כפרי השינובי

אזהרה! העמוד עלול להכיל ספוילרים כבדים מהמשך העלילה!

רקע כללי:
כפרי הנינג'ות הנסתרים (Kakurezato) מהווים את הכוח הצבאי של המדינות. פרט לתושבים הפשוטים המתגוררים בכפרים, הכפרים מאמנים ילדים מגיל צעיר ומכשירים אותם להיות לנינג'ות מצוינות ככל האפשר. הנינג'ות מבצעות משימות שונות אשר ניתנות להם הן על ידי תושבי המדינה והן על ידי תושבים ממדינות זרות; ואם המשימות מבוצעות בהצלחה, הכפר מקבל על כך תשלום. חשוב לציין כי על כפרי הנינג'ות מפקדים הקאגה (Kage), הנינג'ות החזקות ביותר בכפר שלהם. בעמוד זה יוסבר לכם על הכפרים הללו, פרט לכפרים שהוצגו בפילרים.

קונוהאגאקורה:

קונוהאגאקורה (Konohagakure, "כפר הנחבא בין העלים") הממוקם במדינת האש, אחת מחמש המדינות הגדולות, הינו אחד מהכפרים החזקים ביותר שנראו עד כה. כמו כן, קונוהאגאקורה הוא בית לדמויות הראשיות, והיה למקום התרחשותם של מספר אירועים חשובים במהלך העלילה, כמו התקפתו של קיובי, השועל האימתני בעל תשעת הזנבות, השחיטה של שבט האוצ'יהא והפלישה המשותפת של סונאגאקורה ואוטוגאקורה. הכפר נמצא תחת הנהגתו של ההוקאגה (Hokage), וכיום טסונאדה היא זו שמתפקדת כהוקאגה החמישית. יש לציין כעל רקע בחירת הדרגה, נוצרו מספר קונפליקטים במהלך השנים - דוגמאות מצוינות לכך הן אוצ'יהא מאדארה, דאנזו ואורוצ'ימארו.
על הר שבסמוך לו נוסד הכפר, מתנשאים פניהם של חמשת ההוקאגה הגדולים אשר הגנו על הכפר ותושביו תוך כדי סיכון חייהם, כאילו היו משפחה אחת גדולה.
מקומות נוספים הידועים בכפר, הינם עמק הסוף, בו התחולל הקרב האדיר בין האשיראמה ומאדארה, ויער המוות, בו התקיים החלק השני של מבחני הצ'ונין.
על פי דבריו של קישימוטו מאסאשי, קונוהאגאקורה מבוסס על המקום בו נולד וגדל קישימוטו עצמו, מאחר וגדל בקרבת בסיס צבאי.

סטאטים:
אוכלוסייה: 5/5
כוח צבאי: 3/5

כלכלה: 2/5

היסטוריה:
הכפר נוסד על ידי שיתוף הפעולה בין שני שבטי שינובי שכוחם הרב נודע ברחבי כל העולם, שבט הסנג'ו, שהונהג על ידי סנג'ו האשיראמה, שאף מאוחר יותר נודע כשודאי הוקאגה, ושבט האוצ'יהא, שהונהג על ידי אוצ'יהא מאדארה. אך עם הזמן, מאדארה לא האמין בדרך בה הנהיג האשיראמה את הכפר וניסה לעלות לשלטון בעצמו, אך השבט שלו לא צידד בו. נבגד, מאדארה עזב את הכפר. זמן מה לאחר מכן, מאדארה שב אל הכפר ואיתגר את האשיראמה לקרב, כאשר לצידו נלחם הקיובי בכבודו ובעצמו. אך לצערו, האשיראמה גבר על שניהם יחדיו. לאחר "מותו" של מאדארה, אחיו של האשיראמה, ההוקאגה השני, איפשר לשבט האוצ'יהא לתפקד כמשטרת הכפר, אך הייתה לכך מטרה נסתרת - לפקוח עין על השבט, במקרה שהוא יתכנן מרד. ואכן, בסופו של דבר, שבט האוצ'יהא תכנן לבצע מהפכה. אך המידע הגיע לאוזניהם של בעלי המעמד הגבוה, היועצים ודאנזו, בזכות המרגל ששתלו בשבט - אוצ'יהא איטאצ'י. היועצים ודאנזו החליטו, על אף סירובו של סארוטובי, לרצוח את השבט. איטאצ'י, נאמן לחלוטין לכפר, רצח את כל שבטו, פרט לסאסקה. המקרה כוסה בתור בגידתו של איטאצ'י ועריקתו מהכפר.


אמגאקורה:

אמגאקורה (Amegakure, כפר הנחבא בגשם) ממוקם במדינת הגשם, בין שלוש מדינות מתוך חמש המדינות הגדולות. זה גורם להתערבותה של המדינה והכפר במלחמות רבות, על אף שהן כלל לא קשורות לכך. עצם העובדה הזו, זה משפיע מאוד על הכפר. עד לאחרונה, הכפר הסתגר מהמדינות האחרות, ולא היה קל לזרים לחדור אל שטח המדינה והכפר. גם לאחר כל הסידורים, הממשלה הייתה עוקבת היטב אחר השוהים.

היסטוריה:
בעבר, אמגאקורה הייתה תחת הנהגתו של האנזו, האדם שהביס במלחמה את ג'יראייה, אורוצ'ימארו וטסונאדה, והעניק להם את תואר הסאנין. הכפר סבל ממלחמת אזרחים איומה, אותה פתח מנהיג האקאטסוקי, פאיין, בנסיון לקחת שליטה. הוא הרג את האנזו בקרב ורצח את כל קרוביו. מאז, הכפר נמצא תחת שליטתו של פאיין, מבלי שתושביו ידעו דבר על פאיין.

סונאגאקורה:

סונאגאקורה (Sunagakure, כפר הנחבא בחול) הוא כפר הנינג'ות הנסתר הממוקם במדינת הרוח המדברית, אחת מחמש המדינות הגדולות, ונמצא במרחק של שלושה ימים מקונוהאגאקורה. את סונאגאקורה מנהיג הקאזקאגה (Kazekage). בחדר הישיבות, ניצבים פסליהם של חמשת הקאזקאגה.

סטאטים:
אוכלוסייה: 2/5
כוח צבאי: 2/5
כלכלה: 2/5


היסטוריה:
סונאגאקורה היה מקום הולדתו של מפעיל הבובות הראשון, מונזאמון צ'יקאמאטסו (Monzaemon Chikamatsu), וכן בית למפעילי בובות ידועים נוספים, כמו צ'יו.
הקאזקאגה השלישי של סונאגאקורה, שהיה לקאזקאגה החזק ביותר בהיסטוריה של סונאגאקורה, נעלם באופן מיסתורי, אך מאוחר יותר מסתבר כי הוא הובס על ידי סאסורי ונהפך על ידו לבובה אנושית. היעלמותו הייתה הגורם לפריצתה של מלחמה העולם השלישית, לפני כעשרים שנה.
את תפקיד הקאזקאגה הבא ירש אביו של גאארה, אך נרצח גם הוא על ידי אורוצ'ימארו שהתחזה אליו, והנהיג את הפלישה של אוטוגאקורה וסונאגאקורה לקונוהאגאקורה.
המצב של סונאגאקורה החל להדרדר כאשר הלורד הפיאודלי של מדינת הרוח החל לשלוח בקשות למשימות לנינג'ות של קונוהאגאקורה, ולא לסונאגאקורה. הקאזקאגה הרביעי, אביו של גאארה, היה נואש לשפר את איכות הנינג'ות של כפרו, ובסופו של דבר הסכים לשתף פעולה עם אורוצ'ימארו ולהתקיף את את קונוהאגאקורה. לאחר שמותו של הקאזקאגה הרביעי נחשף, בנו גאארה ירש את תפקידו.

קיריגאקורה:

קיריגאקורה (Kirigakure, כפר הנחבא בערפל) הוא כפר הנינג'ות הנסתר הממוקם על אחד מהאיים הרבים מהם מורכבת מדינת המים, אחת מחמש המדינות הגדולות. את קיריגאקורה מנהיג המיזוקאגה (Mizukage). על פי דבריו של הושיגאקי קיסאמה, אוצ'יהא מאדארה הוא המיזוקאגה, אך טרם נחשף מתי בדיוק מאדארה שירת כמיזוקאגה. נינג'ות קיריגאקורה ידועים בתור נינג'ות אכזריים מאוד, המתמחים בג'וטסו סויטון.

סטאטים:
אוכלוסייה: 2/5
כוח צבאי: 3/5
כלכלה: 2/5

היסטוריה:
קיריגאקורה ידוע לשמצה בזכות מבחני הגנין הלא אנושיים שנערכו מידי שנה בכפר, אך השיטה הזו הגיעה לקיצה כאשר מומוצ'י זאבוזה, שכלל לא נבחן, רצח את כל התלמידים שהשתתפו בבחינות.
בשלב מסוים, נוסדה קבוצה הנקראה "שבעת סייפי הערפל", שהייתה מורכבת משבעת הנינג'ות החזקות ביותר בכל קיריגאקורה, אשר השתמשו בחרבות שונות בתור הנשק שלהם. חברי הקבוצה שנחשפו עד כה, הינם מומוצ'י זאבוזה, הושיגאקי קיסאמה והוזוקי מאנגטסו. חבר נוסף נחשף במהלך הפילרים ושמו הוא קורוסאקי ראיגה. מסיבות לא ידועות, הקבוצה התפרקה ודרכיהם של חבריה נפרדו.
בשלב מאוחר יותר, אנשים פיתחו פחדים מפני אלו הנולדים עם יכולת תורשתית, קקאי גנקאי, וזה הוביל לנסיון מצד האנשים למחוק את שבטו של האקו מעל פני האדמה. אך כידוע, האקו הוא השורד האחרון של השבט, אך בסופו של דבר גם הוא מוצא את מותו.
מקרה נוסף הקשור באחד משבטי קיריגאקורה, התרחש כאשר שבט הקאגויה פתח במלחמת אזרחים עם קיריגאקורה, אך לבסוף נמחק כמעט לחלוטין. ושוב, בדומה להאקו, גם משבט זה נותר שריד אחד - קאגויה קימימארו, שגם הוא מצא את מותו, בעקבות המחלה הקשה ממנה סבל.
בעבר, לקיריגאקורה היה ג'ינצ'וריקי צעיר, שאירח את סאנבי, הביג'ו בעל שלושת הזנבות.

אוטוגאקורה:

אוטוגאקורה (Otogakure, "כפר הנחבא בצליל") הינו כפר הממוקם במדינת האורז לשעבר, הנמצאת בין שלוש מדינות - בסמוך לקונוהא, ולשתי מדינות לא ידועות. כפר הוקם על ידי אורוצ'ימארו, לצורך איסוף שינובי מוכשרים עבור המחקרים שלו.

היסטוריה:
הכפר במקור ממוקם במדינת שדות האורז לשעבר, ששמה שונה למדינת הצליל, וכך גם שם הכפר שהוקם על ידי אורוצ'ימארו, לאחר שנמלט מקונוהאגאקורה. בכפר מתגוררים אורוצ'ימארו, קאבוטו, סאסקה ושאר נתיניו של אורוצ'ימארו.
הכפר יצר ברית עם סונאגאקורה, ושני הכפרים פלשו לקונוהאגאקורה. אולם הפלישה נכשלה ומטרתו של אורוצ'ימארו, לחסל את קונוהאגאקורה, לא התממשה.
לאחר מותו של הסאנין האגדי, על ידי אוצ'יהא סאסקה, הכפר התפרק, וכך גם הבסיסים הסודיים של אורוצ'ימארו, המפוזרים ברחבי העולם. השמועה על מותו של אורוצ'ימארו התפשטה, ונתיניו השתחררו לחופשי.

איוואגאקורה:

איוואגאקורה (Iwagakure, כפר הנחבא בין הסלעים) הוא כפר שינובי נסתר הממוקם במדינת האדמה, אחת מחמש המדינות הגדולות והחזקות ביותר. את הכפר מנהיג הטסוצ'יקאגה (Tsuchikage). הכפר ממוקם באזור ההרי, המלא בסלעים ובמערות. חבר האקאטסוקי דיידארה בא במקור מאיוואגאקורה. הכפר היה ביתו של רושי, הג'ינצ'וריקי של יונבי, ושל הג'ינצ'וריקי האנונימי של גובי.

סטאטים:
אוכלוסייה: 4/5
כוח צבאי: 4/5
כלכלה: 2/5

היסטוריה:
שתיים עשר שנה לפני תחילתה של העלילה, נפתחה מלחמה בין קונוהאגאקורה ואיוואגאקורה. אך המלחמה הגיעה לקיצה כאשר "ההבזק הצהוב של קונוהא", נאמיקאזה מינאטו, שהפך מאוחר יותר להוקאגה הרביעי, הביס עשרות שינובי אויבים מאיוואגאקורה בכוחות עצמו.

קומוגאקורה:

קומוגאקורה (Kumogakure, כפר הנחבא בענן) הינו כפר השינובי הנסתר של מדינת הברק, אחת מחמש המדינות הגדולות. את הכפר מנהיג הראיקאגה (Raikage). פרטים מעטים מאוד ידועים על הכפר, אך נראה כי הכפר ממוקם באזור הררי. קומוגאקורה הוא הכפר היחיד הידוע שמחזיק בכוחם של שני ג'ינצ'וריקי: הג'ינצ'וריקי של הביג'ו בעל שני הזנבות, יוגיטו ני, והג'ינצ'וריקי של הביג'ו בעל שמונת הזנבות, קילרבי. קומוגאקורה הוא כפר מאוד שוויוני, והם מתייחסים אל הג'ינצ'וריקי שברשותם כחברים שווים בכפר, ואף מאלצים אותם להתאמן בפרך על מנת להגיע לרמת שליטה גבוהה בכוח הביג'ו שלהם, כך שהם לא יהוו סכנה על הכפר ותושביו.

סטאטים:
אוכלוסייה: 3/5
כוח צבאי: 4/5
כלכלה: 5/5


היסטוריה:
תשע שנים לפני תחילתה של העלילה, קומוגאקורה וקונוהאגאקורה היו במלחמה אחד נגד השני. בסופו של דבר, נשלח שינובי מטעם קומוגאקורה לחתום עם קונוהאגאקורה על הסכם שלום. אך השינובי, לא ידוע אם פעל לפי פקודות מלמעלה, ניצל את ההסכם וניסה לחטוף את היוגה הינאטה, במטרה להביא את גופתה אל כפרו ולחקור את הביאקוגאן. לאחר שהשינובי, גאשירה, נהרג, קונוהאגאקורה נדרשו על ידי קומוגאקורה למסור לידיהם את גופתו של אביה של הינאטה, היאשי, אך לצערם, קיבלו את גופתו של אחיו התאום של היאשי, היזאשי, במטרה למנוע מסודותיו של שבט ההיוגה ליפול לידיהם של זרים, ומלחמה אשר תסכן את שלום קונוהאגאקורה.