פרק 10 - יער הצ\'אקרהשם בעברית: יער הצ'אקרה
שם באנגלית: The Forest of Chakra
שם ביפנית: Chakura no Mori
תאריך שידור: 04-12-2002

הפרק מתחיל עם קאקאשי, שהשתמש בשארינגאן שלו יותר מדי, ולכן התמוטט מעייפות, נח בביתו של טאזונה. הוא מספר שהוא לא יוכל לזוז יותר מדי בשבוע הקרוב, דבר שמדאיג את סאקורה ושאר החבורה.
בינתיים, אותו נער במסיכה, שכביכול הרג את זאבוזה, מוציא את הכלים שלו כדי מה שנראה לחסל את גופו של זאבוזה, כשפתאום זאבוזה מתעורר לחיים ותופס את ידו. אותו נער לא נראה מופתע יותר מדי ממה שקורה בזמן שזאבוזה מוציא את השני מחטים שנזרקו אליו מצווארו. זאבוזה אומר לו להוריד את המסיכה המזוייפת, והנער מוריד אותה. מסתבר שכל הקטע של הנער בתור צייד נינג'ות מכפר הערפל היה זיוף והכל היה הצגה אחת גדולה כדי להציל את זאבוזה מידי קאקאשי. הנער, שמסתבר שהוא שותף של זאבוזה, זרק את המחטים על צווארו של זאבוזה כדי להביא אותו למצב של כמעט מוות, ולעבוד על קאקאשי. הוא מסביר לזאבוזה שהוא (זאבוזה) לא יוכל לזוז כמעט במשך שבוע, לכן כדאי שינוח. זאבוזה מבטיח שהוא ינקום בקאקאשי ויטפל בשארינגאן שלו.

קאקאשי פתאום מרגיש שמשהו לא בסדר. הוא מסביר שציידי נינג'ות בדרך כלל מחסלים את הגופה על המקום, ולוקחים רק את הראש כהוכחה, ואותו נער לקח את גופת זאבוזה איתו.
בנוסף, הכלי נשק להריגה של זאבוזה היה מוזר - מחטים. קאקאשי מבין שזאבוזה כנראה עדיין בחיים - ואותו נער, שמכיר את גוף האדם טוב מאוד, רק הביא את זאבוזה למצב של כמעט מוות ע"י זריקת המחטים למקום רגיש. קאקאשי מרגיש שעליהם להתכונן לבואו החוזר של זאבוזה, ולכן כדאי שהוא יעביר את החבורה סדרת אימונים. נארוטו מתחיל להתלהב מכל העניין ומוכן להתחיל להתאמן, כשפתאום נכנס לחדר ילד. טאזונה, שמזהה את הילד, קורא לו אליו. מסתבר שזהו נכדו של טאזונה, אינארי.
אמו של אינארי, ובתו של טאזונה, אומרת לו להגיד תודה לנינג'ות שהצילו את חייו של סבא שלו, אך הוא, במקום להודות, אומר שהם ימותו בסוף אם ימשיכו להלחם נגד גאטו. נארוטו מתעצבן ואומר לו שהוא, הגיבור שיום אחד יהיה הוקאגה, ינצח את גאטו ויציל את המצב. אינארי מגכח ואומר שאין כזה דבר גיבורים, וכדאי שהם יחזרו הביתה לפני שימותו, הוא הולך משם לעבר חדרו. נארוטו מחליט ללכת אחריו וללמד אותו לקח על הדברים שאמר, אך כשהוא מגיע לחדרו הוא מוצא את אינארי יושב ובוכה על עדן החלון בזמן שהוא מחזיק תמונה של גבר כלשהו.
למחרת היום, קאקאשי ותלמידיו נמצאים ביער לתחילת האימונים. הוא מבקש מסאקורה שתסביר את עקרונות הצ'אקרה (כדי לחסוך הסברים אתם מוזמנים להכנס ל"מדריך הצ'אקרה"). קאקאשי מחליט ללמד את נארוטו וסאסקה כיצד לרכז את הצ'אקרה בגופך באופן טוב יותר בעזרת אימוני טיפוס על עצים, אך בלי להעזר בידיים! הוא מדגים להם כיצד הוא מסוגל לרכז צ'אקרה לרגליים וללכת על העץ כאילו הוא הולך על אדמה רגילה.

כל השלושה מתחילים. הם מרכזים צ'אקרה לרגליהם ומתחילים לרוץ לעבר העצים. נארוטו נופל כבר אחרי שני צעדים בזמן שסאסקה מצליח ללכת כעשרה צעדים לפני שהוא מחליק מהעץ. סאסקה מבין שצריך לרכז בדיוק את הכמות המתאימה של צ'אקרה כדי להצליח במשימה, מכיוון שאם תרכז כמות גדולה מדי של צ'אקרה יהיה ניגוד גדול מדי עם העץ ותחליק, ואם תרכז כמות קטנה מדי תיפול כבר אחרי כמה צעדים כמו נארוטו. להפתעת כולם, סאקורה הצליחה להגיע לראש העץ כבר בניסיון הראש. קאקאשי מסביר שסאקורה שולטת מצויין בצ'אקרה שלה בניגוד לנארוטו סאסקה, אך יש לה גם כמות צ'אקרה קטנה בהרבה משלהם. נארוטו וסאסקה מחליטים להפוך את העניין לתחרות לראות מי מגיע לפסגה ראשון.
בינתיים, במקום אחר, זאבוזה שוכב במיטה כשלצידו יושב האקו ושומר עליו. גאטו נכנס לחדר כשאליו מלווים אנשיו. הוא צוחק על זאבוזה ואומר שגם הוא כישלון כמו כל הנינג'ות מכפר הערפל. הוא מתקרב אל זאבוזה ועומד לגעת בו כשהאקו תופס מיד את ידו בחוזקה ושובר אותה. אנשיו של גאטו באים לעזור לו אך האקו עוצר גם אותם. גאטו מחליט לתת לזאבוזה הזדמנות אחרונה ושכדאי שלא יפשל גם אותה. האקו מסביר לזאבוזה שעדיף לא להרוג את גאטו עכשיו כדי שציידי הנינג'ות לא ישמעו על המקרה וימצאו אותם. זאבוזה מסכים איתו ונרדם.
נארוטו, סאסקה וסאקורה ממשיכים באימונים, אבל נארוטו לא מצליח להשתפר בכלל. הוא מבקש מסאקורה עצות. קאקאשי שצופה מהצד מתלהב מנארוטו וחושב לעצמו שכנראה כמות הצ'אקרה הפוטנציאלית שלו תיהיה גדולה יותר משל סאסקה ואפילו כנראה גם ממנו (מקאקאשי), הוא (וגם אנחנו..) לא מסוגל כבר לחכות.