פרק 11 - מדינה לה היה גיבורשם בעברית: מדינה לה היה גיבור
שם באנגלית: The Country That Had a Hero
שם ביפנית: Chakura no Mori
תאריך שידור: 11-12-2002

הפרק נפתח בתמונה של בניית הגשר במדינת הגל, טאזונה ועובדיו עובדים קשה בשביל לבנות את הגשר שיעזור למדינה לשפר את התחבורה וההובלה שלה, ובכך לעזור לכלכלה הנופלת במדינה. גליצ'י, אחד מהעובדים, ניגש לטאזונה ומבקש להתפטר מהעבודה, עקב איומי מוות מגאטו הרשע. טאזונה נרגז מכך שכל עובדיו עוזבים את העבודה ושהמצב קשה. סאקורה, שנתבקשה ע"י קאקאשי לשמור על טאזונה, מטיילת ברחובות העיר ורואה שרמת האבטלה גבוהה ואנשים רבים חיים ברחובות ללא כסף לאוכל.
בינתיים, נארוטו וסאסקה ממשיכים להתאמן באימוני הצ'אקרה ע"י טיפוס על עצים, כאשר סאסקה מוביל אך נארוטו מתקדם בעקבותיו. באותו ערב, כל החבורה, שמתארחת בבית של טאזונה ביתו ונכדו, אוכלים ארוחת ערב. סאקורה שמה לב לתמונה של המשפחה, אך חלק אחד ממנה קרוע לגמרי. טאזונה מתחיל לספר על בן-אדם שהיה כמו אבא לאינארי, נכדו של טאזונה, אך הוא נהרג לאחר תאונה. אינארי, למשמע דברים אלו, בורח בעצב ובעקבותיו גם אמו. טאזונה ממשיך לספר על הבן-אדם שנחשב לגיבור בעיר, קאיזה היה שמו, דייג שבא לעיר בעקבות חלומו.

לאחר שהוא ואינארי נפגשו, היו השתים נפגשים כל יום, כאשר אינארי ראה בו דמות אב לאחר שאביו הביולוגי נהרג כשעוד היה תינוק. לא עבר זמן רב עד שקאיזה ממש הפך לחלק מהמשפחה, ולגיבור של העיר, לאחר שהציל את העיר מתאונת שטפונות שנגרמה עקב סופת גשמים. לאחר עלייתו הדיקטטורי של גאטו לשלטון, ניסה קאיזה להתנגד לו אך ללא הצלחה, קאיזה הוצא להורג ע"י גאטו לעיני כל העיר ולעיני "בנו" - אינארי.
מקרה זה גרם לאינארי להפוך לילד שלילי שלא מאמין בגיבורים, שהאמין שכל מה שקאיזה אביו סיפר לו היה שקר אחד גדול, שהעולם הוא עולם לא פייר כלפי הטובים. לאחר סיום הסיפור של טאזונה, נארוטו קופץ בעצבים ונשבע בדבריו - הוא יוכיח לאינארי שיש גיבורים בעולם!