אירגונים וקבוצות

מדריך קבוצות וארגונים:

בעולם השינובי קיימים ארגונים וקבוצות רבים. שינובי חוברים זה לזה כדי לייצור ארגונים וקבוצות מכל הגדלים והצורות כדי לשרת מטרות שונות, אישיות או כלליות. ארגונים יכולים להיות רשמיים או פרטיים וצורות ההנהגה וההתנהלות משתנה מארגון לארגון ומקבוצה לקבוצה. המדריך הבא מציג את כל הארגונים והקבוצות שהוצגו בסדרה, פרט לאלו שקיימים רק כחלק מהפילרים.

כפרי השינובי הנסתרים - Kakurezato
כפרי השינובי הנסתרים מייצגים את הכוח הצבאי של המדינות השונות בעולם השינובי. לרוב המדינות, גם הקטנות אשר לא משתייכות לחמש אומות השינובי הגדולות יש כפר נינג'ות נסתר. יחד עם אוכלוסיה אזרחית בכפרים הנסתרים מאמנים את הנוער להפוך לשינובי, ומדרג השינובי בכפר מתחלק בדרך כלל לשלוש דרגות :גנין, צ'ונין וג'ונין. הכפר מספק הגנה צבאית וגם מקור הכנסה למדינה וזאת על ידי ביצוע משימות הן בפנים והן מחוץ למדינה עבור לקוחות בתמורה לכסף. לכל כפר יש בדרך כלל מנהיג, כאשר מנהיגי הכפרים של חמש אומות השינובי הגדולות נושאים את התואר 'קאגה' ואלו נבחרים על ידי הדאימיו של אותה אומה.

לקריאה מורחבת על כפרי השינובי לחץ כאן.

האנבו - ANBU
האנבו הם קבוצת עילית של שינובי מכפר מסוים אשר נבחרו על ידי הקאגה של אותו כפר ומקבלים פקודות ישירות ממנו. האנבו לובשים מסכות של חיות כאשר הם נמצאים בתפקיד כדי למנוע את זיהוים, וכמו כן יש להם לבוש מסוים. תפקידם של האנבו הוא לבצע משימות קשות או מסוכנות במיוחד, להגן על הכפר במקרים חריגים או למבצע מטלות מסובכות כמו עינוי וחקירה או התנקשות. כאשר חבר באנבו מת גופתו מושמדת מייד כדי למנוע מסודות שהוא נושא עימו ליפול לידי כפר אחר. ככל הנראה לאנבו מכפרים שונים יש מאפיינים נוספים, לדוגמא האנבו של קונוהא נושאים על זרועם קעקוע המעיד על שיוכם לאנבו וגם תמיד נושאים חרב קצרה הנקראת "נינג'אטו".


רוט – Root
רוט הוא ארגון הפועל מתוך ארגון האנבו בקונוהא. חברי האנבו השייכים לרוט מקבלים את הפקודות שלהם מדאנזו מקים הארגון ולא מההוקאגה. בנוסף חברי האנבו ברוט עוברים אימון מיוחד על ידי דאנזו שנועד לבטל את הרגשות והאישיות שלהם כדי להפוך אותם לצייתנים וממושמעים באופן מוחלט. נוסף על כך ידוע שעל כל חבר באנבו רוט הושם חותם מיוחד על לשונו כדי למנוע ממנו לחשוף מידע על הארגון או על דאנזו, ברגע שזה קורה החותם מופעל ומשתק את חבר הרוט ובכך מונע ממנו לדבר. חברי הרוט היחידים שנחשפו הינם סאי, אחיו שין, היאה, פו וטורונה. ידועים חברים נוספים באירגון, כגון דאג'ימו, טראי וטרה, אולם הם עוד לא הופיעו. לאחר מותו של דאנזו ארגון רוט כנראה התפרק.

המשטרה הצבאית של קונוהא
המשטרה הצבאית של קונוהא נוסדה על ידי ההוקאגה השני, טוביראמה סנג'ו. מטרת הארגון הייתה לשמור על השקט ועל החוק בכפר ולצורך חקירות פנימיות בין שורות השינובי. באופן מסורתי מרבית חברי המשטרה היו שייכים לשבט האוצ'יהא של קונוהא, אולם לאחר הטבח בשבט ע"י אוצ'יהא איטאצ'י לא ידוע אם המשטרה עדיין פעילה.


יחידת התחקור של קונוהא
יחידת התחקור של קונוהא היא קבוצה של שינובי העובדת בשיתוף פעולה עם האנבו ומתמחה בעינויים ותחקור של שבויים והוצאת מידע חיוני מהם.
בין השינובי שחברים ביחידה זו נמצאים מורינו איביקי ויאמאנאקה אינואיצ'י.

יחידות הרפואה של קונוהא
השינובי החברים ביחידות אלה נקראים נינג'ות רפואיות (איריו נין) והם בדרך כלל לבושים בחלוקים לבנים המכסים את כל הגוף אם הם מוצבים בכפר (הלבוש משתנה במהלך משימות). תפקידן של היחידות הרפואיות הוא לספק עזרה רפואית לכל תושבי הכפר ומתוקף כך הן אחראיות על הפעלת בית החולים של קונוהא. בנוסף שינובי רפואיים מיחידות אלה מצורפים לעיתים לצוותי שינובי אחרים היוצאים למשימות כדי להגביר את סיכויי ההישרדות של הקבוצה.


יחידת הפענוח של קונוהא
יחידת הפענוח היא יחידה קטנה שממוקמת בארכיון גדול בקונוהא. תפקיד היחידה הוא בעיקר פענוח של טקסטים והודעות מוצפנות המועברות אל הכפר. נראה שזו יחידה מצומצמת המורכבת ממספר מומחים שעוזרים בניהול הארכיון ופענוח ההצפנות. היחידה הוצגה פעמיים כאשר סייעה בפיצוח הודעות מוצפנות שהגיעו מסונהגאקורה ומג'יראיה.

יחידת המחסומים של קונוהא
יחידת המחסומים של קונוהא מופקדת על תחזוק מחסום האיתור המקיף את הכפר. היחידה מחולקת לשתי קבוצות, הקבוצה הראשונה מורכבת משלושה שינובי האחראיים על טכניקת המחסום. באמצעות טכניקה זו הם יוצרים מחסום צ'אקרה כדורי מסביב לכפר שמאתר כל פולש שעובר דרכו ובכך יוצר מערך התראה המכסה אפילו את השמיים והקרקע שמסביב לכפר. הקבוצה השניה מורכבת מחמישה שינובי בדרגת צ'ונין ומעלה שתפקידם לטפל בפולשים שעוברים במחסום. ידוע כי איזומו וקוטטסו בנוסף לשינובי השייך לשבט ההיוגה חברים בקבוצה השניה שביחידה.

שניים עשר הנינג'ות השומרים - Shugonin Jūnishi
זוהי קבוצה של תריסר שינובי שנבחרו על ידי הדאימיו של מדינת האש ונשבעו לו אמונים להגן עליו בכל מחיר. לא ידוע מתי הקבוצה הוקמה או האם היא עדיין מתפקדת כיום, אולם ידוע כי סארוטובי אסומה וחברו הטוב צ'יריקו היו בעברם חברים בקבוצה זו. בנוסף ידוע כי כל חבר בקבוצה נושא עליו חגורת בד עם הקאנג'י המסמל אש.

צבא השינובי המאוחד - Shinobi Rengōgun
זהו ארגון צבאי המקיף את הכוחות המשולבים של חמש אומות השינובי הגדולות כמו גם את הסמוראים של ארץ הברזל. ההחלטה על הקמת הצבא נתקבלה על ידי חמשת הקאגה באישורם של הדאימיו של חמש הארצות הגדולות בעקבות הכרזת המלחמה של אוצ'יהא מאדארה וארגון האקאטסוקי שלו נגדם. עיקר הצבא מחולק לחמש דיוויזיות עליהן מפקדים דארואי, קיטסושי, האטאקה קאקאשי, גאארה ומיפונה. בנוסף לכך ישנן מספר יחידות מיוחדות והן: יחידת המארבים בהנהגת קאנקורו, יחידת הלוגיסטיקה והרפואה בהנהגת שיזונה, יחידת המודיעין בהנהגת יאמאנאקה אינואיצ'י ויחידת האיתור בהנהגת אאו. המפקד הכללי של כל הדיוויזיות הינו הקאזהקאגה גאארה, בעוד הגנרל של הכוחות המאוחדים ככללם הוא הראיקאגה. בנוסף, כל החיילים בצבא לובשים תלבושות דומות המורכבות מאפודת השינובי המוכרת ובגדים כהים, ובנוסף חובשים מגן מצח עם הקאנג'י המסמל 'שינובי' שעוצב ע"י מיפונה במקום מגן המצח הרגיל שלהם.


יחידות ההפצצה של איווה - Bakuha Butai
לא הרבה ידוע על קבוצה זו, מאחר והיא הוזכרה רק פעם אחת. עם זאת סביר להניח שזוהי יחידה מיוחדת של איווהגאקורה אשר מטרתה הייתה להפציץ יעדי אויב באמצעות נינג'וטסו באקוטון (אלמנט פיצוץ), אחד מהקקיי גנקאי של איווה. ידוע כי גארי, אחד מהשינובי שהחוזרו לחיים על ידי קאבוטו ואשר מחזיק באלמנט הבאקוטון היה בעבר חבר ביחידה זו.


שבעת סייפי הערפל - Kiri no Shinobigatana Shichinin Shū
שבעת הסייפים הינה קבוצת של נינג'ות עילית מקיריגאקורה. בקבוצה חברים 7 שינובי אשר סימן ההיכר שלהם הוא שכל אחד מומחה בשימוש בחרב ייחודית העוברת בתוך הקבוצה מדור לדור. כלומר כאשר סייף מת, מגויס שינובי חדש לקבוצה שלומד להתמחות ומחזיק בנשק של אותו סייף. כל אחת מחרבות הסייפים מחזיקה ביכולת מיוחדת מה שהופך את הסייפים למסוכנים כפליים כאשר הם משתמשים בחרבותיהם. כרגע הסייף היחיד שנשאר בחיים הוא צ'וג'ורו מקירי אשר מחזיק בחרב האריאמאקי, אולם שבעה מחברי הארגון שנהרגו ובניהם זאבוזה מומוצ'י הוחזרו לחיים על ידי קאבוטו בעזרת טכניקת האדו טנסיי שלו כדי להלחם בכוחות השינובי המאוחדים.

לקריאה מורחבת על שבעת הסייפים לחץ כאן.

אוינין – Oinin
האוינין (ציידי נינג'ות) הם קבוצה בתוך האנבו של קיריגאקורה אשר מתמחים באיתור והתנקשות בשינובי אשר בגדו בכפר ועזבו אותו. כחלק מהאימונים שלהם האוינין מחזיקים ביכולות איתור ומעקב מרשימות כמו גם ידע נרחב באנטומיה המאפשרים להם למצוא ולחסל את המטרה שלהם בקלות ובשקט. לאחר שהם מחסלים את המטרה שלהם האוינין משיבים את הגופה לכפר או משמידים אותה כדי למנוע מסודות שהיא יכולה להכיל ליפול לידי כפרי שינובי אחרים. בתחילת הסדרה, האקו התחזה לאוינין וביים נסיון התנקשות במומוצ'י זאבוזה כדי להציל אותו מצוות 7. ידוע גם כי אאו, אחד ממלוויה של המיזוקאגה לאספת הקאגה הינו חבר אוינין לשעבר.
 

אקאטסוקי – Akatsuki
ארגון האקאטסוקי הוא ארגון של נינג'ות מפקירות בדרגה S אשר צד את הביג'ו, החיות המזונבות ושואף לאסוף את כולם. פורמלית הארגון הוקם על ידי שלישיית היתומים מאמהגאקורה: נאגאטו, יאהיקו וקונאן ומטרתו הראשונה הייתה להביא לסיום המלחמות בארץ הגשם. לאחר שנבגדו בידי האנזו ויאהיקו נהרג ארגון האקאטסוקי הפך לארגון מחתרתי שלמעשה נשלט מאחורי הקלעים על ידי אוצ'יהא מאדארה. הארגון מאז הורכב ממספר שינובי ברמה גבוהה שפעלו בזוגות, כאשר כל אחד לובש את החלוקים השחורים בעלי הדפסי ענני הארגמן האייקוניים. המטרה שלשמה פיין הנהיג את הארגון הייתה להביא שלום וזאת על ידי יצירת נשק מכוחן המשולב של תשעת הביג'ו כדי להטיל אימה על מדינות השינובי ולהפסיק זמנית את המלחמות. אולם מאוחר יותר נחשף שמאדארה ואוביטו ששלטו בארגון מהצללים שאופים לאסוף את תשעת הביג'ו כדי להחיות את ג'ובי, הביג'ו המקורי בעל עשר הזנבות ולהשתמש בכוחו כדי לשלוט בעולם השינובי דרך גנג'וטסו.

לקריאה מורחבת על ארגון האקאטסוקי לחץ כאן.

הבי/טאקה – Hebi/Taka
זוהי קבוצה שהוקמה על ידי אוצ'יהא סאסקה לאחר שהביס את אורוצ'ימארו בחלק השני של העלילה. הקבוצה מונה ארבעה חברים: הוזוקי סויגטסו, קארין, ג'וגו וסאסקה עצמו. בתחילה סאסקה קרא לקבוצה 'הבי' (נחש) ומטרתה הייתה למצוא ולחסל את אוצ'יהא איטאצ'י, אולם לאחר שנודעה לו האמת על איטאצ'י סאסקה שינה את שם הקבוצה ל'טאקה' (נץ) ומטרתה החדשה הפכה להשמדת קונוהא ונקמה בזקני הכפר שהורו על טבח האוצ'יהא. כרגע הקבוצה מפורקת בעקבות האירועים שהתרחשו לאחר פגישת הקאגה והקרב של סאסקה נגד דאנזו.