פרק 18 - כלי הידוע בתור נינג\'השם בעברית: כלי הידוע בתור נינג'ה
שם באנגלית: A Tool Called Shinobi
שם ביפנית: Shinobi to Iu Na no Dougu
תאריך שידור: 29-01-2003

הפרק נפתח עם אינארי, שרוצה לתרום גם כן למלחמה בגאטו ואנשיו, רץ לעבר הבית של עובדי הגשר שהתפטרו בבקשה שימשיכו לבנות את הגשר כדי שהם יוכלו לנצח במלחמה, אך ללא הצלחה. כל האנשים מתעלמים ממנו ואפילו לא פותחים לו את דלת ביתם.
באותו זמן, לפני שקאקאשי מחסל את זאבוזה, הוא מקריא בפניו את "גזר הדין" - לאחר שנכשל במשימתו לחסל את המיזוקאגה (ההוקאגה של הכפרים במדינת המים), ברח זאבוזה יחד עם כמה מחבריו לפשע מהכפר ונהפך לנינג'ה מוחרמת. השם שלו הגיע גם לקונוהא (כפר העלה), בתור נינג'ה קטלנית וחסרת רחמים. על מנת להתחמק מכל ציידי הנינג'ות שרודפות אחריו, הצטרף זאבוזה להיות תחת גאטו המלוכלך. ועכשיו, הוא (קאקאשי) יראה לו את גזר הדין - מוות. קאקאשי מתחיל להפעיל את הראיקירי (צ'ידורי) לצורך מתקפה שתחסל את זאבוזה, כאשר באותו זמן האקו ממשיך לבקש מנארוטו שיחסל אותו מכיוון שאין לו צורך יותר לחיות. נארוטו לבסוף מסכים, ומתחיל לרוץ לעבר האקו עם קונאי (סכין) בידו. באותו זמן קאקאשי רץ לעבר זאבוזה עם הצ'ידורי בידו. האקו, מרגיש שחיי זאבוזה בסכנה, ובפעולת התאבדות הוא משתמש בג'וטסו בו הוא משתגר ממקום למקום ע"י מעבר במים שעל הקרקע - יוצא לפני זאבוזה, סופג את מתקפת הצ'ידורי בבטנו ובנוסף מחזיק את ידו של קאקאשי בתוכו לפני שלבסוף מת.

בינתיים, אינארי שלא מצא אף אחד שיבוא איתו לגשר, מחליט ללכת לשם לבדו. הוא יוצא מביתו ולהפתעתו מגלה שכל אנשי העיר מחכים לו שם מוכנים ללכת איתו.
זאבוזה, בהתלהבות מהמעשה שהאקו עשה בשבילו, מחליט לנצל את המצב ולהרוג את קאקאשי, שלא מסוגל לזוז עקב תפיסת האקו (ז"ל) בו. לפני שזאבוזה מצליח לשסף בו את חרבו קאקאשי מתחמק ממנו יחד עם גופת האקו.
לאחר שהערפל מתפזר, רצה סאקורה אל נארוטו ושואלת אותו איפה סאסקה. נארוטו מתחיל לבכות, וסאקורה מבינה מה קרה. היא רצה לגופת סאסקה יחד עם טאזונה, רואה אותו ומתפרצת בדמעות.

בינתיים, קאקאשי וזאבוזה מנהלים קרב טאיג'וטסו (קרב פיזי) וקאקאשי מנצח - הוא מתחמק מכל נסיון התקפה של זאבוזה ומחזיר במתקפה משלו שפוגעת במטרה. קאקאשי תוקע לו שתי קונאי ביד ימין ובכך מנטרל את שתי ידיו של זאבוזה (יד שמאל שלו כבר הייתה פגועה).
לשתי הלוחמים מגיעה הפתעה, לאיזור הקרב מגיע לא אחר מאשר גאטו, יחד עם עשרות מלוחמיו.