פרק 16 - החותם המשוחרר!שם בעברית: החותם המשוחרר!
שם באנגלית: The Released Seal
שם ביפנית: Kaihou sareta Fuuin
תאריך שידור: 22-11-2002

זאבוזה מגיע בהתקפה מהירה אל סאקורה וטאזונה, אך קאקאשי בא להגנה וכתוצאה מכך נפצע מהחרב של זאבוזה.
בינתיים, נארוטו וסאסקה לא מצליחים לפגוע בהאקו ומתחילים להתעייף לגמרי, נארוטו אף מתעלף. האקו ממשיך לזרוק על סאסקה מחטים, אבל סאסקה מצליח לראות את הסכינים יותר ויותר - נלחם על חייו ומתחיל להעיף כל מחט שנזרק לכיוון שלו ושל נארוטו. האקו בוחן את התנועות והרפלקסים של סאסקה שמגיעים למקסימום במקום להחלש, דבר שאומר רק דבר אחד... שארינגאן! סאסקה מצליח לפתח באמצע הקרב את היכולת המיוחדת של שבט האוצ'יהא אליה הוא שייך- השארינגאן, וכך לראות את כל התנועות של האקו.

האקו מבין שהוא לא יוכל להתמודד עם סאסקה מכיוון שטכניקת המראות שלו מבזבזת הרבה צ'אקרה, וככל שהזמן יעבור הוא רק יתעייף יותר ויותר כאשר באותו זמן השארינגאן יצפה את תנועותיו יותר ויותר. האקו מחליט שהדרך היחידה לנצח בקרב הוא לתקוף את נארוטו המעולף, דבר שגורם לסאסקה לפעול במשימת הצלה.
התמונה חוזרת חזרה לקאקאשי הפצוע וזאבוזה שבטוח בנצחונו. הוא חוזר לערפל בדרך למתקפה נוספת וקאקאשי רץ אחריו.
נארוטו מתעורר מהעלפון ומגלה לראות את האקו מעולף על הרצפה ואת סאסקה עומד אבל מלא במחטים בכל גופו. נארוטו כועס שסאסקה הציל את חייו (של נארוטו) והקריב את של עצמו. סאסקה אומר שהגוף שלו זז בעצמו, ולאחר מכן מאבד את ההכרה ונופל בעלפון.

נארוטו, שחושב שהוא איבד את סאסקה, עובר התפרצות רגשית בדיוק כשהאקו מתחיל לקום על הרגליים לאחר שהתאושש מהמכה שקיבל מסאסקה. משהו מוזר פתאום משתנה אצל נארוטו - הוא מאשים את האקו בכל מה שקרה - רמת העצבים שלו עברה את גבול הקיצוניות. לפתע הילה אדומה מתחילה להקיף את נארוטו במעגלים, נארוטו מתחיל להשנות - שיניו הופכות להיות מחודדות, ציפורניו מתארכות ומתחדדות, עיניו נהפכות לאדומות וכל פצעיו שהיו על הגוף מתרפאים. בנוסף ההילה האדומה מקבלת צורה ונהפכת לשועל בעל 9 הזנבות. האקו מרגיש שהצ'אקרה של נארוטו אדירה ובעלת כוח רשע.
קאקאשי, המרוחק ממקום האירוע, מרגיש גם כן את הצ'אקרה האיומה ומזהה אותה בתור הצ'אקרה של השד-שועל בעל 9 הזנבות, ומרגיש שעליו למהר לפני שהחותם שמחזיק את הקיובי (השד-שועל) בתוך גופו של נארוטו ישבר, והקיובי יצליח להשתחרר החוצה.
נארוטו, עכשיו בצורת חצי שועל, דוהר לכיוון האקו כדי להוציא עליו את כל זעמו בכוח אדיר.