פרק 23 - להביס את היריבים! תשעת הטירונים מתאספים!שם בעברית: להביס את היריבים! תשעת הטירונים מתאספים!
שם באנגלית: Defeat the Rivals! The Rookie Nine All Assembled!
שם ביפנית: 蹴散らせライバル!新人9人(ルーキーナイン)全員集合
תאריך שידור: 05-03-2003

נארוטו, סאסקה וסאקורה נפגשים בחדר 301 עם קאקאשי על מנת להרשם רשמית למבחני הצ'ונין. קאקאשי שמח על כך שסאקורה החליטה לבסוף לבוא גם כן, מכיוון שמבחנים אלו נערכים רק בקבוצות של שלוש, ואם היא לא הייתה מצטרפת כל השלושה היו נפסלים. הוא מברך אותם ונותן להם להכנס דרך הדלתות למקום האסיפה של כל שאר המתחרים. הם נכנסים ומגלים בחדר עשרות אנשים מכפרים שונים, חלקם נראים מאיימים במיוחד. משום מקום פתאום קופצת אינו ומתחילה לחבק את סאסקה, דבר שמרגיז את סאקורה (הן רבות מי תקבל את סאסקה עוד מימי הלימודים באקדמייה). שאר חברי הקבוצה שלה מגיעים גם כן - שיקאמרו העצלן וצ'וג'י השמנמן (אפילו יצא לי חרוז).
קבוצת הטירונים השלישית, שמורכבת מהינאטה הביישנית (שגם דלוקה על נארוטו), קיבה הרברבן וכלבו אקאמרו - איתו הוא מסתובב כל הזמן ושינו המסתורי, מגיעים גם כן למקום. קיבה ממשיך להתלהב לפני נארוטו וסאסקה על כך שהוא לא יפסיד לאף אחד במבחנים האלו. צ'וג'י, שרואה את אקאמרו, כלבו של קיבה, מרגיש רעב שוב ורוצה לאכול אותו, אך שינו עוצר אותו פתאום. הוא מצביע על הרצפה ומזהיר את צ'וג'י לא לדרוך על הג'וק שהולך עליה (אכן בן אדם מאוד מסתורי שינו..).

למקום מגיע עוד בן-אדם, בערך בגיל העשרים שלו, מרכיב משקפיים, ומזהיר את החבורה להיות קצת יותר בשקט. הוא מזהה אותם בתור תשעת הטירונים שרק סיימו את לימודיהם באקדמייה ומציג את עצמו בתור יאקושי קאבוטו (Yakushi Kabuto). ההזהרות האלה מעצבנות את אינו שלא מבינה מי הוא חושב את עצמו. הוא אומר להם להסתכל מסביבם, והם מגלים שכל האנשים בחדר מסתכלים עליהם בפרצוף מאיים. הוא ממשיך לומר שהוא רק רוצה להזהיר אותם כי כולם בחדר נמצאים בלחץ ועדיף שהם לא יגרמו למהומה.
קאבוטו נזכר כיצד הוא השתתף במבחנים האלו בפעם הראשונה, וסאקורה שואלת אותו אם זה הפעם השניה שלו. הוא מפתיע את כולם בכך שזוהי הפעם השבעית שלו במבחני הצ'ונין, מבחנים שנערכים רק פעמיים בשנה, כלומר זוהי השנה הרביעית שלו. הוא מחליט להסביר להם קצת על מבחני הצ'ונין בעזרת קלפי הצ'אקרה שלו, בהם יש כל מה שצריך לדעת על מבחנים אלו.
תחילה, הוא מסביר את הסיבות למבחנים. סיבה ראשונה היא כדי לחדד את יחסי השלום עם המדינות השכנות. סיבה שניה היא להעלות את רמת הנינג'ות, או כך לפחות הם רוצים שזה יראה. לדעתו, הסיבה האמיתית היא כדי להציג את יכולות הנינג'ה בכל מדינה כדי לאזן את הכוחות. ללא השוואת כוחות זו, המדינות החלשות יפלשו ע"י החזקות, ולכן הם צריכים לבדוק ולהרגיע את הכוח אחד של השני.
סאסקה, שמתעניין בחלק מהנינג'ות האחרות, מבקש מקאבוטו שיראה לו אינפורמציה עליהן. קאבוטו שואל בקשר לאנשים מיוחדים, וסאסקה עונה לו שהוא רוצה מידע על גאארה ורוק לי. קאבוטו תחילה, מראה לו את הקלף על רוק לי - נינג'ה שגדולה בשנה אחת מסאסקה והשאר וביצעה 20 משימות ברמה D ו-11 משימות ברמה C. רמת הטאיג'וטסו שלו עלתה בשנה האחרונה ברמה דרסטית, אבל בשאר התחומים הוא ברמה חלשה מאוד. הוא לא השתתף בשנה שעברה במבחני הצ'ונין, וכמו החבורה זוהי הפעם הראשונה שלו. שאר חברי הקבוצה שלו הם טנטן (Tenten) והיוגה נג'י (Hyuuga Neji).
קאבוטו לאחר מכן, מסתכל על הקלף של גאארה, ולהפתעתו הוא מגלה שגאארה ביצע 8 משימות ברמה C ומשימה אחת ברמה B, גאנינים לא מבצעים משימות ברמה כל כך קשה. מכיוון שזוהי השנה הראשונה שלו גם כן אין הרבה מידע עליו, אבל מה שכן ידוע זה שהוא חזר מהמשימות שלו ללא פגע, דבר מאוד מפתיע בהווכח שהוא בצע משימה ברמה B.
לאחר מכן, מתחיל קאבוטו להסביר על הכפרים המשתתפים במבחנים: קונואה, חול, גשם, דשא, מפל מים וצליל - כפר קטן שנוצר רק לאחרונה ולכן אין הרבה מידע עליו.
באותו זמן, קאקאשי נזכר כיצד אירוקה התעצבן לאחר ששמע שקאקאשי נותן לתלמידיו להשתתף במבחנים כבר בשנה הראשונה שלהם, וכיצד גם גאי סנסאי, המורה של רוק לי וקבוצתו, הסכים עם אירוקה, והוסיף שהקבוצה שלו חיכתה שנה לפני שהוא זימן אותם למבחנים אלו. קאקאשי הגן על תלמידיו ואמר שהם טובים בהרבה מתלמידיו של גאי סנסאי.
קאקאשי מבין שלמרות מה שאמר, הוא אולי עשה טעות. באותו זמן, נארוטו מתחיל לרעוד וסאקורה, מרחמת עליו וחושבת שהוא לחוץ מהמבחנים, באה כדי לעודד אותו. אך במקום להיות לחוץ, מסתבר שנארוטו פשוט רעד מהתרגשות. הוא מתחיל לצעוק בכל החדר ששמו הוא אוזומאקי נארוטו, והוא לא מפחד מאף אחד בחדר! (דבר שגם קאקאשי שומע ומעלה בו חיוך).

כל האנשים בחדר מתחילים להסתכל על נארוטו במבט מעוצבן, בינהם גם השליישיה מכפר החול (גאארה, קונקרו וטמארי) והשלישייה מכפר העלה תחת מנהיגותו של גאי סנסאי (רוק לי, נג'י וטנטן). השלישייה מכפר הצליל, ששמעה את קאבוטו אומר שהוא כפר קטן וחלש, מחליטה לנקום ולהראות לכולם את כוחם. הם מתחילים לזוז במהירות לכיוון קאבוטו כאשר אחד מהם קופץ וזורק 2 סכינים לכיוונו. קאבוטו מצליח להתחמק אך באותו זמן נינג'ה אחרת מאותה קבוצה קופץ עליו עם אגרוף. הוא מצליח להתחמק גם ממנו כאשר האגרוף מפספס אותו בכמה סנטימטרים. פתאום, משקפיו של קאבוטו מתנפצות, הוא נופל על ברכיו ומתחיל להקיא. אחד משלישיית הצליל מתחיל לצחוק עליו ונותן לו עצה - לכתוב בקלפים שלו שחברי קבוצת הצליל בטוח יהפכו לצ'ונינים. סאסקה לא מבין כיצד קאבוטו נפגע ממתקפה ממנה הצליח להתחמק.
לפתע, מתחיל להתפזר עשן בחדר ונשמע קול חזק שאומר לכולם להיות בשקט. העשן מתפזר, ומאחוריו מתגלה איש גבוה עם צלקות בפנים כאשר מאחוריו עומדים עשרות נינג'ות אחרות. הוא מציג את עצמו כבוחן של המבחן הראשון במבחני הצ'ונין, מורינו איביקי (Morino Ibiki).