פרק 12 - הקרב על הגשר! שוב זאבוזהשם בעברית: הקרב על הגשר! שוב זאבוזה
שם באנגלית: Decisive Battle on the Bridge! Zabuza Returns!!
שם ביפנית: Kyoujou Kessen! Zabuza Futatabi!!
תאריך שידור: 18-12-2002

הפרק מתחיל עם האקו, העוזר של זאבוזה, שקוטף פרחים ביער בבוקר אביבי אחד. הוא מבחין בנארוטו ישן על הקרקע לאחר אימוני הצ'אקרה שלו, ומיד נזכר בו מהקרב הקודם עם זאבוזה. הוא מושיט יד לעבר הצוואר של נארוטו, ידו מתקרבת יותר ויותר בצורת חניקה... והוא מעיר אותו. הוא ונארוטו מתחילים לשוחח (נארוטו לא ראה את פניו של האקו קודם לכן) על השאיפות של נארוטו להיות הנינג'ה הכי חזקה בכפר וכיצד הוא רוצה להוכיח דברים לחבריו. דברים אלו מעוררים בהאקו זכרונות כיצד היה ילד קטן ויתום שחי ברחובות ואכל מפחי הזבל, עד שזאבוזה פגש אותו. האקו מספר לנארוטו שבני אדם נעשים ממש חזקים כאשר יש להם מישהו אהוב להגן עליו. דברים אלה מעלים בנארוטו זכרונות כיצד קאיזה הגן על אינארי, כיצד אירוקה מורו הגן עליו בקרב עם מיזוקי (פרק 1) וכיצד באותו קרב נארוטו עצמו הגן על אירוקה. האקו הולך מהמקום בדיוק כאשר סאסקה מגיע, שמרגיש משהו מוזר בקשר להאקו. לאחר כמה זמן, מגיעים סאקורה וקאקאשי לחפש אחר השתים, לאחר שפספסו את ארוחת הבוקר, רק בשביל לגלות שהשתים הצליחו להשלים את אימוני הצ'אקרה והם מסוגלים ללכת על עצים בצורה מושלמת.
מאוחר יותר באותו יום, האקו וזאבוזה הנמצאים במקום מחבואם, משוחחים. האקו שם לב שכוחו של זאבוזה כמעט וחזר לעצמו לגמרי, וזאבוזה משיב שכמעט והגיע הזמן לקרב.

באותו זמן, מגיעים סאסקה ונארוטו לבית טאזונה סחוטים לגמרי אחרי יום אימונים מפרח. זכרונות על קאיזה חוזרים בשנית לאינארי שמתחיל לבכות ובצעקות שואל את נארוטו למה הוא מסכן את חייו ככה, למה להתגרות בגורל, הוא לא יכול לנצח את גוטוהא ואנשיו לא משנה כמה זמן הוא יתאמן. נארוטו בעצבים דוחה את אינארי, אומר לו לשתוק ושהוא לא כמוהו. אינארי משיב לו בפרץ בכי גדול שיפסיק לשחק אותה גיבור כי הוא לא מכיר בכלל את מדינת הגלים ואת הבעיות שלה, במיוחד כאשר הוא בן אדם ללא בעיות שאף פעם לא הרגיש כאב. נארוטו עוזב את החדר וקורא לו בכיין. מאוחר יותר בלילה, אינארי יושב בחוץ מסתכל על הירח, כאשר קאקאשי ניגש אליו. הוא מסביר לו שנארוטו לא עשה את זה בכוונה, זהו רק האופי העקשן שלו והעובדה שהעבר שלו דומה לאינארי. כמוהו, לא היה לו אבא, ולא היה לו חברים והוא תמיד היה בודד. כאשר הוא אמר לאינארי דברים אלו, הוא בעצם אמר את זה לעצמו כי נמאס לו כבר לבכות - הוא רוצה להוכיח לעצמו ולאחרים ששום דבר לא יעצור אותו בדרך לחלום שלו.
למחרת בבוקר, יוצאים קאקאשי סאסקה וסאקורה יחד עם טאזונה לעבר הגשר לעוד יום של בנייה. כמה זמן מאוחר יותר מתעורר נארוטו כדי לגלות שהוא ישן יותר מדי, הוא מתלבש מהר ויוצא לדרך לעבר הגשר, כאשר הוא פתאום שם לב לחיה שבני אדם פצעו אותה. בינתיים, להפתעתם, מגלים קאקאשי והחבורה שעל הגשר הרגו את כל העובדים. ערפל מתחיל להתפזר באוויר, וקאקאשי שמבין שזהו עבודתו של זאבוזה מזהיר את כולם. זאבוזה, שהכפיל את עצמו בעזרת מתקפת "שכפולי מים" (מתקפה בה אתה בעצם יוצר שיכפולים של עצמך העשויים ממים), מתכונן להתקיף את החבורה. אך סאסקה, לאחר אימוני הצ'אקרה, מבחין בשכפולים ויוצא להתקפה מהירה בה הוא מחסל את כולם. זאבוזה, שמופתע לראות את ההתקדמות של סאסקה, מזהיר את האקו בפניו.
באותו זמן, בביתו של אינארי ואמו, מגיעים שתים מהלוחמים של גאטו על מנת לחסל את כל מי שנמצא בבית.