פרק 22 - נמרץ בכל הכוח! אתגר מגיע!שם בעברית: נמרץ בכל הכוח! אתגר מגיע!
שם באנגלית: 120% Spirited! Rocking Challenge Right Now!
שם ביפנית: 気合い120% ナウでロックな挑戦状!
תאריך שידור: 26-02-2003

החבורה, שרק הגיעה למקום המפגש של תחילת המבחנים, פוגשת כמה נינג'ות חזקות, רובן מתעניינות בסאסקה משבט האוצ'יהא המפורסם. רוק לי (Rock Lee), אחד מנינג'ות אלה, אומר לשני חבריו בצוות להמשיך ללכת והוא יצטרף אליהם מאוחר יותר.
נארוטו סאסקה וסאקורה בדרך למקום המפגש עם קאקאשי כשפתאום רוק לי צועק אליהם מאחורה ועוצר אותם. הוא מכריז בפני סאסקה קרב אחד על אחד כאן ועכשיו, כדי לבחון את כישורי הנינג'ה שלו מול יריב חזק משבט מפורסם כמו האוצ'יהא (וגם בשביל להתרברב מול סאקורה). סאסקה מסכים, אך נארוטו אומר לו לעצור ושהוא בעצמו ילחם ברוק לי. רוק לי אומר לו שהוא לא רוצה להלחם בו, אלא באוצ'יהא, דבר שמעצבן את נארוטו יותר - כולם מתעניינים רק בסאסקה. הוא רץ למתקפה על רוק לי, אך לי מתחמק ומשיב במתקפת "מכת רוח של קונואה" (Konoha Wind Strike) - מתקפת טאיג'וטסו (מתקפה פיזית) בה אתה פשוט בעזרת רגלך מפיל את היריב במהירות גדולה. נארוטו עף על הקיר ומתעלף. דבר זה מרשים את סאקורה וסאסקה, ורוק לי אומר שאף אחד מהם לא יוכל לנצח אותו מכיוון שכרגע הוא הגאנין החזק ביותר בקונואה.
סאסקה מוכן לקרב, סאקורה מזהירה אותו שתוך 30 דקות הם צריכים להגיש את תופס ההשתתפות שלהם, אך סאסקה מרגיע אותה שהקרב יקח רק 5 דקות. הוא מתחיל לרוץ לעבר רוק לי ומעיף לאברו אגרוף, אך לי קופץ במהירות אדירה ומחזיר לסאסקה מלמעלה מתקפת "מערבולת קונואה" (Konoha Whirlwind) - מתקפה שדומה מאוד ל"מכת הרוח" רק שזאת באה באוויר ומטרתה לפגוע ולא להפיל את האויב.

סאסקה מצליח להתחמק בהרבה מזל מהבעיטה של רוק לי, אך לי מגיע במהירות עם עוד מתקפה שסאסקה מבין שהוא לא יצליח להתחמק ממנה, ולכן מתכונן לחסימת מתקפה, אך לי מקדים אותו ומכניס לו אגרוף לפרצוף בניגוד לכל מה שסאסקה ציפה. סאסקה עף לכמה מטרים על הרצפה אך קם מיד על הרגליים. הוא לא מבין מה הייתה המתקפה הזאת של רוק לי וכיצד הוא הצליח לפגוע בו למרות מצב ההגנה שלו (של סאסקה). סאסקה מחליט להשתמש בטכניקה החדשה שלמד - שארינגאן. הוא משתמש בשארינגאן כדי להבין באיזו שיטת לחימה רוק לי משתמש וזז לעוד מתקפה, אך לי מחזיר בבעיטה מהירה מאוד לפרצוף של סאסקה ומעיף אותו לאוויר. סאסקה מבין שהוא לא הצליח לזהות את התזוזה שלו עם השארינגאן. רוק לי מסביר לו שהמתקפות שלו הן לא נינג'וטסו (מתקפות נינג'ה) או גנ'וטסו (מתקפות אשליה). הוא זז לעבר סאסקה לעוד סדרת בעיטות ואגרופים, מהם סאסקה לא מצליח להתחמק. הוא ממשיך להסביר שהמתקפות שלו הם מסוג טאיג'וטסו - מתקפות פיזיות, מתקפות שאומנם השארינגאן שלו יכול לראות אך גופו של סאסקה לא יכול להתמיד במהירות שלו (של רוק לי). במילים אחרות, סאסקה יכול לראות את התנועות שלו אך לא להגיב להן עם גופו. הוא ממשיך להתגרות בסאסקה ולומר שנגד השארינגאן שלו, המומחיות בטאיג'וטסו הוא האוייב הגדול ביותר לסאסקה - דבר שיש לרוק לי. הוא מחליט לסיים את הקרב ומכניס לסאסקה עוד בעיטה לפרצוף שמעיפה אותו לאוויר ולאחר מכן הוא קופץ אחריו למתקפה שתסיים הכל - הוא משחרר חלק מהתחבושות שיש לו על היד, כשפתאום משום מקום מועף שוריקאן שתוקע את התחבושת לקיר דבר שגורם ללי להפסיק את המתקפה ואת הקרב. סאקורה רצה ומצילה את סאסקה לפני שהוא פוגע ברצפה.
מסתבר שאת השוריקאן העיף... צב ענקי. נארוטו לא מבין כיצד סאסקה הפסיד לרוק לי (הוא היה מעולף ברוב הקרב ולכן לא ראה מה קרה). לי מתחיל להתנצל בפני הצב, שמתחיל לדבר (!!!) ולהגיד לו שהמתקפה האחרונה בה ניסה להשתמש הייתה מתקפה אסורה, ושהוא התנהג בטיפשות בכך שהוא רצה להראות להם מתקפות שבהם ישתמש במבחני הצ'ונין.
סאסקה לא מאמין שהוא הפסיד לאנשים הפריקים האלה. הצב שואל את רוק לי אם הוא מוכן לשאת בתוצאות מעשיו, והוא עונה בחיוב. הצב קורא לבן אדם בשם "גאי סנסאי" - כשפתאום מופיע על גב הצב בן אדם שנראה כמו גירסה גדולה של רוק לי. מסתבר שזהו המורה של רוק לי (כמו שקאקאשי המורה של נארוטו והחבורה). נארוטו מתחיל לרדת על גאי סנסאי והמראה האפילו יותר מוזר משל רוק לי, דבר שמעצבן את לי שמגן על מורו. גאי סנסאי מכניס ללי אגרוף לפרצוף בתור עונש על מה שעשה, ולאחר מכן הם... מתחבקים (o_O).

גאי סנסאי מזהה את נארוטו והחבורה בתור תלמידיו של קאקאשי, והוא אומר להם שהוא וקאקאשי הם היריבים הכי גדולים. הוא מוכיח להם בכך שהוא זז במהירות שאפילו עיניהם לא הצליחו לעקוב אחריו, וממשיך לומר שהוא מוביל על קאקאשי בנצחונות 50 לעומת 49 של קאקאשי - ולכן הוא חזק יותר ממנו. לסאסקה קשה להאמין לעובדה זאת. נארוטו שם לב שידו של לי חבולה מאוד מתחת לתחבושות, והוא לא מבין את הסיבה. רוק לי מתחיל לומר לסאסקה שקודם לכן הוא שיקר לו. הוא אכן בא לפה כדי להוכיח את יכולותיו, אבל כרגע הגאנין החזק ביותר בקונואה הוא לא הוא, אלא חברו לצוות, שבגללו לי נכנס למבחנים האלו, כדי להביסו. הוא מוסיף שגם סאסקה נכנס לרשימת המטרות שלו להבסה, ושכדאי שסאסקה יתכונן. הוא רץ במהירות ונעלם מהחדר.
סאסקה מתחיל לרעוד בזמן שנארוטו יורד עליו על התבוסה שלו בקרב האחרון. סאסקה רק מחייך בהתלהבות, הוא מוכן כבר למבחני הצ'ונין שרק נעשים מעניינים יותר מרגע לרגע.