פרק 112 - קרב בתוך הקבוצה! הקבוצה של שיקאמרו בסכנהשם בעברית: קרב בתוך הקבוצה! הקבוצה של שיקאמרו בסכנה
שם באנגלית: Member Dispute!? Shikamarus Groups Critical Moment
שם ביפנית: Ikinari nakamaware!? Shikamaru shoutai daipinchi
תאריך שידור: 01-12-2004

בסוף הפרק שעבר, סאקון זרק קונאי עם 3 פתקים מתפוצצים לכיוון נג'י ושיקאמרו.
בתחילת הפרק הנוכחי, נג'י ושיקאמרו עפו לכיוון לוחמי הצליל בגלל התפוצצות הפתקים שהיו על הקונאי. שיקאמרו קם מהר ואומר שהם לא באו בשביל להילחם , כאשר הוא מדבר, קידומורו מושך את ידיו לכיוון נג'י ושיקאמרו, ידיו מחוברות ל3 חוטי עכביש אשר המחוטים מחוברים לקיבה, נארוטו וצ'וג'י. כאשר קיבה באוויר, הוא זורק פצצת עשן לרצפה, חוטי העכביש של קידומורו נשארים מחוברים לרגליהם של נארוטו קיבה וצ'וג'י, העשן מתפזר ושיקאמרו הבין שהיה עוד חוט של מלכודת באזור המלכודות בפרק שעבר.
העשן מתפזר לגמרי כאשר קידומורו בא להילחם בוא הקבוצה של שיקאמרו, אבל הוא לא יכול לזוז תודה למתקפה ה Kagemane no Jutsu - קאגהמאנה נו ג'וטסו.

כאשר סאקון רואה שהוא לכוד, אוקון יוצא מהגוף וזורק על שיקאמרו שוריקאנים, שיקאמרו נפצע והמתקפה שלו מאבדת נגיעה עם לוחמי הצליל. ואז כאשר ג'ירובו משתמש ב Doton: kekkai doroutoumu - דוטון: קאקאי דורוטומו (סוג אדמה: כלא בוץ( והקבוצה של שיקאמרו נקלעים לתוך כלא הבוץ של ג'ירובו.
כאשר הקבוצה בתוך הכלא, לוחמי הצליל משאירים את ג'ירובו להתמודד עם הקבוצה של שיקאמרו.

קבוצתו של שיקאמרו נמצאת בתוך הכלא, כאשר קיבה מנסה את מתקפת ה Tsuuga - טסווגה (שן חודרת( שלו כדי לצאת מהכלא. אך ללא הצלחה, המתקפה עשתה חור יפה בקיר, אך לא מספיק בשביל לנפץ את הכלא, יותר מכך, החור שקיבה עשה זה עתה חוזר למצב הקיר הרגיל שלו כלא היה.
נג'י משתמש בביאקוגאן כדי לראות מה סודו של הקיר, כאשר הוא רואה צ'אקרה מוזרמת בקיר, הוא מסתכל על ידיו ורואה את הצ'אקרה של גופו נשאבת לכיוון הקיר אל ג'ירובו.
הקבוצה של שיקאמרו מתעייפים לאחר שכמות צ'אקרה גדול נשאבה מתוכם, קיבה לא מוותר. הוא מביא לאקאמרו גלולת חייל ולוקח אחד לעצמו ושנייהם ממולאים בצ'אקרה שוב.
לאחר מכן אקאמרו משתמש Henge no Jutsu - הנגה נו ג'וטסו (טכניקת שינוי צורה( ומחליף צורה לקיבה. ושנייהם משתמשים ב Tsuuga - טסווגה (שן חודרת( .

אך ללא יותר מידי הצלחה, אותם חורים בקיר שלא מספיקים לנפץ את כלא הבוץ. והחורים מתאחים שוב.
שיקאמרו, אשר חשב על דרך לצאת החוצה, מבקש מג'ירובו להוציא את כולם החוצה- ג'ירובו כמובן שלא מסכים, שיקאמרו אומר לו שיוצא רק אותו- את שיקאמרו. וגם לזה ג'ירובו לא מסכים..לאחר מכן שיקאמרו מזהה מאיפה הקול של ג'ירובו מגיע, והוא עושה את תנועת החשיבה שלו. לאחר ששיקאמרו חשב, הוא פונה אל נג'י ואומר לו לבדוק את החומה של הבוץ מאחריו ומאחרי צ'וג'י. לאחר מכן שיקאמרו מבקש מקיבה לפגוע בחומה שבין צ'וג'י לנג'י. לאחר שהוא עושה את זה, נג'י רואה שיש חורים במתאחים יותר לאט, וכאשר הוא מזהה את החור שמתאחה הכי לאט, שיקאמרו מבקש ממנו לסמן אותו בקונאי.
נג'י מסביר לנארוטו את צורת הבניה של כלא הבוץ, ושהמקום המרוחק ביותר מג'ירובו הוא גם החלש ביותר.
לאחר מכן, שיקאמרו אומר לצ'וג'י להתקיף את החומה, צ'וג'י משתמש ב Baika no jutsu - באיקה נו ג'וטסו (הכפלת גודל של חלק מסוים מהגוף(. ?המתקפה הצליחה, צ'וג'י פרצה בכלא הבוץ.

לאחר שכולם יצאו, כלא הבוץ מושמד וג'ירובו נשאר בהלם.