פרק 24 - כבר נכשל? הבחינה הראשונה הסופר-קשהשם בעברית: כבר נכשל? הבחינה הראשונה הסופר-קשה
שם באנגלית: I Fail Already? The Extremely Difficult First Exam
שם ביפנית: Ikinari Shikkaku? Chou Nankan no Daiichi Shiken
תאריך שידור: 12-03-2003

מורינו איביקי, הבוחן במבחן הראשון של מבחני הצ'ונין, נכנס לחדר ומתחיל להסביר את חוקי המבחנים. בהקשר למכות שהתחילו בין שלישיית הצליל וקאבוטו, הוא מזהיר שמכות מחוץ לתחרויות וללא אישור הבוחנים יגרמו להרחקת המשתתפים. בנוסף, יש איסור מוחלט על הריגה של יריבך. הוא מורה על כל המשתתפים לשבת ליד השולחנות בזמן שהבוחנים יחלקו את המבחנים בכתב.
לנארוטו לוקח כמה דקות כדי להתחיל להלחץ - המבחן הראשון הוא מבחן בכתב!! החוליה החלשה של נארוטו.
כולם מתחילים להתיישב כשהמבחנים מולם. נארוטו ממשיך להלחץ, דבר שמצחיק את סאקורה. הוא שם לב שלידו יושבת הינאטה, שמאחלת לשניהם לעשות את הטוב ביותר.
מורינו איביקי ממשיך להסביר על חוקי המבחן בכתב:
חוק ראשון - כל נבחן מקבל בתחילת המבחן 10 נקודות, כאשר המבחן עצמו עשוי מ-10 שאלות, כל שאלה שווה נקודה אחת. כאשר ענית על שאלה לא נכונה, ירד לך מסה"כ הנקודות נקודה אחת. לדוגמה, ענית על כל המבחן נכון - ישארו לך ה-10 נקודות, אך עם טעית ב-3 שאלות - תקבל בציון המבחן 7 נקודות.
חוק שני - מספר הנקודות הדרושות כדי לעבור את המבחן יהיו קבוצתיות, כלומר ע"י שכלול הנקודות של שלושת חברי הקבוצה. דבר זה מעצבן את סאקורה וסאסקה שיודעים שנארוטו חלש בסוג כזה של מבחנים, ועכשיו הם תלויים בו.
חוק שלישי - ברגע שאחד הבוחנים, שיושבים בצד הכתה ובוחנים כל צעד שהנבחנים עושים, יתפסו נבחן מעתיק או מנסה להעתיק, הם יורידו לנבחן 2 נקודות. הוא ממשיך להסביר שבתור נינג'ה, עליך להתנהג כמו נינג'ה בדרגה גבוהה אם הינך רוצה להפוך לצ'ונין.
סאקורה מתחילה להרגיע את עצמה, וקובעת תוכנית שגם אם נארוטו יקבל 0 במבחן פשוט היא וסאסקה יצטרכו להשלים אותו עם ציון גבוה. בדיוק אז מורינו איביקי מחסל את תוכניתה בחוק האחרון - ברגע שאחד מחברי הקבוצה מקבל 0, שאר הקבוצה תפסל יחד איתו.
סאסקה וסאקורה מתחילים להתעצבן ונארוטו להלחץ יותר ויותר. מורינו איביקי ממשיך לומר שהשאלה העשירית והאחרונה תנתן 45 דקות לאחר תחילת המבחן, ועכשיו הם יכולים להתחיל אותו! כל הנבחנים מתחילים להסתכל עליו ולנסות לפתור אותו. סאקורה, בתור הילדה שסיימה בהצטיינות הכי גבוהה באקדמיה, מעריכה שכל השאלות במבחן קשות מאוד ודורשות קביעת עובדות במצבים שונים ופתירתם, ושנארוטו לא יצליח לענות עליהם. למעשה, שאלות ברמה כזאת הן שאלות שרוב הנינג'ות בחדר לא יצליחו לפתור אותן חוץ ממנה.

נארוטו נלחץ שהוא לא מבין אפילו שאלה אחת וסאסקה מחייך - גם הוא לא מבין אף לא שאלה אחת במבחן זה. נארוטו מחליט דבר אחד - הוא חייב להעתיק!
סאסקה מתחיל להעריך את המצב, הוא שם לב שהבוחנים מסתכלים עליהם כאילו הם יודעים שהנבחנים יתחילו להעתיק. הוא שם לב שאחד הבוחנים מתחיל לרשום משהו בלוח שלו, דבר שאומר שמישהו נתפס בהעתקה. סאסקה מתחיל להבין שיש סיבה לכך שמורידים רק 2 נקודות על העתקה כשבדרך כלל במבחנים מכשילים מיד על כזה דבר. הוא מבין שהמבחן הזה הוא לא בשביל לבחון את הידע אלא המטרה האמיתית היא לבחון את יכולות אסיפת המידע באמצעי הסוואה והסתרה. במילים אחרות, מורינו איביקי רצה שכולם יעתיקו, אבל בחוכמה ולא בטיפשות. נינג'ה שנתפסת מעתיקה היא לא נינג'ה שראוייה להיות צ'ונין. הוא מתחיל לקוות שנארוטו יקלוט את זה מהר אחרת שלושתם יפסלו. אבל נארוטו ממשיך לרעוד בלחץ ולא שם לב לכלום.
סאסקה ממשיך לחשוב לעצמו, שאם המבחן בא לבחון את יכולות אסיפת המידע, צריך להיות מישהו בחדר שבאמת יודע את התשובות הנכונות כדי שממנו יהיה אפשר להעתיק.
שאר חברי הקבוצות כבר התחילו באמצעים מוזרים לאסוף את התשובות הנכונות: קיבה נעזר בכלבו אקאמרו שעומד לו על הראש ורואה את דפי המבחנים מלמעלה ולאחר מכן מגלה לקיבה את התשובות. אחד מחברי שלישיית הצליל נעזר ביכולת שלו לקלוט רק מויברציות של הקול את תנועת החפץ, וכך הוא שומע את תזוזות העיפרון של זה שלידו ויודע את התשובה. שינו, שכבר נודע לנו בעבר שיש לו קשר כלשהו עם חרקים, נעזר בזבוב שעובר מדף לדף, קורא את התשובות וחוזר אל שינו כדי לגלות לו אותם. טנטן, שיש לה כנראה יכולת כלשהו בשליטה בחוטים, מזיזה אותם כדי להזיז מראות על תקרת החדר וכך היא רואה את המבחן של שינו ואת תשובותיו. היא עוזרת כך גם לחברה לקבוצה, רוק לי שרואה גם כן דרך המראות את התשובות. נארוטו, ששומע את רעש הכתיבה של כולם, ממשיך להשתגע שהזמן הולך ואוזל והוא לא ענה אפילו על שאלה אחת. פתאום, הינאטה שיושבת לידו, מחליטה לעזור לו ולתת לו להעתיק ממנה, הוא בשמחה מתחיל להזיז את הראש לכיוון מבחנה כשפתאום נזרק סכין כמה סנטימטרים ליד ראשו ונתקע במבחן של האיש מאחוריו. אחד הבוחנים, שזרק את הסכין, קורא לאותו איש שהסכין נתקע במבחנו לצאת מהכתה כי הוא נתפס מעתיק 5 פעמים, כלומר כל ה-10 נקודות שלו ירדו, ויחד איתו צריכים לצאת גם 2 חברי קבוצתו. בינתיים, עוד כמה אנשים נזרקים מהכתה על זה שהם נתפסים מעתיקים. נארוטו, לומד מהמקרים האלה ובוחר לא להעתיק מהינאטה למרות הכל.

עוד כמה אנשים מתחילים להשתמש בטכניקות שלהם כדי לפתור את המבחן: סאקורה, אולי היחידה מבין כולם באמת עונה עליו לבד. נג'י, משתמש בטכניקת הביאקוגאן שלו (לעוד מידע סתכלו על דף "תכונות גנטיות מיוחדות") כדי לראות דרך האיש שלפניו ולראות את כל המבחן שלו. סאסקה משתמש בשארינאן שלו כדי להעתיק כל תזוזה שהאיש שלפניו עושה וכך בעצם לכתוב תשובות על המבחן שלו. אינו, ששמה לב שסאקורה סיימה את מבחנה, משתמשת בג'וטסו שלה "העברת מוח" (Mind Transfer Technique) כדי להעביר את עצמה לתוך המוח של סאקורה, ובעצם לשלוט בה לגמרי, ועכשיו היא פשוט צריכה לזכור את המבחן שלה בעל פה. אחד אחד נבחנים מתחילים להכשל ולאט לאט הכתה מתחילה להתרוקן. גאארה משתמש בטכניקה מוזרה בה הוא מזמן בעזרת חול אישון עין לתוך ידו - ועושה לעצמו עין שלישית. הוא מפוצץ את העין, וחול מתחיל להתפזר בכתה ומפריע לאחד הנבחנים האחרים. כאשר הוא לא שם לב, החול מתחיל שוב להתחבר וליצור את אותה עין שמסתכלת על המבחן שלו - וגאארה שרואה הכל דרך אותה עין רואה את כל המבחן. קונקראו (חברו לצוות של גאארה) מבקש רשות ללכת לשירותים, והוא מקבל ליווי מאחד הבוחנים. כאשר הוא והבוחן שירותים, מתברר שהבוחן הוא בעצם מזוייף וזהו בובתו של קורנקאו שאספה כל הזמן מידע עבורו.
40 דקות עברו מתחילת המבחן, ונארוטו עדיין לא ענה על שום שאלה, דבר שאומר שהוא צריך להמר הכל על השאלה העשירית והאחרונה שתנתן בעוד 5 דקות.