מדריך נשקים

נינגו (Ningu), או כלי נינג'ה, הם כלים המשומשים בידי השינובי לצרכים שונים, הן בשדה הקרב והן בחיי היום יום. הכלים מאורגנים בשלוש קבוצות - ציוד לחימה, כלים ותרופות.

ציוד לחימה -
בשדה הקרב, חייו של השינובי נמצאים בסכנה. במטרה להגביר את סיכוייו לנצח בקרב, עליו לדעת כיצד להשתמש נכון במגוון נרחב של נשקים.

כלים -
גם מחוץ לקרב, השינובי נתקל במצבים בהם הוא זקוק לכלים שונים על מנת לבצע את משימתו בצורה הטובה ביותר.

תרופות סודיות -
במלחמה, תרופות הינן יסוד חשוב ביותר, המאפשרות לשינובי להמשיך להלחם גם אם הוא פצוע. התרופות הסודיות כוללות מגוון נרחב של סמים וגלולות לצרכים מסוימים.

קונאי (Kunai):
סכינים קצרים, אולם קיימים גם קונאי דו צדדים. הקונאי משומש הן בקרב בטווח קצר, והן בטווח ארוך, על ידי זריקתו לעבר המטרה. כמו כן, ניתן לצרף לקונאי נשקים נוספים, כמו הפתקים המתפוצצים, על מנת לגרום לאויב נזק רב יותר.

שוריקן (Shuriken):
בדומה לקונאי, גם השוריקן הוא נשק נפוץ. כוכב קטן עשוי מברזל.

פומה שוריקן (Fuma Shuriken):
נשק גדול המורכב מארבעה להבים, ה'סגורים' יחד. בעת הצורך, השינובי 'פותח' את הלהבים ומשליך את הפומה שוריקן, שמסתחרר במהירות לכיוונה של המטרה וגורם לנזק רב. עקב גודלו של הפומה שוריקן, השינובי בדרך כלל נושא מגילה קטנה, באמצעותה הוא מזמן את הפומה שוריקן ממקום מסוים, בכדי לחסוך את הנטל בסחיבת הפומה שוריקן.

סנבון (Senbon):
מחטים זעירים, המשומשים בעיקר על ידי רופאים וציידי שינובי, המחזיקים בידע רב בכל הנוגע לגוף האדם. הידע הזה מאפשר להם לפגוע עם הסנבון בנקודות מסוימות בגוף המטרה, ובכך לשתק אותם.

מאקיבישי (Makibishi):
מתכות מחודדות, המשומשות בעיקר בעת בריחה מהאויב. על ידי פיזורם באזור, השינובי מעכב את הרודפים.

סאמהאדה (Samehada):
חרב מאסיבית השייכת להושיגאקי קיסאמה.

קיודאי סנסו (Kyodai Sensu):
המניפה הענקית שמשומשת על ידי טמארי לטכניקות הפוטון שלה. כמו כן, המניפה מתפקדת כתחליף למגילה, ועל ידי מריחת דמה עליה, טמארי מסוגלת לזמן את הזימון האישי שלה, שמופיע במשב הרוח ותוקף את היריב.

קונגו ניאו (Kongou Nyo):
הקונגו ניאו, למעשה, הוא מלך הקופים אנמה, שמסוגל להשתנות למטה הזה. הקונגו ניאו הוא מטה עבה, שחור וקשה כיהלום, אשר יכול להתארך לאורך מסוים.

משגר המחטים (Needle Launcher):
מתחת לשרוול חולצתה, שיזונה מסתירה מתקן, בעזרתו היא יכולה לשגר לעבר האויב מספר מחטים רעילים.

פצצות אור (Light Bombs):
פצצות אור ששומשו בידי נארה שיקאמארו בצירוף לג'וטסו הקאגה מאנה שלו. בעזרת פצצות אלו, שבעת הפיצוץ משחררות הבזק אור, שיקאמארו מצליח להאריך את הצל שלו מעבר לאורך הרגיל, בכדי להגיע לאויב וללכוד אותו בג'וטסו.

פעמונים (Bells):
הפעמונים ששומשו בידי קין, בעזרתן היא יכלה ליצור צלילים המשפיעים על האוזן הפנימית של האויב וגורמים לו להזיות.

מגבר צלילים (Sound Amplifier):
מגבר צלילים מתכתי שנמצא על ידיו של דוסו, בעזרתו דוסו יוצר צלילים שמשפיעים על האוזן הפנימית של האויב, גורמים לו לטשטות בראייה, דימום ואיבוד שיווי המשקל.

קוסאנאגי נו טסורוגי (Kusanagi no Tsurugi):
חרב אגדית המשומשת בקרב בידי אורוצ'ימארו