה להעיף כל יריב אשר נמצא בטווח הפגיעה.קונוהא דאי סנפו - Konoha Dai Senpuu
בעזרת מהירותו וכוחו, רוק לי מבצע על יריבו בעיטה חזקה יותר מאשר בטכניקה 'קונוהא סנפו'. בעיטה מתבצעת באוויר.קונוהא קאגה באיו - Konoha Kage Buyou
בעזרת מהירותו וכוחו, רוק לי קודם כל מופיע במהירות מתחת לאויב, ובועט אותו כלפי מעלה עם רגלו. לאחר מכן, הוא קופץ ומופיע מאחורי אותו האויב. טכניקה זו משומשת בעיקר כהקדמה לטכניקת האומוטה ריינג'.אומוטה רנגה - Omote Renge
לאחר שרוק לי פותח את השער הראשון שבגופו, מהירותו וכוחו גדלים. לאחר פתיחת השער הראשון, הוא מוכן לבצע את הטכניקה. קודם כל, הוא מבצע את 'קונוהא קאגה באיו', ומגיע לשלב בו הוא נמצא באוויר מאחורי האויב שלו. לאחר מכן, הוא משחרר חלק מהתחבושות שלו, וקושר איתן את אויבו בכדי שלא יברח. אחרי זה, הוא אוחז באויב ומתחיל להסתובב עימו, כשלבסוף הוא נופל על האדמה וגורם לאויב ליפול על הראש. ברגע האחרון, לי משחרר את התחבושות וקופץ הצידה בזמן שהאויב נופל בחזקה על הראש ומקבל נזק רציני. טכניקה זו הוגדרה כאסורה, כי היא גורמת נזק למשתמש שלה. רוק לי אינו יוצא דופן, וגם הוא מקבל מעט נזק אחרי השימוש בטכניקה.אורא רנגה - Ura Renge
לאחר שלי פתח את חמשת השערים שבגופו, מהירותו וכוחו גדלים בצורה ניכרת מאוד. לאחר הפתיחה של השער הרביעי, לי מוכן לבצע את הטכניקה. כמו באומוטה ריינג', לי קודם כל מופיע במהירות עצומה מתחת לאויב ובועט אותו כלפי מעלה. לאחר מכן, לי מתחיל לתת מכות מכל מיני צדדים, כאשר הוא מופיע בכל פעם שהאויב טס לצד כלשהו בגלל המכה הקודמת, כדי לתת לו מכה נוספת. לאחר רצף של מכות מסוג זה, אשר כבר החלישו את היריב, הוא פותח את השער החמישי, מה שמשפר את מהירותו וכוחו בצורה עצומה, וניגש במהירות אל עבר האויב בכוונה לתת לו את המכה החזקה ביותר. רגע לפני שהוא נותן את המכה, הוא נעלם, ואז שוב מופיע ליד היריב ונותן לו את המכה הקטלנית. לאחר מכן, הוא מתרחק מעט מהיריב ותופס אותו בעזרת התחבושת שלו. אחרי זה, הוא מושך את התחבושת לכיוונו, ובעצמו גם כן ניגש לכיוון היריב ואז בועט בו בחזקה ורומס אותו לתוך האדמה. טכניקה זו הוגדרה כאסורה, כי היא גורמת נזק למשתמש שלה. רוק לי אינו יוצא דופן, וגם הוא מקבל נזק גדול במיוחד בשימוש בטכניקה.