נארוטו, מה זה?

נארוטו, מה זה?
שם הסדרה –
נארוטו (Naruto).
מבוסס על – המאנגה נארוטו מאת מאסאשי קישימוטו.
תאריך פרק הפתיחה של האנימה - 3 לאוקטובר 2002.
מספר פרקים כולל - 1 - 220.
נארוטו – האתר הרשמי.

נארוטו היא סדרת אנימה פופולארית במיוחד, אשר מבוססת על מאנגה בעלת אותו שם מאת מאסאשי קישימוטו. המאנגה ראתה אור לראשונה בשנת 1999, ושלוש שנים לאחר מכן, ב- 3 לאוקטובר 2002, יצא לראשונה הפרק הראשון של האנימה. כיום, נארוטו היא אחת מהמאנגות / אנימות הפופולאריות ביותר ביפן.

12 שנים לפני תחילת העלילה, תקף את כפר העלה הנסתר קיובי; שד שועל אימתני בעל תשע זנבות. על מנת לעצור את התקפת הקיובי, מחליט ראש הכפר, יונדאימה הוקאגה, להקריב את עצמו, ולחתום את הקיובי בילד שזה עתה נולד- אוזומאקי נארוטו. מעשה זה, גרם לתושבי הכפר לפחד מנארוטו, ולהתרחק ממנו כמה שיותר. נארוטו, על מנת שתושבי הכפר יכירו בו, החליט להיות ההוקאגה.
לאחר שנכשל בפעם השלישית במבחני הסיום, נארוטו מחליט לקחת את הצעתו הזדונית של מיזוקי, אחד ממוריו, ולגנוב את אחת מהמגילות הסודיות של הכפר. מעשה זה, בעקיפין, אמור לאפשר לנארוטו לעבור את מבחני הסיום, בכך שילמד את הג'וטסו הסודיים שבמגילה. לאחר שנארוטו מגלה כי מיזוקי רימה אותו, הוא שומע את הסיבה לשנאתם העזה של תושבי הכפר כלפיו. למרות זאת, באמצעות עזרה מאירוקה, נארוטו מביס את מיזוקי, ואף מחזיר את המגילה למקומה. אירוקה, אשר חזה בשיפורו של נארוטו, מחליט להעניק לו את התואר שינובי.
כך, נארוטו מתחיל את דרכו כשינובי לכל דבר. ומכאן, הוא ינסה להגשים את חלומותיו, ולהפוך להוקאגה של הכפר.