קאגה

העמוד כולל ספוילרים להמשך העלילה! הקריאה היא על אחריותכם!

קאגה - Kage

קאגה ("צל" בפירוש מילולי) זהו התואר שניתן למנהיג של אחת מחמשת המדינות הגדולות. בדרך כלל הקאגה הוא הנינג'ה הכי חזקה בכפר ומשמש כמנהיג צבאי ובעל סמכות בקהילת הנינג'ה. עם זאת, אין להתבלבל ביניהם לבין הדאימיו, שכן הקאגה לא שולטים על המדינה באופן ישיר. הקאגה שוכנים בכפר הנסתר הראשי של המדינה בה הם נמצאים. השם של הקאגה מורכב משם המדינה בתוספת "קאגה".

מדינת האש - הוקאגה (Hokage)
"הוקאגה" הם המנהיגים של קונוהאגאקורה.

שודאי הוקאגה - סנג'ו האשיראמה (Shodai Hokage - Senju Hashirama):
כיוון שהוא היה ממייסדי כפר העלה הנסתר, הוא לבסוף הפך לאדם הראשון בעל התואר "הוקאגה" כשמערכת הכפרים הייתה בהתחלתה.נידאימה הוקאגה - סנג'ו טוביראמה (Nidaime Hokage - Senju Tobirama):
אחיו של האשיראמה, הוא התמנה לתפקיד ההוקאגה אחריו.סאנדאימה הוקאגה - סארוטובי הירוזן (Sandaime Hokage - Sarutobi Hiruzen):
התמנה להוקאגה לאחר טוביראמה. לאחר שנים רבות הוא פרש מתפקידו אך חזר אליו בשנית לאחר מותו של ההוקאגה הרביעי. הוא מת במהלך הפלישה של אורוצ'ימארו לקונוהאגאקורה.

יונדאימה הוקאגה - נאמיקאזה מינאטו (Yondaime Hokage - Namikaze Minato):
הפך להיות ההוקאגה הרביעי. הוא הקריב את חייו על מנת לעצור את הקיובי ולחתום אותו בתוך נארוטו, ולאחר מכן סארוטובי חזר לכהן בתפקיד.גודאימה הוקאגה - טסונאדה (Godaime Hokage - Tsunade):
התמנתה לתפקיד לאחר מותו של סארוטובי. למרות שבתחילה לא רצתה בתפקיד, נארוטו הצליח לשכנע אותה לבסוף.רוקודימה הוקאגה קוהו - דאנזו (Rokudaime Hokage Kōho - Danzō)
התמנה לתפקיד הזמני לאחר שטסונאדה נכנסה לקומה.מדינת המים - מיזוקאגה (Mizukage)
"מיזוקאגה" הם המנהיגים של קיריגאקורה.

נידאימה מיזוקאגה - Nidaime Mizukage
נהרג בקרב נגד נידאימה טסוצ'יקאגה, אולם הוביל גם הוביל למותו של יריבו. נידאימה מיזוקאגה משתמש בקרב בצדפה ענקית, שמשחררת ריח אשר הופך את המיזוקאגה לבלתי פגיע.

יונדאימה מיזוקאגה - יאגורה (Yondaime Mizukage - Yagura):
יאגורה, הג'ינצ'וריקי של סאנבי, היה המיזוקאגה הרביעי. בתקופה זו הכפר כונה "ערפל הדם" בשל שיטותיו האכזריות, אשר כללו לדוגמה את בחינות הגנין שבהן צריך להרוג את חברך ללימודים על מנת לקבל את הדרגה. לפי דבריה של גודאימה מיזוקאגה, ככל הנראה הוא נשלט על ידי מישהו אחר בזמן תקופת שלטונו.גודאימה מיזוקאגה - טרומי מיי (Godaime Mizukage - Terumi Mei):
המיזוקאגה הנוכחית היא אישה צעירה למראה. היא אומנם נחמדה, אך רגישה לגבי כך שהיא רווקה - היא נוטה לפרש דברים של אנשים כאילו שהם מלגלגים על עובדה זו, מה שגורם לה להתרגז.מדינת הברק - ראיקאגה (Raikage)
"ראיקאגה" הם המנהיגים של קומוגאקורה.

סאנדאימה ראיקאגה (Sandaime Raikage):
הוא הנהיג את קומוגאקורה שלושים שנים לפני תחילתה של העלילה, וככל הנראה היה אביהם של איי, היונדאימה ראיקאגה לעתיד, וקילרבי. הסאנדאימה ראיקאגה היה האחראי על חתימתו של האצ'יבי בבנו קילרבי, לאחר ניסיונות רבים לשלוט בביג'ו. סאנדאימה ראיקאגה מת בשלב כלשהו במהלך מלחמת העולם השלישית, והשאיר את איי בתור יורשו.יונדאימה ראיקאגה - אה (Yondaime Raikage - Ē)
הראיקאגה הנוכחי הוא אחיו של קילרבי, הג'ינצ'וריקי של האצ'יבי. ממה שנראה עד כה הוא אדם חזק ביותר. כמו כן הוא נוטה להתלהב ולהתרגז בקלות ולשבור דברים.מדינת האדמה - טסוצ'יקאגה (Tsuchikage)
"טסוצ'יקאגה" הם המנהיגים של איוואגאקורה.

נידאימה טסוצ'יקאגה - מו (Nidaime Tsuchikage - Muu)
קודמו של אונוקי לתפקיד הטסוצ'יקאגה. נהרג בקרב על ידי נידאימה מיזוקאגה, שנהרג גם הוא באותו הקרב. מו אף היה המורה של אונוקי והעביר לו את סודות הג'ינטון. כמו אונוקי, גם מו משתמש בג'ינטון בקרב.

סאנדאימה טסוצ'יקאגה - ריוטנפין נו אונוקי (Sandaime Tsuchikage - Ryoutenpin No Oonoki)
נראה שהוא בתפקיד זה שנים רבות ולמרות גילו המבוגר והבעיות הגופניות הנלוות הוא עוד לא מוכן לפרוש מתפקידו ולהעביר את התואר לאדם צעיר יותר.מדינת הרוח - קאזקאגה (Kazekage)
"קאזקאגה" הם המנהיגים של סונאגאקורה.

שודאי קאזקאגה (Shodai Kazekage):
המייסד של כפר החול הנסתר.

נידאימה קאזקאגה (Nidaime Kazekage):
ממשיך דרכו של שודאי קאזקאגה. בתקופתו הוא התחיל במחקר על ביג'ו וג'ינצ'וריקי על מנת ליצור "נשקים" עבור הכפר.

סאנדאימה קאזקאגה (Sandaime Kazekage):
על ידי שימוש ביכולותיו וחיקוי היכולות של איצ'יבי נו שוקאקו, הביג'ו של הכפר, הוא פיתח שליטה בחול ברזל מיוחד. בשלב מסוים הוא נעלם מהכפר, ולבסוף התגלה כי הוא הפך לאחת מהבובות האנושיות של חבר האקאטסוקי סאסורי.

יונדאימה קאזקאגה (Yondaime Kazekage):
כיהן לאחר היעלמותו של סאנדאימה קאזקאגה. הוא זה שהורה לחתום את איצ'יבי נו שוקאקו בתוך בנו, גאארה. לאחר שהוא ואורוצ'ימארו רקמו מזימה על מנת להחזיר את סונאגאקורה לגדולתה, הוא נרצח על ידי שותפו שהחל להתחזות אליו וניהל את כל המערכה של הפלישה לקונוהאגאקורה. יונדאימה קאזקאגה הוא בעל קקאי גנקאי בשם ג'יטון (Jiton), בדומה לסאנדאימה קאזקאגה. ג'יטון איפשר ליונדאימה קאזקאגה לשלוט באבק זהב.גודאימה קאזקאגה - סאבאקו נו גאארה (Godaime Kazekage - Sabaku No Gaara):
הפך לקאגה מתישהו במהלך דילוג הזמן שבסדרה, לאחר שהשתנה מרוצח צמא דם לאדם אהוד ונאמן לכפר. הוא נשאר בתפקידו גם לאחר שהוצא ממנו איצ'יבי, דבר שככל הנראה החליש אותו.