קקאי גנקאי

תכונות גנטיות מיוחדות

קקיי גנקאי (Kekkei Genkai), או "יכולות תורשה מתקדמות", הן יכולות ייחודיות של נינג'ות, אשר בדרך כלל מועברות בתורשה לחברי שבט מסוים, אך לא רק - כך לדוגמה, האשיראמה סנג'ו הוא היחיד בשבט בעל יכולת המוקוטון, אך היא ייחודית לגנים שלו בלבד (וכך גם ליאמאטו יש אותה) ולא הופיעה אצל שאר חברי השבט.
אין להתבלבל בין קקיי גנקאי לבין טכניקות הידן (Hiden), שהן טכניקות סודיות שרק אדם או שבט מסוימים יודעים ושומרים עליהן בסוד בינם לבין עצמם. 

לחצו על כל תמונה כדי לדעת עוד על היכולת


השארינגאן של שבט האוצ'יהא:
השארינגאן הוא יכולת מיוחדת הנמצאת באישון העין של נבחרי שבט האוצ'יהא. זוהי תכונה שנאמר שהיא הועברה מיכולת הביאקוגאן של שבט ההיוגה, ואז עם הזמן התפתחה אבולוציונית.


הביאקוגאן של שבט ההיוגה:
הביאקוגאן, שפירושו ביפנית הוא "עיניים לבנות", היא טכניקה מיוחדת שיכולה לפעול רק ע"י חבר בשבט ההיוגה, אחד מהשבטים הקדומים של כפר קונוהא. הטכניקה קשורה אך ורק לעיניים של המשתמש.
ההיוטון של שבט יוקי:
שבטו של האקו אינו ידוע, אך הכוח המיוחד של שבט זה הוא היכולת לשלוט במים והפכיתם לקרח. בתור נינג'ה אינטלגנטית, הצליח האקו לחבר את יכולת זו יחד עם הטכניקות האחרות אותן למד ממורו, זאבוזה.


שאיבת צ'אקרה של יורוי משבט האקודו:
לא הרבה ידוע על יכולת מיוחדת זו מכיוון שהיא נראית רק פעם אחת בכל הסדרה. רק אקודו יורוי ידוע כנינג'ה המסוגלת להשתמש ביכולת שימושית זו. לכן, זאת תעלומה האם יכולת זו באה ממקורות השבט.


יכולת ה'חייתיות' של שבט האינוזוקה:
שבט האינוזוקה, הוא שבט שלאנשיו יש תכונה מיוחדת - חציים אדם וחציים השני חיה פראית. עקב 'החייתיות' שבהם, סיגלו לעצמם נינג'ות אלו מספר מתקפות המנצלות את החושים הפראיים שיש לגופם.

הגדלת שטח פנים-הגוף של שבט האקמיצ'י:
יכולת מיוחדת זו השייכת לשבט האקמיצ'י, אחד משבטי קונואה, היא יכולת הרסנית שעיקרה היא כוח והרס. נינג'ות משבט זה מוכרים בתור נינג'ות המשתמשות בג'וטסוס שמביאים להן את היכולת.


יכולת שליטת החרקים של שבט אבורמה:
שבט האבורמה, שבט מסתורי ומעניין מאוד, הוא שבט שבו הנינג'ות השייכות לו משאילות את גופם לאוכלוסיית חרקים, הנקראים "חרקי הרס", והוא משומש כקן להולדת החרקים.


יכולת שליטת הצללים של שבט נארה :
שבט הנארה הוא שבט שאנשיו מסוגלים לשלוט בצל של עצמם, כלומר, להאריך אותו, לקפל אותו, להרחיב אותו או לקצר אותו. כאשר הם תופסים בעזרת הצל שלהם את יריבם, הם יגרמו לו להיות.


יכולת העברת המוחות של שבט ימאנקה:
לנינג'ות משבט הימאנקה יש כמה טכניקות שמפריעות למוח של היריב או משפיעות עליו.
הטכניקות שלהם משלבות כמה אפקטים הקשורים במוח היריב וגם בעזרת גנג'טסו.השיקוטסומיאקו של שבט הקאיוגה:
מקורו של השבט מכפר הערפל. כמעט כל השבט הושמד בבת אחת.
לשבט מבנה גוף מיוחד ויצירת תאים מהירה. הם מסוגלים לשנות את מבנה העצמות ולהוציא אותן.
יכולת ההתנתקות מהגוף של השבט סאוקון ואוקון:
לא ידוע רבות על השבט של סאוקון ואוקון, חוץ מזה שלשבט יש את האפשרות להתנתק מגופם (במובן החלקיקי) ולעבור לגוף אחר.