האנציקלופדיה של נארוטו

האנציקלופדיה של נארוטו
כאן תוכלו למצוא מונחים והגדרות אשר נאמרו בסדרה ואת משמעותם. האנציקלופדיה תתעדכן מפעם לפעם. אם ראיתם בסדרה הגדרה לא ברורה, ואתם רוצים לקבל הסבר, אל תתביישו לשאול. שלחו הודעה פרטית אל Dr Chaos וההגדרה שרציתם לדעת תתעדכן באנציקלופדיה. קריאה נעימה.
*המילים המסומנות בכחול הן המילים הכי חדשות שעודכנו*

Akatsuki Organisation - ארגון אקאטסוקי
ארגון זה הוא לא ארגון רגיל, הוא מנוהל ע'י נינג'ות נעדרות שעקרונותיהם מבוססים על כוח, נקמה ושנאה. החברים בארגון הם פושעים בסיווג-S שמסוכנים מאוד ומבוקשים ע'י כל כפר. בין החברים החזקים ביותר והמוכרים של הארגון הזה נמצאים איטאצ'י ואורוצ'ימארו (שהחליט לעזוב את הארגון בשלב מסויים).

Anbu Team - קבוצת אנבו
אנבו היא קבוצה עילית של נינג'ות ששייכות לכפר העלה. האנבו מזוהים ע'י המסכות בצורות חיות שהם לובשים כדי שלא יגלו את זהותם האמיתית. חברי האנבו מבצעים משימות רבות, ביניהם משימות התנקשות, ומשימות ליווי.

Bandages - תחבושות
תחבושות לא משמשות רק לסגנון הלבוש או כדי לחבוש פצעים, אלא גם לסגנון הלוחמה טקן (אגרוף הברזל) שהוא סוג של טאיג'וטסו. בדרך כלל הם נקשרות מסביב לידיים, לתחבושות יש יכולת לשחרר את עצמם ולקשור את היריב (כמו בטכניקות של רוק לי) בתור הכנה לטכניקה מפוצצת.

Collectors - אספנים
האספנים קשורים בסדרה לחלק השני של מבחני הצ'ונין. המטרה של הנינג'ות הנבחנות בחלק השני של מבחני הצ'ונין הוא לאסוף שתי מגילות - מגילת גן העדן ומגילת האדמה (לכן הם נקראים אספנים). למרות זאת הם אוספים יותר מגילות כאשר הם נפגשים באוייבים חלשים יותר. הם עושים זאת למקרה שיפגשו באויב חזק יותר מהם, וכך הם יוכלו לתת לו את המגילה המיותרת מבלי להכנס איתו לקרב. האספנים נותנים מגילות מיותרות שאספו לחברים אחרים מאותו הכפר שלהם כדי לוודא שגם הם יעברו את החלק השני בבחינה.

Coup D'etat - קופ דה טאט
מילה צרפתית שמשמעותה להפיל ממשלה או דיקטטור, שבדרך כלל קבוצות קטנות של הקהילה שידועים כמורדים מנסים לעשות. מומוצ'י זאבוזה ניסה לעשות דבר זה בכפר הערפל הנסתר אבל לא הצליח ולכן נטש את הכפר.

Cursed Seal - חתימה מקוללת
חתימה זו מבוצעת ע'י אורוצ'ימארו. הוא נושך את הקורבן שלו ומשאיר סימן על צווארו של הקורבן. הסימן שהשאיר כשנשך את סאסקה היה מעוצב בדומה לשארינגאן - שלושה נקודות שחורות בצורת להבהטיפה. כאשר מישהו ננשך הוא מיידית מאבד הכרה ויש סיכוי קטן מאוד שהקורבן יתעורר. אם הקורבן מצליח לשרוד את הכאב והייסורים של החתימה, כאשר הוא מנסה לרכז צ'אקרה החתימה מעצימה את כוחה ואת כוח הנינג'ה. החתימה המקוללת היא טכניקה אסורה וחלק מהנינג'ות שיש להם את הסימן של החתימה הם אנקו וסאסקה.

Exploding Note - פתק מתפוצץ
מכתב שמתפוצץ לאחר זמן מסויים. נינג'ה משתמש בזה ע'י חיבור פתק זה לקונאי וזורק אותו קרוב לאויב כדי שהפיצוץ יפגע בו. הפתק מתפוצץ לפי זמן מסויים, הזמן נכתב על הפתק עצמו.

Gochisousama - (מילת נימוס)
מילת נימוסים אשר נאמרת לאחר האוכל בתרבות היפנית.

Head Protector - מגן מצח
חפץ זה הוא חתיכה מלבנית של מתכת שמחוברת בדרך כלל לבנדנה בצבע כחול או שחור. לכל כפר יש את הסמל שלו שחרוט במרכז פיסת המתכת, שמראה שהנינג'ה שלובש אותו שייך לכפר של הסמל הזה. בדרך כלל מגן המצח נלבש על המצח, או על היד, או שהוא משמש כחגורה.

Hunter-Nin - צייד נינג'ות
קיימות קבוצות של ציידי נינג'ות בכל כפר, הם לובשים מסיכות עם כל מיניי צורות שצבועות עליהם. התפקיד שלהם הוא לחפש נינג'ות נעדרות שנטשו את הכפר ולקחו את סודות הכפר איתם. כשהם מוצאים אותם הם הורגים אותם ומשמידים את גופותיהם כדי שסודות הכפר ישמרו בבטחה. חלק מסודות הכפר כוללים סוגי הצ'אקרה משלו וג'וטסוים משלו.

Ichiraku Ramen - הראמן של איצ'יקארו
המקום זה הוא "המקום" לאכול בו ארוחת ראמן בכפר העלה הנסתר. הוא עושה את הראמן הכי טרי וטעים בכפר העלה, וזה המקום המועדף על נארוטו לאכול בו ראמן.

Itadakimasu - (מילת נימוס)
מילה זו נאמרת לפני האוכל, כמו שאנו אומרים בעברית בתיאבון לפני האוכל, ביפנית אומרים מילה זו.

Jutsu Types - סוגי ג'וטסו
יש חמישה סוגים עיקריים של ג'וטסו ששיכים לחמשת מדינות השינובי הגדולות, לכל מדינה יש ג'וטסוים מיוחדים שמשתמשים באלמנט ראשי אחד. האלמנטים בהם משתמשים הם: אש, מים, חשמל, אדמה, ורוח.

Karasu - קאראסו
גרסא גדולה של בובה על חוטים, שמשומשת ככלי בקרב. במקום החוטים הרגילים הבובה נשלטת בחוטים של צ'אקרה שיוצאים מידי המשתמש כדי להזיז את הבובה. דוגמא לשינובי שמשתמש בבובה - קאנקורו.

Kinjutsu - קינג'וטסו
משמעות המילה קינג'וטסו ביפנית היא טכניקה אסורה. ישנן טכניקות שכאשר הם נוצרו הם נהפכו לטכניקות אסורות בגלל שחלק מהשפעות הטכניקות היו מסוכנות מדיי כדי להשתמש בהם כמו טכניקות שנוצרו כדי לבצע מעשים רעים, או שיש להם השפעות מסוכנות מאוד על המשתמש.

Kunai - קונאי
כלי לחימה בסיסי שמשתמשים בו רוב הנינג'ות. קונאי הוא בצורה של פגיון קטן עם טבעת בקצה אחד כדי
שיהיה ניתן לשלוף אותו במהירות מהתיק בו הוא נמצא. לא חייבים לזרוק את הקונאי, אפשר גם להשתמש
בו כדי לחתוך או לדקור את האויב, והוא יכול לגרום נזק רציני אם הוא פוגע במקום הנכון, אבל קונאים יכול להחסם בקלות רבה ע'י יריבים עם נסיון רב.

Makibishi - מאקיבישי
כלינשק זה הוא אוסף של קוצים שניתן לזרוק, או למקם על האדמה כמלכודת כדי שהאויב ידרוך על זה, הם יכולים לא להשפיע על האויב בכלל, או לעשות נזק רב אם הם גורמים לאויב לעצור במקום כאשר הוא דורך עליהם כדי לפגוע בו עם טכניקה או לזרוק עליו נזק כמו קונאי או שוריקאן.

Missing-Nin - נינג'ה נעדרת
נינג'ות אלה הם נינג'ות שנטשו את הכפר ונהיו נוודים. חלק מהנינג'ות הנעדרות מנוצלות ע'י כפרים אחרים כדי למצוא את סודות הכפר ממנו באו, כדי לקבל יתרון על אנשי כפר זה בקרב, בגלל שהכפרים מפחדים מהנינג'ות האלה הם בונים קבוצות של ציידי נינג'ות שמחפשים ומשמידים את הבוגדים, כדי לשמור על סודות הכפר ע'י הריגתם ונתינת גופותיהם לחיות טורפות נבלות.

Mist Ninja Seven Swordsmen - שבעת אנשי החרבות מכפר הערפל
קבוצה של נינג'ות חזקות מאוד מכפר הערפל הנסתר. הקבוצה נוסדה ע'י הנינג'ות הכי מוכשרות בלחימה בחרב מכפר הערפל הנסתר, ביניהם נמצא מומוצ'י זאבוזה.

Ninja Registration Book - ספר רישום הנינג'ות
כאשר נינג'ה בדרגת גנין מקבל את תעודת הזהות שלו המידע הולך ישר לתוך הספר הזה. הספר מכיל את כל הנינג'ות של הכפר מהחלש לחזק, מהמיומן ביותר לחסר נסיון ביותר, בספר הזה תמצאו את כל הנינג'ות של הכפר. העמודים בספר מראים את פרופיל הנינג'ה בנוסף למידע אחר על הנינג'ה, מכיוון שהספר נותן כל כך הרבה מידע הוא נשמר ומאובטח שחס וחלילה לא יגיע לידים הלא נכונות.

Ninja Registration I.D - תעודת הזהות של הנינג'ה
לאחר שהנינג'ה מסיים את האקדמיה לנינג'ות ונהיה גנין הנינג'ה מקבל תעודת זהות. תעודה זו מכילה תמונה של הנינג'ה, ומידע מיוחד על הנינג'ה, כולל את תאריך הלידה שלו, מספר רישוי, ומידע כללי עליו. אחרי שכל הפרטים מלאים, הנינג'ה שם את המידע הזה בתוך ספר רישום הנינג'ות.

Ninjutsu - הנינג'וטסו
נינג'וטסו מתקשר לכמעט כל דבר שהנינג'ה משתמש בו בקרב מהטכניקות שלו, והיכולות שלו. כדי להשתמש בנינג'וטסו כהלכה חייבים לדעת לשלוט בצ'אקרה ולשמור אותה יציבה, דרך לשפר את השליטה בצ'אקרה היא ללכת על עצים. נינג'וטסו מתקשר גם ליכולות והטכניקת לאיסוף מידע.

NinPou - נינפו
הנינפו הוא מונח אומנויות הנינג'ה היפנית.

Seal - חתימה
חתימה היא אוסף של תנועות ידיים שנקראות ומוצגות על שמם של חיות. תנועות אלה משומשות כדי לבצע טכניקות ג'וטסו, יש גם סוגים של נינג'ות שיכולים לבצע חתימה כאשר הם משתמשים רק ביד אחת, דבר זה מקנה יתרון בקרב פנים אל פנים.

Smokeball - כדור עשן
כלי שהנינג'ה משתמש בו. הוא זורק את הכדור קרוב אל האויב וכשהוא נוחת לידו הוא מתפוצץ ומשחרר ענן עשן גדול, דבר זה מקנה לנינג'ה יתרון על האויב.

Taijutsu - טאיג'וטסו
הג'וטסו הזה הוא צורת אומנות הלחימה שעליה הנינג'ה מסתמך כאשר הוא נלחם, ועליה מבוססות טכניקות הלוחמה שלו, נסיונו ויכולותיו. רוב הנינג'ות שמשתמשות רק בטאיג'וטסו משתמשות רק בזה מכיוון שהם לא יכולות לבצע טכניקות נינג'וטסו או גנג'וטסו, אבל בגלל רצונם לעשות הכל כדי להיות שינובי אמיתי הם מתאמנים ללא הפסק כדי לשפר את הטאיג'וטסו שלהם, זה חשוב להם כמו חייהם וזו דרכם היחידה להיות שינובי. דוגמא לאדם כזה אשר משתמש אך ורק בטאיג'וטסו - רוק לי.

The Great Naruto Bridge - גשר נארוטו הגדול
נקרא על שם נארוטו, הגשר הזה נבנה ע'י טאזונה במדינת המים במטרה לחבר אותה אל שאר המדינות למטרות סחר בין הארצות, כדי להעצים את כמות ההכנסות של המדינה וכדי שהאיכרים יוכלו להרוויח יותר כסף.