פרק 25 - זהו זה! השאלה האחרונה, שאלה מספר 10שם בעברית: זהו זה! השאלה האחרונה, שאלה מספר 10
שם באנגלית: This is it! The Last Stand, Question #10
שם ביפנית: 出たとこ勝負!踏ん張りどころの10問目
תאריך שידור: 19-03-2003

עברו 45 דקות מתחילת המבחן, ולכן עכשיו תנתן השאלה העשירית והאחרונה. נארוטו, שלא ענה על אף שאלה, מתחיל להלחץ כי עליו להמר הכל על שאלה זו. באותו זמן, נכנס קרונקאו (חבר הצוות משלישית החול) לחדר בדיוק בזמן, אך מסתבר שמורינו איביקי זיהה את "מופע הבובות" שלו. הוא חוזר לכסא שלו, כשבדרך כשאף אחד לא רואה הוא מוסר לטמארי (חברתו לצוות החול) פתק קטן עם התשובות.
בינתיים, בחדר אחר, משוחחים שלושת מנהיגי קבוצות הטירונים של קונואה (קאקאשי, אסומה וקורנאיי). אסומה מספר לקאקאשי שהבוחן במבחן הראשון הוא מורינו איביקי, וקאקאשי חושב לעצמו האם תלמידיו יצליחו לעבור מבחן עם הבוחן הקשוח הזה. קורונאיי, שעדיין בשנתה הראשונה בתור ג'ונין, לא מכירה את איביקי ולכן שואלת מי הוא בעצם. קאקאשי ואסומה משיבים לה שהוא מקצוען בחקירות ועינויים - מנהיג צוות האנבו (ANBU). למרות שבמבחנים האלה לא יהיו באמת עינויים, איביקי נותן תחושת לחץ מנטלי בעזרת כישורי החקירה שלו.
מורינו איביקי ממשיך להסביר שלשאלה העשירית יש חוק מיוחד. תחילה, כל נבחן צריך לבחור האם הוא עונה על שאלה זו או לא. אם נבחן בוחר לא לענות על שאלה זו - הנקודות שלו ירדו ל-0, או במילים אחרות יכשל, ויחד איתו גם 2 חבריו לצוות. בנוסף, חוק נוסף הוא, שאם מישהו בוחר לענות על שאלה זו וטועה בה, תלקח ממנו האפשרות להשתתף במבחני הצ'ונין לעד! בכך, יש לנבחנים דילמה גדולה, האם לבחור לפרוש מהמבחנים ולגרום לחבריך להכשל גם כן או לענות על השאלה ואולי לטעות בה, וכך להשאר בדרגת גאנין לכל החיים.

מורינו איביקי מבקש ממי שמעדיף לא לענות על השאלה להרים את ידו. אחד אחד אנשים מתחילים להרים את היד, בזמן שנארוטו מתחיל להתלבט עם עצמו. סאקורה מרחמת על נארוטו, היא יודעת שחלומו הגדול ביותר הוא להפוך להוקאגה והחלום יכול להתנפץ עכשיו מכיוון שרוב הסיכויים שהוא לא יצליח לענות על השאלה העשירית, והוא מוותר על החלום רק בשבילה וסאסקה. היא מחליטה להרים את היד בשביל נארוטו ולהציל את חלומו, כשפתאום נארוטו בעצמו מתחיל באיטיות להרים את היד.
אסומה מתחיל לספר עוד על איביקי, הבן אדם שמבין בצורה הטובה ביותר על הפסיכולוגיה של האדם. הוא מסוגל לגרום לבן אדם להשתגע, לשלוט במוחו ולדחוק אותו לפינה. הוא מסוגל למצוא את החולשה של הבן אדם ולהוציא אותה החוצה.
התמונה חוזרת לנארוטו, שעדיין עם ידו למעלה, אך פתאום הוא מתעצבן ובמהירות מוריד אותה למטה וצועק שהוא לא מתכוון לברוח! הוא יענה על השאלה, וגם אם הוא יטעה בה וישאר גאנין לעד הוא יהפוך להוקאגה בכל מקרה! הוא לא מפחד!! מורינו איביקי שואל פעם נוספת האם יש מישהו שרוצה לפרוש, אך אף אחד לא מרים את היד. נארוטו מוסיף שהוא לא מתכוון לחזור בדבריו, זוהי הדרך שלו בתור נינג'ה! מורינו איביקי מחייך לעצמו ומעריך את ההתנהגות של נארוטו, שכרגע הצליח לא רק לתת לעצמו ביטחון אלא גם לכל האחרים בחדר.
מורינו איביקי לא מחכה עוד זמן, למרות שנשארו עוד 78 נבחנים, שזאת כמות גדולה בהרבה ממה שחשב שישארו, הוא יודע שאחרי הנאום של נארוטו אף אחד כבר לא יפרוש. הוא מתחיל לדבר ולומר שכל מי שנמצא עכשיו בחדר... עבר את המבחן הראשון!!! דבר זה מפתיע את כולם שחיכו לשאלה העשירית. איביקי צוחק ואומר שלא היה מההתחלה שאלה עשירית, או שהם יכולים לקרוא לדילמת ה"נשאר/לא נשאר" השאלה העשירית, זה לא משנה. טמארי מתעצבנת שאם הכל היה מוכרע מהשאלה האחרונה, מדוע הם היו צריכים לענות על ה-9 שאלות שלפני כן, זה היה בזבוז זמן מבחינתה. איביקי צוחק ומוחה על דבריה, ל-9 השאלות היו מטרה מסויימת - לבחון את יכולות איסוף המידע של כל אחד. מבחנים אלו בחנו את היכולות לרמות ולאסוף מידע, לעמוד בלחצים, לעבוד בצוות וכל זה מבלי שהבוחנים יתפסו אותך. נארוטו (שהוא כנראה היחיד שלא הבין את זה במהלך המבחן) צוחק ומתרברב שזה היה ברור מאליו.
מוריני איביקי ממשיך להסביר שבזירת מלחמה מידע הוא לפעמים חשוב יותר מהחיים עצמם. הוא מוריד את כובעו, ומראה לכולם שכל ראשו מלא צלקות ופצעים.

עליך לדעת לאסוף מידע נכון ומדוייק, מכיוון שאסיפת מידע לא נכון יכולה לפגוע בחיי הצוות והכפר שלך. לכן ניתנה עליהם המשימה של לאסוף מידע, כדי להעיף את כל מי שלא ניחן ביכולת כזו. מטרתה של השאלה האחרונה הייתה המרכזית ביותר - האם לבגוד בחברי הצוות שלך למטרותיך האישיים? בתור צ'ונין עליך לסכן את חייך למען הכפר והצוות שלך, עליך להראות להם אומץ גם במצבים קשים - זה מה שמחפשים בצ'ונין, מנהיג צוות.
איביקי מאחל לכולם בהצלחה, ומורה שהמבחן הראשון הסתיים, כשפתאום בכניסה מרשימה, נכנסת הבוחנת של המבחן השני במבחני הצ'ונין - מיטראשי אנקו (Mitarashi Anko).
היא מופתעת ש78 אנשים נשארו ומניחה שהמבחן הראשון היה רך מדי עבורם, אך זה יהיה שונה במבחן השני, איביקי צוחק ואומר שכנראה השנה יש כמה תלמידים חזקים. היא ממשיכה לומר שעל הנבחנים לשאול את הג'ונינים שלהם בקשר לזמן ולמקום המבחן השני שיתקיים ביום למחרת.
מאוחר יותר באותו יום, אוסף מורינו איביקי את דפי המבחנים שנשארו על שולחנות הכתה. הוא מגיע למבחן של נארוטו ומופתע לגלות שהוא ריק לגמרי, דבר שמעלה בו חיוך כאשר הוא אומר לעצמו שנארוטו באמת בחור מעניין.
ביום למחרת, מתאספים כל הנבחנים שנשארו במקום ההתחלה של המבחן השני. אנקו מסבירה שזהו איזור אימונים 44 - יער המוות.