פרק 06 - משימה חשובה! בדרך למדינת הגלשם בעברית: משימה חשובה! בדרך למדינת הגל
שם באנגלית: Important Mission! Heading into the Country of the Wave
שם ביפנית: Juuyou Ninmu! Nami no Kuni e Chou Shuppatsu
תאריך שידור: 06-11-2002

לאחר שהשלימו עוד משימה בהצלחה (החזירו לרשות אשת שליט מדינת האש את החתול האבוד שלה), מקבלים הקבוצה של קאקאשי, נארוטו, סאסקה וסאקורה עוד משימות מטופשות כמו שמרתפות, קניות ואיסוף זבל, דבר שמעצבן את נארוטו שרוצה כבר משימה מאתגרת. אירוקה, המורה לשעבר של נארוטו והחבורה באקדמיה, מתעצבן על נארוטו על ההערה הלא מכובדת הזאת מכיוון שהוא עדיין גאנין, הרמה הנמוכה ביותר של נינג'ות, והוא עדיין לא מוכן למשימות גדולות יותר.
ההוקאגה (הנינג'ה החזקה ביותר בכפר - שליט הכפר) מתחיל להסביר לנארוטו את משמעות המשימות. בכל יום מגיעים לקוחות אל הכפר ומבקשים בקשות משמרתפות למשימות הרג. משימות אלה, מחולקות ע"י ההנהלה ל-4 דרגות: A,B,C,D, לפי רמת הקושי, כאשר A הקשה מכולן. לכן, מופרדים גם כן הדרגות בכפר לפי דרגות יכולת, החל מגאנין, צ'ונין והדרגה הגבוהה ביותר - ג'ונין. דרגת הנינג'ה קובעת איזה קושי משימה תעשה, למשל גאנין יבצע רק משימות ברמה D ולעיתים רחוקות גם משימות C, וכדומה. כאשר משימה מבוצעת בהצלחה, יגיע מהלקוח פרס כספי שהולך לכלכלת הכפר.
הסבר זה לא מספק את נארוטו, שמתעצבן שהוא כבר לא הילד הבעייתי שמבצע תעלולים כל היום, והוא מוכן למשימות קשות יותר. דבר זה, בהפתעה, משכנע את ההוקאגה לתת לקבוצה משימה ברמה C, משימת ליווי של איש מסויים. אותו איש נכנס לאולם ומציג את עצמו בתור טאזונה, המומחה בבניית גשרים. הוא מבקש מהחבורה ללוות אותו למדינה שלו, ולשמור עליו בזמן שהוא בונה את הגשר עד שיסיימו.

החבורה יחד טאזונה, יוצאת מהכפר לעבר מדינת הגל, ביתו של טאזונה, דבר שמרגש את נארוטו שאף פעם לא יצא מהכפר. טאזונה ממשיך לרדת על נארוטו באי ביטחון ביכולת שלו בתור נינג'ה, דבר שגורם לנארוטו (בפעם המי יודע כמה) לומר שהוא נינג'ה מעולה שיום אחד יגיע לרמת הוקאגה. בינתיים, מעל עץ גבוה, משקיפים 2 נינג'ות מסתוריות על החבורה.
בזמן שהם הולכים ביער, מסביר קאקאשי שאין במדינת הגל נינג'ות כמו בקונואה (כפר העלה) ושהעולם מחולק למדינות שונות כאשר בכל אחת מהן יש כפרי שינובי (נינג'ה) שהם חלק מהכוח הצבאי של המדינה. במילים אחרות, רק ע"י כפרי הנינג'ות ישנם יחסי שלום עם מדינות שכנות. למרות זאת, למדינה אין שליטה על כפרי הנינג'ה, והן שוות בתפקידן במדינה.
באי קטן, כמו מדינת הגל, שקשה להיות מושפע ממדינות אחרות, אין צורך בכוח צבאי ולכן אין כפרי נינג'ות.
המדינות שלהן יש כפר נינג'ה הן: מדינת האש (בה מצוי כפר העלה), מדינת המים (בה מצוי כפר הערפל), מדינת החשמל (בה מצוי כפר הענן) , מדינת הרוח (בה מצוי כפר החול) ומדינת האדמה (בה מצוי כפר האבן), כאשר לכל אחת מהן יש חלק אדמה גדול והן נקראות: "חמשת כוחות הנינג'ה הגדולות".
קאקאשי מרגיע את תלמידיו שבמשימה שלהם הם לא יפגשו בקרבות נינג'ה, ולכן אין מה לדאוג. החבורה ממשיכה ללכת, בזמן שקאקאשי שם לב לשלולית על האדמה. הם ממשיכים ללכת כשפתאום מן השלולית יוצאים 2 הנינג'ות המסתוריות ממקודם ומתקיפים במתקפה מהירה את קאקאשי, קושרים אותו בשרשראות ומחסלים את הגוף שלו בעזרתן. נארוטו נכנס ללחץ כאשר שתי הנינג'ות באות מאחוריו להתקיפו, אך סאסקה מגיע להציל את המצב ותוקע את השרשראות שלהם בעץ. הם משחררים אותן מהגוף שלהם וזזים במהירות לכיוון טאזונה כדי לפגוע בו, אך אז קאקאשי מגיע ומעלף אותם. מתברר שקודם לכן קאקאשי השתמש במתקפת ההחלפה כדי להחליף את גופו בבול עץ, וכך לא נפגע.
קאקאשי מתנצל בפני נארוטו שהוא לא עזר לו קודם לכן ומנע את הפצע שלו, אך הוא לא חשב שנארוטו יקפא במקום ולא יעשה כלום. הוא מברך את סאסקה וסאקורה על שהצליחו להגן על טאזונה. נארוטו, עדיין בשוק ממה שקרה עתה, מופתע שסאסקה לא פחד והצליח בקלות כל כך לתרום בקרבו הראשון. סאסקה ממשיך 'לזרוע מלח על הפצעים' ויורד על נארוטו, בזמן שקאקאשי מודיע לו שהיה לנינג'ה המעולפת רעל בציפורניו, ולכן כדאי שנארוטו יתן לו לבדוק את פצעיו.

קאקאשי מסביר שהנינג'ות הללו הן בדרגת צ'ונין מכפר הערפל, נינג'ות שמומחות בלחימה עד הסוף בלי מעצור. אותם נינג'ות, לאחר שמתעוררות, שואלות את קאקאשי כיצד זיהה שהם מתכוננים להתקיף. קאקאשי משיב שביום אביבי כזה, לאחר שלא ירדו גשמים בימים האחרונים, לא הגיוני שתיהיה שלולית מים כמו שהוא זיהה על האדמה קודם לכן. טאזונה שואל מדוע נתן לילדים להלחם אם ידע שהנינג'ות עומדות להתקיף, וקאקאשי משיב שהוא רצה לדעת מהי המטרה של נינג'ות אלה. במילים אחרות, האם מישהו מהחבורה שלהם היה המטרה או טאזונה עצמו היה המטרה. הוא גילה שטאזונה היה מטרת ההרג, וזה לא היה חלק מהמשימה שהם קיבלו. משימתם היה להגן עליו משודדים וכנופיות, כאשר הגנה מפני נינג'ות זאת כבר משימה בדרגה של לפחות B, ולא מתאימה לרמת החבורה שנשלחה. קאקאשי מחליט לחזור לכפר ולטפל בפצעיו של נארוטו, דבר שמכעיס עוד יותר את נארוטו עצמו שמרגיש שהוא מעמסה על החבורה - הוא לוקח סכין ותוקע לעצמו ביד במקום פצעיו, כדי להוציא את כל הדם עם הרעל. הוא מחליט שמעשה זה יהיה סימן לכך שהוא לעולם לא יצטרך יותר עזרה, הוא לעולם לא יפסיד יותר לסאסקה והוא לעולם לא יוותר על משימותיו.
קאקאשי מזכיר לנארוטו שהוא מסוגל למות מאובדן כמות גדולה של דם, דבר שמלחיץ את נארוטו שיטפל בזה מהר. קאקאשי מסתכל על הפצע ומגלה שהוא מתחיל להתרפא במהירות אדירה - עבודה של הקיובי (השד-שועל בעל 9 הזנבות שהוטמן בנארוטו).
בינתיים, במקום אחר, במה שנראה כמו יער אפל, צועק איש נמוך מאוד על כמה נינג'ות על כך שהן נכשלו במשימה שלהן למרות שאמרו לו שהן נינג'ות חזקות. אחת מהנינג'ות מתעצבן מהצעקות של האיש ומניף לעברו את חרבו. הוא מבטיח לאיש הנמוך שהוא יהרוג את האיש שמשימתם היה להרוג, למרות ההגנה שאיש זה שכר. נינג'ה קשוחה זו מציג את עצמו בתור מומוצ'י זאבוזה, השד הרוצח מכפר הערפל.