המיתולוגיה

שימו לב! העמודים שהכותרת שלהם מסומנת באדום מכילים ספוילרים!

בעמוד זה תוכלו למצוא אגדות שונות מהמיתולוגיה היפנית, והקשר שלהן לסדרה נארוטו. חלק מהפרטים במנגה ואנימה של נארוטו התבססו על המיתולוגיה, אך לא יותר מזה. כלומר, הקשרים כאן מתבססים בעיקר על השמות, אפיון הדמויות וגם חלקית על האירועים המרכזיים שהתרחשו בעלילה.

קוסאנאגי נו טסורוגי, וההקשר שלה לאורוצ'ימארו
קוסאנאגי נו טסורוגי- חרב אגדית, אשר סביבה סובבו הרבה התרחשויות במיתולוגיה היפנית. חרב עם שם דומה יצאה מתוך הנחש שהיה בבטנו של אורוצ'ימארו, איתה אורוצ'ימארו נלחם וניצח את סאנדאימה הוקאגה. לקריאה לחצו כאן.

אגדת ג'יראיה האמיץ, וההקשר שלה לג'יראיה
במיתולוגיה היפנית, ישנה אגדה עתיקה המספרת על איש שקראו לו ג'יראיה. בסדרה, כידוע לכם, גם כן קיים ג'יראייה, לו יש יכולות הדומות לאלו של ג'יראייה מהאגדה. לקריאה לחצו כאן.
אגדת השינטו על בריאת העולם, וההקשר שלה לאיטאצ'י
במיתולוגיה היפנית ישנה אגדה על שני אחים ואחות. שלושתם אלים, ושמם זהה לשמות שלושת טכניקות המאנגאקיו של איטאצ'י. המטרות והתכונות של הטכניקות הללו מאוד דומות להתרחשויות שהתרחשו לשלושת האלים במיתולוגיה היפנית. לקריאה לחצו כאן.
סון ווקונג - אל הקופים וההקשר שלו לאנמה
במיתולוגיה היפנית, מסופר על אל הקופים בשם סון ווקונג. בסדרה גם כן ישנו אל קופים, אבל בשם אנמה. אומנם שמותיהם לא זהים, אך ישנם כמה תכונות שבהם אפשר לאתר נקודות השוואה בין השניים. לקריאה לחצו כאן.
משחק הקלפים האנאפודה וההקשר שלה לאינו-שיקא-צ'ו
במשחק הקלפים היפני "האנאפודה", ישנו צירוף של קלפים המייצגים חזיר, אייל ופרפר, הנרקר "אינו-שיקא-צ'ו". בסדרה, ישנו גם צירוף של שלושה אנשים לקבוצה אחת הנקרא "אנו-שיקא-צ'ו". הקבוצה הזאת היא בעצם - אינו, שקאמארו וצ'וג'י, וגם האבות שלהם. לקריאה לחצו כאן.
מלאך המוות, וההקשר שלו להידאן
במיתולוגיות השונות בעולם, מלאך המוות הוא יצור האחראי על המוות של היצורים החיים על פני האדמה. ליכולת ולמראהו של הידאן ישנה התייחסות ליישות הזו. לקריאה לחצו כאן.
אגדת ששת הדרכים, וההקשר שלה לפיין
במיתולוגיה היפנית, קיימת אגדה הנקראת "אגדת ששת הדרכים". האופי של האגדה הזאת, והפרטים שלה מאוד דומים לפיין, וליכולות המיסתוריות שלו. לקריאה לחצו כאן.