מלחמות השינובי

העמוד מכיל ספוילרים, הקריאה היא על אחראיותכם.
מלחמת עולם השינובי הגדולה הראשונה (Daiichiji Ninkai Taisen) היא המלחמה הגדולה הראשונה שעירבה את מרבית כפרי השינובי, והתרחשה בעשור הראשון להקמת מערכת כפרי השינובי. המלחמה הסתיימה בשביתת נשק בין הכפרים, אך לא לפני שהם סבלו מנזקים רבים.
מרבית הקאגה השתתפו במלחמה ולחמו בחזית, אולם מצאו את מותם; ביניהם היו סנג'ו האשיראמה, אחיו טוביראמה שירש את התואר ונהרג קרב נגד צוות קינקאקו של קומוגאקורה וכן נידאימה טסוצ'יקאגה מו ונידאימה מיזוקאגה שלחמו במערכה בין קיריגאקורה ואיוואגאקורה והרגו אחד את השני בקרב.

מלחמת עולם השינובי הגדולה השנייה (Dainiji Ninkai Taisen) התרחשה כעשרים שנה לאחר סיומה של המלחמה הקודמת. הקונפליקטים העיקריים שלקחו חלק במלחמה היו בין קונוהא, איוואגאקורה, סונאגאקורה. הכפרים לחמו על אדמות המדינות הקטנות יותר, מה שאילץ גם את אמגאקורה לפנות נגד קונוהא ולהשתתף במלחמה.
במהלך המלחמה רבים נפלו בקרב, בעוד שרבים אחרים זכו לתהילה: צ'יו איבדה את בתה והחתן שלה, שנהרגו בקרב נגד האטאקה סאקומו; טסונאדה איבדה את אהובה דאן; נאגאטו, יאהיקו וקונאן התייתמו מהוריהם. טסונאדה עשתה לעצמה שם בתור הקונואיצ'י הרפואית הטובה בעולם לאחר שניטרלה את הרעלים של צ'יו והביסה אותה, והתפרסמה אף יותר לאחר שהיא וחברי קבוצתה ג'יראייה ואורוצ'ימארו שבו בשלום מהקרב נגד האנזו, שהעניק להם את תואר הסאנין.

מלחמת עולם השינובי הגדולה השלישית (Daisanji Ninkai Taisen) פרצה כעשר שנים לאחר המלחמה הקודמת, עם היעלמותו המיסתורית של סאנדאימה קאזקאגה. חיפושיהם של סונאגאקורה אחר מנהיגם הנעדר הוביל להתערבות של המדינות השכנות, וכך פרצה המלחמה.
המערכה העיקרית הידועה במלחמה זו הייתה בין קונוהא ואיוואגאקורה, שלחמו על אדמות קוסאגאקורה. המצב התהפך לבסוף לטובת קונוהא עם השמדת גשר קאנאבי על ידי קבוצתו של נאמיקאזה מינאטו, שמאוחר יותר זכה לכינוי "ההבזק הצהוב של קונוהא" והפך ליונדאימה הוקאגה. כמו כן, קאקאשי קיבל את השארינגאן.
במקביל, האנזו כרת ברית עם דאנזו וטמן ברית לאירגון של יאהיקו, נאגאטו וקונאן, אך נכשל בלחסל אותם.